„Žaislų istorija“ — Lietuva prieš „mandagius žmogeliukus“ (1)

Anonimusas
+ 4 - 0
Autorius: Andrius Petrinis
Šaltinis: http://sputniknews.lt/columnis...
7535-11-29 (2017 m.), skaitė 1039
1

Kareivėlia, archyvinė nuotrauka
Kareivėlia, archyvinė nuotrauka

Atrodo, Lietuvai kelia pavojų beveik viskas, kas susiję su Rusija — net žaislai

Kodėl paranoja progresuoja?

Jeigu pasitelkti vienašališką Vakarų logiką, tai Rusiją galima apklatinti tuo, kad ji vykdo informacinį karą prieš JAV ir ES (neva siekdama sunaikinti jų demokratijos pagrindus), taip pat pasinaudojusi "neteisinga literatūra" ir "propagandiniais filmais" stengiasi "primesti" visam pasauliui savo istorijos versiją (kuri kažkodėl nesutampa su buvusio Ukrainos premjero Aresenijaus Jaceniuko versija, jos Tarybų Sąjunga užpuolė Ukrainą ir Vokietiją).

Tačiau, kai kažkokie "ekspertai" daro išvadą, kad grėsmę kelia animaciniai filmukai "Maša ir lokys" ir KVN, tai jau visiškai nesuvokiama. Atrodytų, kad peržengtos visos ribos? Tačiau, pasirodo, dugno dar nepasiekėme.

Šičia jums ne čia

Vokietijos žurnalistai padarė neįtikėtiną atradimą. Pasirodo, Rusijoje prekyboje atsirado neįprastas Kalėdų eglutės žaisliukų rinkinys pavadinimu "Mūsų tradicijos", o ant kalėdinio rutulio — baisu — pavaizduota karinė technika.

Tegul Kremliaus kariauna "gadina" tik savo vaikus. Tai ne, nori Rusijos militarizmu užkrėsti visus iš eilės. Kaip Lietuva besistengtų apginti save nuo "mandagių žaliųjų žmogeliukų", jie jau čia.

"Pasipiktinę miestiečiai" internete paskelbė ataskaitą, kad Vilniaus rusų knygyne (beja, gerai būtų išsiaiškinti, kokiu būdu šie "patriotai" ten užsuko) parduodami tei patys "imperijos kareivėliai", kurie "užėmė" Krymą.

Ir Vyriausybė greitai patvirtino Ūkio ministerijos parengtas Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisas, kurios draudžia prekyba prekėmis, kuriomis siekiama "propaguoti karą, teigiamą požiūrį į agresiją kitų valstybių atžvilgiu ar kėsinimąsi į valstybių suverenumą".

Ministerijos teigimu, tokios prekės yra nesuderinamos su Lietuvos valstybės interesais ir gali juos pažeisti. O Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos (LNVF) vadovė Alvita Armanavičienė pabrėžė, kad minėtų prekių grupių prieinamumas turėjo būti ribojamas "jau seniai", nes tai tiesiog nesuvokiama vaikų atžvilgiu.

Atrankinė tiesa

Jeigu įsikalausyti į ponios Armanavičienės žodžius, išimti iš prekybos reikia viską, kas yra berniuko vaikystės neatsėjamoji dalis. Aišku, niekas to nedarys. Norite sužinoti, kaip viskas vyks, pasižiūrėkite į lietuviškos cenzūros veiksmus žiniasklaidoje.

Teoriškai, ji kovoja su tais, kas kursto tautinę nesantaiką, iškreipia istoriją ir taip toliau. Tik kaltais (ir draudžiamais) visuomet lieka kažkodėl Rusijos kanalai, o Amerikos žurnalistikos agresija — visai normalu.

Atitinkamai, Rusijos žaislinis tankas bus uždraustas, o NATO — galima, juk jis ne užgrobėjas, o kovotojas už laisvę ir demokratiją (o tai, kad Amerika bomborduoja visus iš eilės, ir pastoviai giria savo "šventą" kariuomenę, tai visai normalu).

Esminis klausimas: "Kokia yra priežastis tokios atrankinės teisėsaugos ant šizofrenijos ribos?". Galima sakyti, kad pagrindą sudaro noras įsiteikti "vyriasniajam broliui", kuris nukreipia link rusofobijos.

O tai, kad tokia politika įgijo tokią aršią visko rusiško nepriimtinumo formą susieta su siekimu "surasti daugiau tautos priešų, nei įsakyta" (kaip sakoma, įsigyveno į vaidmenį). O tas siekimas yra persisunkęs Lietuvos valdančiojo elito, ypač konservatorių, istorinės skraiudos (kai kur net neapykantos ir pavydo) nuodais. Valdžia supyko ant Rusijos atsižvelgdama į savo įsisąmonintą arba neįsisąmonintą nuostolingumą.

Taigi pats laikas pirkti pieštukus, kad Lietuvos valdžios tarakonai užsiimtų naudinga veikla.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
4   0
Komentarai: 1
1. Tiesa 2017-11-30 07:06:55

Tegu pirma išima visus žydo Walt Dysney agresyvius multikus tokius smurto propaguotojus kaip Tom&Jerry bei Shrek. Arba burtininkavimo dvasią skleidžiančius Harry Potter filmus. Youtube pilna, tegu išnaikina pirma šituos, nes juos gali tiesiog kiekvienas nesusiformavęs žmogus vaikas žirėti namuose, bet kur iš bet kokio įrengimo, be tėvų žinios, nieko nepirkęs. O kareivėlius reikia pirkti...

1 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Ne giminės ir ne artimieji, bet… (2)
Šiuolaikinis švietimas / Modern Educhayshun. 2018 (1)
Ieškote dovanų mylimiesiems? Paskaitysite ir nusiraminsite (1)
"Lietuvos ūkyje" nieko naujo
ŽMOGTEISISTAI šturmuoja naujas absurdo aukštumas: "Žindymo vadinimas „natūraliu“ primeta lyčių vaidmenis" (1)
Vaidas Žemaitis Lekstutis. Dvasinis nušvitimas ar eiliniai kliedesiai? (1)
Kinija kuria valgomų tarakonų armiją, kuri suės viską
Algimantas Lebionka. Simbolių prasmė: Dovydo žvaižde paženklinta Lietuvos kariuomenė puls žydų valdomą Rusiją? (5)
Odos ligų gydytoja: aknės neišgydys nei dantų pasta, nei kosmetologai
Jeigu jūsų FB draugai kelia nuotraukas iš sporto salės – jie turi rimtų problemų
Ar vaikai vertina savo tėvus kaip smurtautojus? – Ne! Tai kodėl tą daro valstybė?
Mitas visam gyvenimui
Gydymas medicininėmis taurėmis vis sparčiau grįžta į madą
Kaip stiprinti imunitetą atšalus orams?
Grėsmės jūsų santykiams
Algimantas Lebionka. Vaikai kaip prekė (2)
Pasiskiepijęs nuo gripo, vyras negalėjo kalbėti, vaikščioti, matyti ir net kvėpuoti
Vyras ir jo meilė
Ką slepia troškimas įvesti tvarką bute?
Po metų prilygsite savo artimiausiai aplinkai
Užmirštamas šimtmetis (Lietuvos Laikinajai Revoliucinei vyriausybei – 100) (1)
Kodėl knygą reikia perskaityti kelis kartus?
Gyvenimas, kurį verta gyventi
J. Vaiškūnas. „Tautosakos vartai“ kelias į dvasines protėvių lobių erdves

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI