Europos komunistai: švietimo sistemos tikslas kapitalizme – kurti klusnius vergus (1)

Anonimusas
+ 10 - 0
Autorius: Kibirkštis
Šaltinis: http://kibirkstis.blogspot.lt/...
7535-10-12 (2017 m.), skaitė 736
1

Europos Komunistinė Iniciatyva, savo gretose jungianti 29-ias komunistų ir darbininkų partijas, pabrėžia opų švietimo klausimą, liečiantį moksleivius ir universiteto studentus, tėvus ir mokytojus, ir apskritai ištisas tautas. Švietimas turėtų būti teise, o ne saujelei skirta privilegijuota preke.

Iš tiesų pasirodo, kad švietimo sistema kapitalizme tikro išsilavinimo nesuteikia, o be to dar ir labai brangiai kainuoja. Ji atspindi ir įtvirtina visuomenės, kuria yra paremta, viešpataujančiąją ideologiją.

Švietimo sistemos uždavinys kapitalizme yra ideologiškai paruošti rytojaus darbininkus taip, kad šie dar nuo jauno amžiaus asimiliuotųsi išnaudotojiškon sistemon ir prisitaikytų prie monopolininkų pelno reikmių. Kapitalistinėje visuomenėje švietimo sistema – tai valdančiosios kapitalistų klasės labui veikiantis įrankis, kurio tikslas – išsaugoti klasinę visuomenę ir išnaudojimą.

ES ir jos buržuazinių vyriausybių skatinamos reakcingos reformos stiprina verslo įsiskverbimą ir kišimąsi į visų lygmenų švietimą; valstybės skiriamos lėšos mažinamos, klesti švietimo sukomercinimas, o mokslinių tyrimų rezultatų turinį taip pat valdo šios jėgos.

Švietimo sistemoje vyraujančios antimokslinės ir netgi obskurantinės teorijos apie gamtą ir visuomenę, antai mėginimai diskredituoti ar užtušuoti evoliucijos teoriją, skatinti nelygius santykius tarp vyrų ir moterų, o fragmentiškos žinios ir „įgūdžiai“ trukdo kritiško mąstymo ir mokslinio suvokimo vystymuisi.

Ligšiolinė patirtis byloja, kad vykdomas planas specialiai paruoštomis programomis kooptuoti ir paversti darbininkų klasės bei liaudies sluoksnių vaikus ES ir NATO rėmėjais ir finansuoti pamokėles, projektus bei išvykas, skirtas kapitalo „vertybių“ ir jo organizacijų propagandai.

Kiekvienoje šalyje už antiliaudinę buržuazinių vyriausybių politiką moka būtent darbininkų klasės ir liaudies sluoksnių šeimos su savo vaikais. Mokytojų bei infrastruktūros stygius tęsiasi ir vis didėja.

Švietimo sistema kapitalizme pasižymi giliai klasiniu pobūdžiu ir siekia kurti klusnius darbininkus, kurie nedrįstų mesti iššūkio išnaudotojiškai sistemai. Antikomunizmo nuodai skleidžiami daugybėje mokyklinių vadovėlių. Socializmas ir komunistinio judėjimo istorija iškraipoma bei šmeižiama – taip pat ir darbo žmonių judėjimo istorija bei kovos apskritai. Vyksta klastingas ir aistoriškas bandymas sulyginti komunizmą su fašizmo pabaisa. O šiemet mes pagerbiame 100-ąsias metines Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos, į priekį išvedusios aukštesnės formos visuomenės organizaciją, socializmą, panaikinusį žmonijos išnaudojimą.

Radikalus panaikinimas siaubingo neraštingumo palikimo, aukšto lygio visuomeninio ir nemokamo švietimo visiems gyventojams užtikrinimas, švietimo teorijos ir praktikos išvystymas bei bedarbystės panaikinimas – tai eilė didžiųjų socializmo laimėjimų. Problemos, susijusios su švietimo infrastruktūra, maitinimu, studentų būstais ir t. t., kurie lieka neišspręsti kapitalizme, buvo išspręsti socializme.

Europos Komunistinė Iniciatyva pabrėžia reikalingumą stiprinti kovą prieš reakcingas permainas, palaikomas imperialistinių centrų ir buržuazinių vyriausybių, prieš chroninį švietimo nefinansavimą, prieš istorijos klastojimą, prieš antimokslinių teorijų sklaidą mokyklose.

Mes kviečiame moksleivius, universitetų bei kolegijų studentus, jų tėvus ir mokytojus, darbo žmonių judėjimą kovoti iš vien su komunistais, kad suintensyvintume kovą už vaikų teisę į tikrą išsilavinimą, atitinkantį dabarties laikmečio reikalavimus, jog tasai švietimas taptų priemone pagerinti žmonijos gyvenimą, o ne įrankiu siekiant išlaikyti kapitalistinį išnaudojimą ir buržujų klasės pelnus.

Šaltinis: Europos Komunistinė Iniciatyva

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
10   0
Komentarai: 1
1. Arwitto 2017-10-13 01:02:06

Komunistai prakalbo...kas labiausiai bijo komunistų? - Ar tik ne suveiks Gladio programa prieš komunistus...???

0 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Pasaulis su įtampa žiūri į Rusiją – mirtinas šokis prasideda, reikia ruoštis branduoliniam karui (2)
Globalaus migracijos pakto nepasirašys ir Čilė (3)
Eurazijos Sąjunga plečia tarptautinius ryšius / ЕАЭС расширяет международные связи
„Pažangiosios“ Japonijos realybė: protu nesuvokiamas išsigimimas (6)
Didžiausiame Ispanijos regione rinkimus laimėjo už žmogaus gyvybę kovojanti partija
Venesuela sudėtingoje situcijoje kreipėsi į Rusiją / Венесуэла в сложной ситуации обратилась к России
Pirmasis žodis - Ateizmas / Первое Слово - Атеизм
Valstybės vykdomas vaikų grobimas iš šeimos – tai globaliai veikianti sistema?
Vašingtonas ir Pekinas skelbia paliaubas / Вашингтон и Пекин заключили перемирие
„SpaceX“ sausį išbandys naują daugkartinio naudojimo erdvėlaivį: jei viskas pavyks, JAV prasidės nauja kosmonautikos era (2)
Pasaulio organų prekybos centras randasi Izraelyje (1)
Italija pasisako prieš Globalų migracijos paktą (1)
Prancūzijoje – gatvių mūšiai, Lietuvos žiniasklaidoje – lyg niekur nieko (3)
JAV pajėgos Meksikos pasienyje panaudojo ašarines dujas prieš besiveržiančius migrantus
Migracijos paktą ruošiasi pasirašyti tik Grybauskaitė, Merkel ir didžiausi pasaulio diktatoriai-kraugeriai
Globalus migracijos paktas - įsiveržimo į Europą legitimizacija. Už jo stovintys tarptautiniai nusikaltėliai (1)
JTO Globalus migracijos paktas įteisina masinę imigraciją ir kriminalizuoja migracijos kritiką, perspėja Europos parlamento nariai iš ENF grupės
Pasaulio centriniai bankai supirkinėja auksą / Мировые центробанки скупают золото
JAV-ų vadovaujama okupacinė koalicija Sirijoje panaudojo šaudmenis su baltuoju fosforu, kurie yra oficialiai uždrausti
Laukia ne tik migracijos paktas, bet dar ir pabėgėlių paktas! (2)
Afganistane partizanai apšaudė okupantų karinę bazė, kurioje tarnauja teroristai iš Lietuvos (1)
Dr. Paul’as Craig’as Roberts’as: “JAV karas su terorizmu iš tiesų yra karas prieš musulmonų šalis, vykdančias savarankišką nuo Vašingtono ir Izraelio užsienio politiką” (1)
Kodėl Makronui nacionalizmas ir patriotizmas yra skirtingos sąvokos
Terorizmas ir migracija finansuojami per musulmonų Chavala pogrindinio bankingo sistemą (1)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI