Vilniuje vyks didžiausia mokyklų sporto šventė

Anonimusas
+ 2 - 0
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: http://sputniknews.lt/society/20171031/4241890/vilniuje-vyks...
7535-11-03 (2017 m.), skaitė 507
0

Vaikų aktyvus laisvalaikis, archyvinė nuotrauka
Vaikų aktyvus laisvalaikis, archyvinė nuotrauka

Visų sostinės mokyklų, gimnazijų, progimnazijų moksleiviai, jų tėvai, mokytojai ir treneriai galės suburti po vienu stogu ir vieną sekmadienį skirti bendravimui bei sportui

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Lapkričio 12 dieną Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su viešosiomis įstaigomis "Sportas ir poilsis" (Sportima) ir "Sveikas miestas" pirmą kartą sostinėje inicijuoja didžiausią mokyklų sporto šventę, praneša Vilniaus savivaldybė.

Šventėje gali dalyvauti visų Vilniaus mokyklų, gimnazijų, progimnazijų moksleiviai.

Atkurti ryšį

Viešosios įstaigos "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas teigia, kad jau seniai diskutuojama, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokia veikla juos galima būtų sudominti, taip pat keliamas vaikų sergamumo ir kiti svarbūs klausimai. Juk gerėjant mokinių fizinei sveikatai, išauga jų mokymosi rezultatai, socializacija, stiprėja motyvacija sportuoti ar dalyvauti miesto ir mokyklos rengiamose sporto šventėse.

"Sakyčiau, globalus ryšys jau prarastas. Mes nebežinome, kuo kvėpuoja šiandieninis jaunimas, kas jam įdomu ir patrauklu, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokių renginių jiems reikia ir panašiai. Reikia būti operatyviems ir rasti bendrą kalbą su vaikais", — pažymėjo Paulauskas.

Pasak Paulausko, taip pat svarbu atrasti ryšį su mokytojais, kad visi kartu efektyviau dirbtų.

Kadangi sostinėje per 100 mokyklų ir visas apkeliauti yra gana sudėtinga, taigi įstaigos vadovybė pasistengė suburti visus — vaikus, tėvus, mokytojus, trenerius — po vienu stogu ir vieną sekmadienį skirti bendravimui bei sportui.  

"Manau, tai bus puiki proga patikrinti, kokios strategijos reikia miestui, kalbant apie moksleivių užimtumą ir sveikatą, be to, bus galima efektyviau nuspręsti, ką veiksime kitais metais. Viliuosi, kad projektas pasiteisins ir jis bus tęstinis", — teigia sveikos visuomenės idėjas propaguojančios įstaigos vadovas.

Jis priduria, kad ateities planuose yra daugybė sveikatingumo renginių moksleiviams po atviru dangumi, juolab erdvių Vilniaus mieste tam netrūksta — Vingio parkas, miškų takai ir kiti.

Kalbinta Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Žydra Ikamienė sako, kad šio tyrimo rezultatai patvirtino, kad mokinių fizinis aktyvumas yra nepakankamas.

Vilniaus mieste mokyklinio amžiaus vaikų, kurie kasdien ne pamokų metu sportuoja apie 60 minučių ir ilgiau dalis — 6,6% (šio rodiklio vidurkis Lietuvos savivaldybėse aukštesnis — 9,7%). Kasdien ne pamokų metu, laisvalaikiu mankštinasi ir sportuoja 15% Vilniaus mokinių, kas penktas mokinys 4-6, kas trečias 2-3 kartus per savaitę. Niekada laisvalaikiu nesportuojančių ir nesimankštinančių Vilniaus mokinių buvo kiek daugiau nei 7%. Beje, ne pamokų metu berniukai sportavo dažniau ir daugiau laiko nei mergaitės, o vyresnių klasių moksleiviai — daugiau laiko per savaitę nei jaunesnių klasių mokiniai. 

Paplitęs pasyvus laisvalaikio leidimo būdas

Tyrimo organizatoriai aiškinosi, kiek darbo dienomis ir savaitgaliais žiūrėjo televizorių, filmus, vaizdo įrašus, naudojosi asmeniniu kompiuteriu, žaidimų automatais, planšetiniais kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais. 

Analizuojant tyrimo rezultatus buvo nustatyta, kad laisvalaikį pasyviai leidžia didesnė vyresnių klasių moksleivių dalis.

Vidutiniškai 4 ir daugiau valandų per dieną žiūri televizorių, žaidžia kompiuteriu 17,6% Vilniaus mokyklinio amžiaus mokinių (Lietuvoje mastu šis rodiklis kiek aukštesnis — 19,4%).

Kas penktas Vilniaus mokinys apie 3-4 ir daugiau valandų, kas ketvirtas — apie 2 valandas per dieną savo laisvalaikio praleidžia pasyviai.

Vilniaus mokyklų šventės programa:

12:00 — 13:00 — mokyklų registracija;
13:00 — 15:00 — supažindinimas su sporto šakomis;
15:00 — 15:30 — aktyvioji pertrauka (pripučiamos pramogos, gaivios vaišės);
15:30 — 16:00 — masinė moksleivių mankšta;
16:00 — 17:00 — piknikas ir koncertas.

Jau nuo dabar mokyklų atstovai (vadovai, mokytojai) kviečiami registruoti savo ugdymo įstaigos moksleivius (klases) į šventę internetu. Registracija vyksta iki lapkričio 10 dienos 15:00.

Aktyviausiai mokyklai (kurios moksleivių šventėje dalyvaus daugiausia) "Sportland" padovanos specialų sporto inventorių.


2   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito