Briuselis leido ir toliau nuodyti evropoidus glifosatu, Lietuvos valdžia tam entuziastingai pritaria

Anonimusas
+ 3 - 3
Autorius: Alkas.lt
Šaltinis: http://alkas.lt/2017/11/30/rastas-sprendimas-del-glifosato-naudojimo/
2017-11-30, skaitė 279
2

Briuselyje vykusiame Apeliacinio komiteto posėdyje pavyko pasiekti susitarimą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo. Kvalifikuota  balsų dauguma buvo nuspręsta leisti glifosatą naudoti dar penkerius metus. Už tokį sprendimą kartu su Lietuva balsavo dar 17 valstybių, 9 buvo prieš, o viena susilaikė.

Po Apeliacinio komiteto sprendimo Europos Komisija turi priimti įgyvendinimo reglamentą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo 5 metų laikotarpiui.Europos Sąjungos (ES) šalims dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo termino nepavyko susitarti jau ne vieną mėnesį – nuolat išsiskirdavo šalių požiūris dėl atnaujinimo termino. Derybose Lietuva laikėsi nuostatos, jog šio augalų apsaugos produkto naudojimo terminas žemės ūkyje turi būti ilgesnis.

„Apeliacinio komiteto sprendimas panaikino neapibrėžtumą, kuris ūkininkams trukdė ramiai planuoti savo ūkinę veiklą ilgalaikėje perspektyvoje. Derybose nuosekliai laikėmės pozicijos, jog glifosato naudojimas turi būti pratęstas. Juo labiau, kad rinkoje nėra alternatyvų šiam augalų apsaugos produktui. Kita vertus, mokslininkų išvados patvirtina, kad tinkamai ir atsakingai naudojant glifosatą, nėra pavojaus nei žmonių sveikatai, nei aplinkai“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Diskusijos dėl glifosato naudojimo kilo, kai 2015 m. kovo 20 d. Tarptautinė  vėžio organizacija paskelbė išvadas, kad augalų apsaugos produktai, į kurių sudėtį įeina glifosatas, gali sukelti vėžį. Vokietijai išsamiai įvertinus veikliosios medžiagos glifosato tyrimus, Europos maisto saugos agentūra (EFSA) pateikė išvadas, nurodančias, kad glifosatas nepasižymi kancerogeninėmis, mutageninėmis ar turinčiomis poveikį reprodukcijai, savybėmis. Šias išvadas patvirtino Europos cheminių medžiagų agentūra.


Įvertink straipsnį: 3   3
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 2

2. Andrius
2017-11-30 21:25:57
+1 -0

Vakaro klausimas - kodėl portalą ldiena.lt blokuoja Google Chrome? Pateikia kaip pavojingą??? Firefox neblokuoja.???

1. anonimas
2017-11-30 20:48:28
+0 -1

o alkas ir toliau bus šeriamas valdiškais pinigais

.

tokia realybė


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIReklama

PressJazz.tv

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 852 | 415.956