Europietės ir amerikietės vis ilgiau atidėlioja pirmojo vaiko gimimą

ProPatria.lt
+ 1 - 0
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2017/11/europietes-ir-amerikietes-vis-ilgiau.html
2017-11-07, skaitė 285
0

Europietės ir amerikietės vis ilgiau atidėlioja pirmojo vaiko gimimą

Pastaraisiais metais tiek JAV, tiek ir Europoje pastebima tendencija atidėti pirmojo vaiko gimimą. Taip pat fiksuojamas išaugęs moterų profesinis užimtumas. Štai JAV 1963 m. oficialiai dirbdavo tik 38 proc. moterų. 2012 m. dirbančių moterų jau buvo daugiau nei nedirbančių. Tos pačios tendencijos stebimos ir Europoje, kur 2009 m. dirbančių moterų skaičius pralenkė nedirbančiųjų.

Dėl su karjera ir profesija susijusių priežasčių pastebima ir tendencija atidėti pirmojo vaiko gimdymą. Per paskutinius 50 metų JAV moterų, kurios susilaukė pirmagimio, amžius padidėjo nuo 22 iki 28 metų. Taip pat pastebima, kad net aštuoniais kartais išaugo moterų, kurios pirmojo vaiko susilaukia būdamos 35 metų ir daugiau, skaičius.

Senajame žemyne 2015 m. vidutinis bendras vaisingumo rodiklis buvo 1,58 vaiko vienai moteriai. Eurostat duomenimis, vidutinis amžius, kai europietės susilaukė pirmagimio 2001–2015 m. išaugo nuo 29 iki 30,5 metų. Vėliausiai Europoje pirmojo vaiko susilaukiama Italijoje (30,8 metų) ir Ispanijoje (30,7 m). Beje, Ispanijos nacionalinė statistika atskleidžia, kad ispanės gimdo vėliau nei šioje šalyje nuolat gyvenančios užsienietės (atitinkamai vidutiniškai 31,3 ir 27,7 metų).

Ši informacija labai svarbi turint omenyje tai, kad motinystės atidėliojimas vis vėlesniam amžiui yra susijęs su papildoma rizika tiek motinos, tiek vaiko sveikatai.  Be to, atidėliojančios vaikų gimdymą moterys dažniau negali susilaukti vaikų natūraliai ir naudojasi dirbtinio apvaisinimo paslaugomis. Kaip žinia, moteriai biologiškai idealiausias laikas susilaukti vaikų yra tarp 20 ir 30 metų, o štai nuo 35-erių moters vaisingumas ženkliai sumažėja.

Šaltiniai: observatoriobioetica.org, abc.es, es.europa.eu


Įvertink straipsnį: 1   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarų kol kas nėra


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIReklama

PressJazz.tv

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 852 | 415.956