Lietuva nurodė Baltmaidano "pagrindinio smūgio" kryptį (1)

Anonimusas
+ 19 - 2
Autorius: Vladimiras Matvejevas
Šaltinis: http://sputniknews.lt/columnis...
7535-10-19 (2017 m.), skaitė 1747
1

Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka
Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Lietuvos vanagų patriarchas – Vytautas Landsbergis, švenčiantis savo 85 metų jubiliejų, nurodė Europos žemėlapyje tašką, kuriame galėtų prasidėti globalinis ginkluotas konfliktas tarp Rusijos ir NATO

Po bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų "Zapad-2017", kurios, kai kurių baikščių asmenų apgailestavimui, nepasibaigė "nauja Baltijos šalių okupacija", daugelyje Europos valstybių pamažu vėl įsiviešpatavo ramybė.

O Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid net taikiai pasakė: "nelaikau Rusijos priešiška valstybe… Būčiau labai laiminga, jei mes palaikytumėme gerus santykius su Rusija…"

Vilnius buvo, švelniai tariant, nustebęs tokiu Estijos prezidentės diplomatiniu elgesiu, prieštaraujančiu "Baltijos vienybei". Geri santykiai su "teroristine valstybe", kaip Rusiją pavadino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, niekaip netelpa į "Baltijos vienybės" tvirtą oficialią poziciją. Karinė padėtis — štai, kam reikia ir toliau intensyviai ruoštis. Priešas nesnaudžia!

Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, kurią prižiūri tiesiogiai prezidentė, jau parengė naują įstatymo projektą "Dėl karo padėties", kuris nebuvo koreguojamas beveik 17 metų. O Lietuvos žiniaskaida su liūdesiu priminė gyventojams seniai praėjusių dienų įvykius, kai 1940 metais Lietuva "be šūvio" atidavė TSRS savo nepriklausomybę.

Dabar to nebus. Naujoje įstatymo redakcijoje daugiau įgaliojimų bus suteikta prezidentui, o ne Seimui. O jau apie Dalios Grybauskaitės drąsą ir kalbėti neverta. Ypač, kol dar gyvas jos dvasinis vadovas — profesorius Vytautas Landsbergis. Jo išmintingi pamokymai per visus prezidentavimo metus, kaip kelrodė žvaigždė žyniams, padėdavo Daliai Grybauskaitei vesti savo žmones į šviesią ateitį.

"Profesorius yra istorinė asmenybė, mūsų nepriklausomybės ir laisvės epochos simbolis. Jis yra žmogus, kurį pripažįsta pasaulis ir jo vardą žino pasaulis. Jis visada buvo ir bus pirmasis valstybės vadovas. Niekas — nei statusai, nei įstatymai, nei visokios machinacijos — niekada nepakeis istorinės reikšmės šito žmogaus Lietuvai", — sakė Grybauskaitė Landsbergio gimimo dieną.

Štai ir naujas "spalio tezes" pavadino profesorius interviu savo 85-ojo gimtadienio proga. Kaip visada įmantriai, bet tuo ir pasižymi pasaulinio lygio politikas. Tiesa, vienoje vietoje profesorius buvo daugiau nei konkretus. "Dabar laukiame likimo, vaizduodami, kad viskas gerai, bet, jei vyrautų kitokia dvasia, jau eitume į Astravą", — nurodė Landsbergis kryptį iš ligoninės palatos, kur gydosi nuo plaučių uždegimo.

Kas tai — kalbos riktas pagal Froidą ar sąmoninga provokacija? Lietuvos dešinieji konservatoriai (Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai), kuriems nominaliai vadovauja profesoriaus anūkas — Gabrielius Landsbergis, jau kelerius metus iš eilės muša į vieną tašką — į Baltarusijoje, pasienyje su Lietuva statomą Astravo atominę elektrinę. Konservatorių spaudžiami Vyriausybė ir Seimas net priėmė įstatymą, draudžiantį ateityje pirkti elektros energiją iš Baltarusijos AE. To Lietuvos vanagai reikalauja ir iš savo partnerių Europos Sąjungoje ir NATO.

Lietuvai kol kas nepavyko surengti Baltarusijos atominės energijos blokados visos Europos diplomatiniame lygmenyje. Bet jeigu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pabandyti "energetinės Krymo blokados" variantą, kurį organizavo Ukrainos radikalai?  Susirenka pasienyje "taikūs demonstrantai" su plakatais, "taikiai" reikalauja sustabdyti Astravo AE statybą, iš minios į sienos pusę skrenda butelis su "Molotovo kokteiliu", girdomas "slapto snaiperio" šūvis, Lietuvos žiniasklaida visam pasauliui trimituoja apie "agresiją prieš taikius demonstrantus". Ir štai — tarptautinis konfliktas, gresiantis dideliu karu.

Kaip jums scenarijus? Pasakysite, kad tai karštligiškos fantazijos? Taigi, prisiminsime pirmosios posovietinėje erdvėje "spalvotosios revoliucijos" scenarijų Vilniuje 1991 metais, o po to kaip per kalkę nurašomą — Euromaidaną Kijeve 2013-2014 metais. Ir Lietuvoje, ir Ukrainoje "slapti snaiperiai" paspaudė kruvinų įvykių gaiduką, ir tų įvykių rezultatas — "demokratinių vertybių triumfas". O gal jūs esate nusiteikę prieš Europos demokratiją?

90% Plius 90% Plus
10% Minus 10% Minus
19   2
Komentarai: 1
1. Anonimas 2017-10-22 11:06:11

siaubo pasakės iš tvartelio.

0 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)
Dovilas Petkus. Ko mes dar nesupratome gindami šeimą? (2)
T. Bakučionis. Prezidentės teisėkūros „varnelė“ arba kam skambina paskutinis skambutis (2)
Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus
Seimas prisidės prie pagalbos senoliams leisdamas dykai dalinti sriubą savo teritorijoje (2)
Prancūzijos demokratija ir Lietuvos šūdokratija (2)
Žmonių partijos lakštingalos iniciatyvą palaiko net olimpinis čempionas (1)
Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi (3)
Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį (2)
Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti (6)
M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus (5)
Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI