Lietuva nurodė Baltmaidano "pagrindinio smūgio" kryptį (1)

Anonimusas
+ 19 - 2
Autorius: Vladimiras Matvejevas
Šaltinis: http://sputniknews.lt/columnis...
7535-10-19 (2017 m.), skaitė 1747
1

Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka
Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Lietuvos vanagų patriarchas – Vytautas Landsbergis, švenčiantis savo 85 metų jubiliejų, nurodė Europos žemėlapyje tašką, kuriame galėtų prasidėti globalinis ginkluotas konfliktas tarp Rusijos ir NATO

Po bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų "Zapad-2017", kurios, kai kurių baikščių asmenų apgailestavimui, nepasibaigė "nauja Baltijos šalių okupacija", daugelyje Europos valstybių pamažu vėl įsiviešpatavo ramybė.

O Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid net taikiai pasakė: "nelaikau Rusijos priešiška valstybe… Būčiau labai laiminga, jei mes palaikytumėme gerus santykius su Rusija…"

Vilnius buvo, švelniai tariant, nustebęs tokiu Estijos prezidentės diplomatiniu elgesiu, prieštaraujančiu "Baltijos vienybei". Geri santykiai su "teroristine valstybe", kaip Rusiją pavadino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, niekaip netelpa į "Baltijos vienybės" tvirtą oficialią poziciją. Karinė padėtis — štai, kam reikia ir toliau intensyviai ruoštis. Priešas nesnaudžia!

Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, kurią prižiūri tiesiogiai prezidentė, jau parengė naują įstatymo projektą "Dėl karo padėties", kuris nebuvo koreguojamas beveik 17 metų. O Lietuvos žiniaskaida su liūdesiu priminė gyventojams seniai praėjusių dienų įvykius, kai 1940 metais Lietuva "be šūvio" atidavė TSRS savo nepriklausomybę.

Dabar to nebus. Naujoje įstatymo redakcijoje daugiau įgaliojimų bus suteikta prezidentui, o ne Seimui. O jau apie Dalios Grybauskaitės drąsą ir kalbėti neverta. Ypač, kol dar gyvas jos dvasinis vadovas — profesorius Vytautas Landsbergis. Jo išmintingi pamokymai per visus prezidentavimo metus, kaip kelrodė žvaigždė žyniams, padėdavo Daliai Grybauskaitei vesti savo žmones į šviesią ateitį.

"Profesorius yra istorinė asmenybė, mūsų nepriklausomybės ir laisvės epochos simbolis. Jis yra žmogus, kurį pripažįsta pasaulis ir jo vardą žino pasaulis. Jis visada buvo ir bus pirmasis valstybės vadovas. Niekas — nei statusai, nei įstatymai, nei visokios machinacijos — niekada nepakeis istorinės reikšmės šito žmogaus Lietuvai", — sakė Grybauskaitė Landsbergio gimimo dieną.

Štai ir naujas "spalio tezes" pavadino profesorius interviu savo 85-ojo gimtadienio proga. Kaip visada įmantriai, bet tuo ir pasižymi pasaulinio lygio politikas. Tiesa, vienoje vietoje profesorius buvo daugiau nei konkretus. "Dabar laukiame likimo, vaizduodami, kad viskas gerai, bet, jei vyrautų kitokia dvasia, jau eitume į Astravą", — nurodė Landsbergis kryptį iš ligoninės palatos, kur gydosi nuo plaučių uždegimo.

Kas tai — kalbos riktas pagal Froidą ar sąmoninga provokacija? Lietuvos dešinieji konservatoriai (Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai), kuriems nominaliai vadovauja profesoriaus anūkas — Gabrielius Landsbergis, jau kelerius metus iš eilės muša į vieną tašką — į Baltarusijoje, pasienyje su Lietuva statomą Astravo atominę elektrinę. Konservatorių spaudžiami Vyriausybė ir Seimas net priėmė įstatymą, draudžiantį ateityje pirkti elektros energiją iš Baltarusijos AE. To Lietuvos vanagai reikalauja ir iš savo partnerių Europos Sąjungoje ir NATO.

Lietuvai kol kas nepavyko surengti Baltarusijos atominės energijos blokados visos Europos diplomatiniame lygmenyje. Bet jeigu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pabandyti "energetinės Krymo blokados" variantą, kurį organizavo Ukrainos radikalai?  Susirenka pasienyje "taikūs demonstrantai" su plakatais, "taikiai" reikalauja sustabdyti Astravo AE statybą, iš minios į sienos pusę skrenda butelis su "Molotovo kokteiliu", girdomas "slapto snaiperio" šūvis, Lietuvos žiniasklaida visam pasauliui trimituoja apie "agresiją prieš taikius demonstrantus". Ir štai — tarptautinis konfliktas, gresiantis dideliu karu.

Kaip jums scenarijus? Pasakysite, kad tai karštligiškos fantazijos? Taigi, prisiminsime pirmosios posovietinėje erdvėje "spalvotosios revoliucijos" scenarijų Vilniuje 1991 metais, o po to kaip per kalkę nurašomą — Euromaidaną Kijeve 2013-2014 metais. Ir Lietuvoje, ir Ukrainoje "slapti snaiperiai" paspaudė kruvinų įvykių gaiduką, ir tų įvykių rezultatas — "demokratinių vertybių triumfas". O gal jūs esate nusiteikę prieš Europos demokratiją?

90% Plius 90% Plus
10% Minus 10% Minus
19   2
Komentarai: 1
1. Anonimas 2017-10-22 12:06:11

siaubo pasakės iš tvartelio.

0 0

Siųsti komentarąŠimtai sunkvežimių už 70 milijonų eurų padės dar labiau atgrasyti Rusiją
Kaimynų kerštas Lietuvai: Lietuva vėl išsidūrė su SGD terminalu
Kiaulės ausys ant neveikiančios sinagogos durų - nusikaltimas, o patyčios iš šventinių mišių - legalus reklamos būdas (1)
Prekybcentrių („Maxima“, „Norfa“, „Iki“, „Rimi“) vergai valdžios nejaudina (1)
Atsakymas į klausimą: "Bliamba, žmonės, na kada Jūs pradėsit patys galvoti?" (2)
Liudvikas Jakimavičius. Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj (2)
Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo
Vėl šventė skurstantiems: „Lidl“ parduotuvėje p-rezidentė D. Grybauskaitė davė startą šimtmečio „Maisto banko“ akcijai (5)
Teroristų ir banditų garbintojų šabašo prie Užsienio reikalų ministerijos rezoliucija (1)
G. Kniukšta. Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite (4)
Apie Lietuvos Valstybine sieną ir Europos rytinės sienos apsaugą
Kuo maitinti vaikus mokyklose ir darželiuose?
Lietuvos žemdirbiai kovoja, kad tiesioginės išmokos pasiektų ES vidurkį
„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių
R. Paksas: „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti
​Stanislovas Tomas: Prezidentei dėl beviltiško Vyriausybės melo teks kreiptis į JAV su prašymu perduoti Abu Zubaidą atgal į Lietuvą (4)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI