Briuselis leido ir toliau nuodyti evropoidus glifosatu, Lietuvos valdžia tam entuziastingai pritaria

Anonimusas
+ 3 - 3
Autorius: Alkas.lt
Šaltinis: http://alkas.lt/2017/11/30/rastas-sprendimas-del-glifosato-n...
7535-11-30 (2017 m.), skaitė 602
2

Briuselyje vykusiame Apeliacinio komiteto posėdyje pavyko pasiekti susitarimą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo. Kvalifikuota  balsų dauguma buvo nuspręsta leisti glifosatą naudoti dar penkerius metus. Už tokį sprendimą kartu su Lietuva balsavo dar 17 valstybių, 9 buvo prieš, o viena susilaikė.

Po Apeliacinio komiteto sprendimo Europos Komisija turi priimti įgyvendinimo reglamentą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo 5 metų laikotarpiui.Europos Sąjungos (ES) šalims dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo termino nepavyko susitarti jau ne vieną mėnesį – nuolat išsiskirdavo šalių požiūris dėl atnaujinimo termino. Derybose Lietuva laikėsi nuostatos, jog šio augalų apsaugos produkto naudojimo terminas žemės ūkyje turi būti ilgesnis.

„Apeliacinio komiteto sprendimas panaikino neapibrėžtumą, kuris ūkininkams trukdė ramiai planuoti savo ūkinę veiklą ilgalaikėje perspektyvoje. Derybose nuosekliai laikėmės pozicijos, jog glifosato naudojimas turi būti pratęstas. Juo labiau, kad rinkoje nėra alternatyvų šiam augalų apsaugos produktui. Kita vertus, mokslininkų išvados patvirtina, kad tinkamai ir atsakingai naudojant glifosatą, nėra pavojaus nei žmonių sveikatai, nei aplinkai“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Diskusijos dėl glifosato naudojimo kilo, kai 2015 m. kovo 20 d. Tarptautinė  vėžio organizacija paskelbė išvadas, kad augalų apsaugos produktai, į kurių sudėtį įeina glifosatas, gali sukelti vėžį. Vokietijai išsamiai įvertinus veikliosios medžiagos glifosato tyrimus, Europos maisto saugos agentūra (EFSA) pateikė išvadas, nurodančias, kad glifosatas nepasižymi kancerogeninėmis, mutageninėmis ar turinčiomis poveikį reprodukcijai, savybėmis. Šias išvadas patvirtino Europos cheminių medžiagų agentūra.


3   3
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 2

2. Andrius 1 0
2017-11-30 21:25:57

Vakaro klausimas - kodėl portalą ldiena.lt blokuoja Google Chrome? Pateikia kaip pavojingą??? Firefox neblokuoja.???

1. anonimas 0 1
2017-11-30 20:48:28

o alkas ir toliau bus šeriamas valdiškais pinigais

.

tokia realybė

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito