Litvakai prieš Holokausto tiesos atskleidėją (0)

Anonimusas
+ 6 - 1
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: http://sputniknews.lt/satires/...
7535-11-05 (2017 m.), skaitė 705
0

Litvakai
Litvakai

Anoniminis Lietuvos žydų bedruomenės pareiškimas apie tai, kad ji nepalaiko rašytojos Rūtos Vanagaitės, kuri kaltina „miško brolių“ vadą Ramanauską-Vanagą dalyvavimu Holokauste, suglumino litvakus

— Labas Ruvimai, Jūs, aišku, skaitėte bendruomenės pranešimą, kad mes nepalaikome rašytojos Rūtos Vanagaitės abejonių partizano Ramanausko-Vanago dydviriškumu. Ir ką pasakysite apie šį Žydų bendruomenės valdžios pareiškimą?  Nejaugi Faina Kukliansky —  visa Lietuvos žydų bendruomenė?

— Na, ką aš galiu pasakyti Jums, gerbiamas Chaimai? Faina nėra visa bendruomenė ir kalbėti visų Lietuvos žydų, kurių šeimos Holokausto metu patyrė sunkiausius laikus, vardu neturi teisės. Juolab, tokiomis skaudžiomis temomis. Kaip kalbėjo vienas "mūsiškis" išminčius — geriau patylėti ir pasirodyti kvailiu, nei kalbėti ir išsklaidyti abejones. Taigi, šiuo atveju man atrodo, kad ponia Kukliansky jau kurį kartą suskubo įsiteikti Lietuvos patriotams.

Ir tai nepaisant to, kad Vanagaitę palaikė Europos žydų kongresas ir asmeniškai mūsų gerbiamas nacių medžiotojas Efraimas Zuroffas. Jeigu bendruomenės tinklalapyje pasirodęs pranešimas būtų pasirašytas Kukliansky vardu, aš net žodžio neištarčiau. Kiekvienas žmogus mūsų visuomenėje turi teisę išreikšti savo nuomonę dėl to ar kito įvykio. Ir tai normalu. Bet platinti anoniminius pranešimus, kurie išreiškia visų Lietuvos žydų palaikymą šiuo klausimu, to jau per daug.

— Taip, gerbiamas Ruvimai, Jūs, kaip visada, esate teisus. Bet, man atrodo, kad Europos, Amerikos ir Izraelio žydai — taip toli, o Lietuvos valdžia — taip arti, kad ponia Kukliansky paskelbė tokį pranešimą kaip tik tam, kad išsaugotų gerus santykius su Lietuvos valdžia ir pelnytų  lietuvių palankumą žydams, kurie taip ir neišvažiavo į Pažadėtąją žemę ir liko gyventi šalia savo protėvių, sušaudytų Paneriuose ir Molėtuose, Kaune ir Ukmergėje. Juk visa Lietuvos žemė permirkusi nekaltų 200 tūkstančių litvakų krauju.

Duok Dieve Rūtai Vanagaitei sveikatos ir stiprybės. Juk ji jau kiek metų drąsiai judina lietuvių, kurie stengiasi greičiau užmiršti savo protėvių dalyvavimą Holokauste, pareitį.

— Žinote, gerbiamas Chaimai, aš dažnai prisimenu mano močiutės Rivos, kuri sugebėjo išgyventi iki Aušvico išlaisvinimo pasakojimus. Iki šiol pamenu jos numerį ant rankos. Ji man sakė, kad karo metu daug žydų kariavo "SS" pusėje, darbas kartu su Aušvico vadovybe leido išgelbėti savo gyvybes.

Žydų bankai teikė Hitleriui finansavimą, o tūkstančiai lietuvių gelbėjo žydus nuo nacių ir rizikavo savo ir savo šeimų gyvybėmis. Taigi, šiandienos mūsų bendruomenės flirtavimas su Holokausto vykdytojų palikuonimis— tas pats bandymas išgyventi dar vieną sunkų laikotarpį,  juk dabar sunku ne tik litvakams, bet ir visiems žydams.

85% Plius 85% Plus
15% Minus 15% Minus
6   1
Komentarai: 0

Siųsti komentarąVidas Mačiulis - žurnalistas ar tik juo apsimetantis valstybinio turto grobstytojas su KGB agentūros stogu?
Ovacijomis ir audringais plojimais pasitikta prezidentė D. Grybauskaitė: Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis
V. Sinica. Prisidengdama kova prieš smurtautojus valstybė ėmėsi ardyti mylinčių tėvų šeimas
Dėkui tau PRIBALTIKA už tavo rusofobiją
Evaldas Balčiūnas. Kiek žydų ašarų yra giroje kurią geriame? (4)
Alvydas Veberis. Žalioji valdžios ir teisingumo mafija
Seimas paskelbė dviejų dienų referendumą, su dviejų savaičių pertrauka, dėl dvigubos pilietybės įteisinimo (1)
Lietuva neturi ko pasiūlyti pasauliui, išskyrus nepriklausomybės imitaciją
Kvietimas į mitingą prieš cenzūrą LRT: SUGRIAUKIME PROPAGANDOS SISTEMĄ!
Dovilas Petkus. Raudonasis Linas vis dar sėdi kabinete
Kremliaus ruporas surengė dar vieną hibridinę ataką prieš Lietuvą (1)
Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją
„Bado akcijos“ metinėms
Žurnalistai prieš visuomenę (3)
Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
Latvijos verslininkas pateikė 30 milijonų eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą Paryžiaus arbitražui
Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
L. Linkevičius toliau ragina panaikinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą
Kuo pasitikėti — reitingais ar širdimi?
Lietuviški kačiukai ir šuniukai kartu su kibinais keliaus į Japoniją
Šimtai sunkvežimių už 70 milijonų eurų padės dar labiau atgrasyti Rusiją (7)
Kaimynų kerštas Lietuvai: Lietuva vėl išsidūrė su SGD terminalu
Kiaulės ausys ant neveikiančios sinagogos durų - nusikaltimas, o patyčios iš šventinių mišių - legalus reklamos būdas (1)
Prekybcentrių („Maxima“, „Norfa“, „Iki“, „Rimi“) vergai valdžios nejaudina (2)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI