Baltnews - tiesioginis Kremliaus įtakos įrankis. Kodėl naujasis Vilniaus žydų bendruomenės vadovas įsijungė į Agitpropo parengtos antiistorinės medžiagos sklaidą? (3)

Blogeris Zeppelinusas
+ 7 - 6
Autorius: Blogeris Zeppelinusas
Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge...
7535-10-24 (2017 m.), skaitė 1762
3

Panašu, kad tie nuogąstavimai, kurie buvo išsakyti stebint pokilimines kovas dėl valdžios, finansinių srautų valdymo bei įtakos Lietuvos žydų bendruomenėje, bent dalinai pasitvirtina.

Rusakalbių žydų bendruomenės narių aktyviai remtas kandidatas Simonas Gurevičius, užėmęs Vilniaus žydų bendruomenės postą savo veiklą pradėjo nuo įsitraukimo į Agotpropo parengtos antiistorinės medžiagos sklaidą per akivaizdžius ir žinomus Kremliaus įtakos įrankius.

Turiu omenyje straipsnį liūdnai pagarsėjusiame portale Baltnews, kuriame ponas Simonas dėsto savo požiūrį - "netikėtai" sutampantį su Agitpropo brukama versija - į neva "žydšaudį" Generolą Vėtrą bei tariamai "nusikalstamą" Birželio 23-ios sukilėlių Laikinąją Vyriausybę. Kurios vienas nariu buvo profesoriaus Vytauto Landsbergio tėvas ir konservatorių partijos lyderio prosenelis, žymus architektas Landsbergis-Žemkalnis.

Žr. Евреи Литвы – против извращения истории и возвеличивания нацистов

"Присвоение имени Йонаса Норейки шяуляйской гимназии, несомненно, нанесло бы ущерб городу", - заявил BALTNEWS.lt глава Вильнюсской еврейской общины Симонас Гурявичюс (Simonas Gurevičius).
http://baltnews.lt/lithuania/20171021/1017702680.html

Suprantama, kad galima turėti įvairias nuomones dėl garsiosios Juliaus Janonio gimnazijos Šiauliuose pavadinimo keitimo tikslingumo ir prasmės vadinti ją kolaboravimu su naciais visgi suteptu vardu, bet sunkiau suprasti, kodėl toje diskusijoje pradeda skambėti Kremliaus Agitpropo sukurptos tiesioginės klastotės?

Turiu omenyje tuos seniai istorikų iš LGGRTC paneigtus teiginius apie tariamą Jono Noreikos dalyvavimą organizuojant Plungės žydų žudynes ir pan.

Kodėl Vilniaus žydų bendruomenės vadovas leidžia, kad jo vardas figūruotu Kremliaus Agitpropo sklaidos kanale, greta antiistorinių teiginių, tiesiogiai klastojančių istorikų nustatytus faktus?

JPRST, juk ten įžūliai rašoma, kad neva LGGRTC nustatė, kad J,Noreika dalyvavo Holokauste, kai iš tiesų yra visiškai priešingai!

Kuriems galams VŽB verčiama dar vienu Agitpropo informacijos sklaidos kanalu? Ar tokia nuostata tikrai atitinka Lietuvos žydų bendruomenės daugumos narių interesus?

Labai dėl to abejoju.

Visiems, tame tarpe ponui Simonui ir kitiems VŽB aktyvistams, siūlau dar kartą susipažinti su Lietuvos valstybės įgaliotos kompetetingos valstybinės institucijos - Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialistų-istorikų parengta oficialia pažyma su išvadomis dėl Jono Noreikos veiklos:

JONO NOREIKOS (GENEROLO VĖTROS) VEIKLA NACIŲ OKUPUOTOJE LIETUVOJE 
http://genocid.lt/…/File/Pazymos/201510_noreika_pazyma01.pdf

Pacituosiu istorikų išvadas tiems, kas nesupranta sudėtingesnio teksto:

"...Ištirtuose archyviniuose dokumentuose ir istorikų darbuose nerasta jokių žinių, net užuominų, kad J. Noreika būtų buvęs Šiaulių apskrityje vykusių masinių žydų naikinimo operacijų dalyvis.

Pabrėžtina, kad jis tokių funkcijų ir negalėjo atlikti, nes vokiečių okupacinė valdžia žydų naikinimo operacijoms vykdyti naudojo ne lietuvių civilinės valdžios, o policinių
struktūrų pareigūnus. J. Noreika savo ruožtu buvo ne policinės struktūros, o civilinės įstaigos darbuotojas ir jos vadovas.

Apibendrinant galima teigti, kad vokiečių okupacijos laikotarpiu Jonas Noreika nėra dalyvavęs žydų masinėse naikinimo operacijose Telšių ir Šiaulių apskrityse. Tačiau okupacinei nacių valdžiai jį, kaip ir kitus lietuvių civilinės administracijos pareigūnus, pavyko įtraukti į su žydų izoliavimu susijusių reikalų tvarkymą."

Trumpiau tariant - vadinti mokyklą Noreikos vardu ar ne - yra tos mokyklos bendruomenės reikalas. O štai dalyvauti Kremliaus Agitpropo medžiagos sklaidoje ar ne - jau Vilniaus žydų bendruomenės galvos skausmas.

Jeigu jos narys būčiau aš - mano pasirinkimas būtų aiškus.

53% Plius 53% Plus
47% Minus 47% Minus
7   6
Komentarai: 3
3. Komunistas 2017-10-25 17:16:52

Štai ištrauka iš lietuviškosios vikipedijoas apie joną noreiką-generolą vėtrą (ranka nekyla rašyti jo vardo ir pavardės iš didžiosios raidės).

"1941 m. rugpjūčio 3 d. Laikinoji vyriausybė paskyrė Šiaulių apskrities viršininku. Jisai rugpjūčio 22 d. pasirašė įsakymą, kuriuo Žagarėje buvo įsteigtas žydų getas. Joniškio burmistras Antanas Gedvilas vykdė Jono Noreikos įsakymą savo miesto žydus perkelti į Žagarę. Į Joniškį atvažiavo sunkvežimis kareivių, kurie sušaudė 300 žydų, o kitus išvežė į Žagarė, kur juos kiek vėliau sušaudė. " Tai atsakykite į klausimą. Ar prisidėjo šis veikėjas prie žydų genocido, ar ne? O gal, sekant straipsnio autoriaus, kuris, kiek yra žinoma, dirba vienoje lietuvos ministerijoje ir užima aukštas pareigas, mintimis, vikipedija irgi Putino agitpropas? O gal dalyvavimas fašistiniame vadovaujamame valdžios aparate nė nusikaltimas žmogiškumui, žinant fašistinės Vokietijos vykdytą politiką? Pilnai palaikau Simoną Gurevičių, nors šias mintis jis išsakė ginant siaurus, žydų, interesus.

0 0
2. Laurynas 2017-10-25 18:34:36

Dėl "Wikipedijos" - tikrasis šio tinklapio pavadinimas turėtų būti "Judopedija", kadangi jį kontroliuoja ir galutinį turinį jame tvirtina išimtinai vienos rasinės genetinės tapatybės asmenys.

O jeigu joje ir praslįsta kažkokia judėjams-rabinams nepalanki informacija, tai tik dėl darbų gausos.

0 0
1. Žydai lietuvos vaikai, 2017-10-25 13:42:12

Nespiykit. Dabar gojams itin sunkus metas ir labai daug visokių gandų iš visur, jūsų sugeneruotų pasiekia Jų smegenėles, kurių dar jie nepragėrė, ir privalo "suvirškinti", o jūs čia dabar riejatės it prieš vagystę du čigonai Turgaus aikštėje, kad dėmesį į savo konfliktą nukreipti. Gėda, bloggeri Zepelinus Gėda, šuniškai gėda. Ir mažiau apie lytinius iškrypėlius rašyk, nebūsi nors Overtono langu.

3 0

Siųsti komentarąLatvijoje sulaikytas pensininkas, įtariamas šnipinėjimu Rusijos naudai
S.Jakeliūnas prašo, kad VTEK įvertintų galimai neteisėtą lobistinę G.Landsbergio veiklą privačių pensijų fondų naudai
Algimantas Rusteika. Patyčios – vienintelis jų argumentas
A. Juozaitis pristatė rinkiminės programos „Lietuva yra čia“ metmenis ir savo bendražygius (nuotraukos, video) (3)
Kristina Brazauskienė. Būkite atsargūs išnuomodami savo būstą žemos socialinės atsakomybės moterims! (1)
Urvinis rusofobinis nacionalizmas. Ar tikrai tai vienintelė nacionalinė idėja Lietuvoje? (2)
Lietuvoje įsteigtas visuomeninis judėjimas „Socialistų partija“ (3)
Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas: Bausti, negalima pasigailėti!
Pagrindinis žmonių partijos tikslas (3)
V. Sinica. Propagandos anatomija arba apie cenzūrą LRT eteryje (3)
Konservatoriai, pirmyn! Prezidentė patikėjo jiems brangiausią dalyką
Vilniuje, tarp Fabijoniškių ir Šeškinės, jau neaišku kelintą kartą per kelis mėnesius, dega kioskai
Nacionaltautininkų "ideologas" Marius Kundrotas - tipiškas valdžiagyvių ir šūdeličio SISTEMOS gynėjas ir sargis (1)
Rolandas Paksas. Genocidas skurdu (1)
Politologas: Lietuvos URM nusprendė "paaukoti" kolaborantus vardan dujų (1)
Vidas Mačiulis - žurnalistas ar tik juo apsimetantis valstybinio turto grobstytojas su KGB agentūros stogu?
Ovacijomis ir audringais plojimais pasitikta prezidentė D. Grybauskaitė: Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis (12)
V. Sinica. Prisidengdama kova prieš smurtautojus valstybė ėmėsi ardyti mylinčių tėvų šeimas
Dėkui tau PRIBALTIKA už tavo rusofobiją (1)
Evaldas Balčiūnas. Kiek žydų ašarų yra giroje kurią geriame? (7)
Alvydas Veberis. Žalioji valdžios ir teisingumo mafija
Seimas paskelbė dviejų dienų referendumą, su dviejų savaičių pertrauka, dėl dvigubos pilietybės įteisinimo (2)
Lietuva neturi ko pasiūlyti pasauliui, išskyrus nepriklausomybės imitaciją
Kvietimas į mitingą prieš cenzūrą LRT: SUGRIAUKIME PROPAGANDOS SISTEMĄ!

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI