Tillersonas įvardijo priežastis, trukdančias JAV susitaikyti su Rusija

Anonimusas
+ 1 - 1
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: http://sputniknews.lt/world/20171207/4570573/tillersonas-var...
7535-12-09 (2017 m.), skaitė 911
0

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas, archyvinė nuotrauka
JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas, archyvinė nuotrauka

Vašingtono ir Maskvos santykių normalizavimas įmanomas tik po krizės Ukrainoje sureguliavimo, pareiškė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas Vienoje ESBO Užsienio reikalų ministrų tarybos forumo metu pareiškė, kad Vašingtono ir Maskvos santykių normalizavimas įmanomas tik po krizės Ukrainoje sureguliavimo, praneša RIA Novosti.

Pasak Tillersono, svarbu, kad santykiai tarp Rusijos ir JAV pagerėtų, tačiau tam trukdo "Ukrainos klausimas". Tillersonas pridūrė, kad šalys gali turėti nesutarimų skirtingose ​​srityse, tačiau "kai viena šalis įsiveržia į kitą — tai išsivysto toks nesutarimas, kurį sunku pašalinti".

Kaip pabrėžė JAV valstybės sekretorius, Amerikos pusei "Ukrainos klausimas" yra vienintelė ir pagrindinė kliūtis normalizuoti santykius su Rusija. Tą pačią dieną ESBO Užsienio reikalų ministrų tarybos plenariniame posėdyje Tillersonas pasakė, kad sankcijos prieš Rusiją tebegalios, kol Rusija perduos Krymą Ukrainos kontrolei ir "išves savo kariuomenę iš Donbaso".

ESBO URM vadovų susitikimo metu taip pat vyks Rexo Tillersono ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo dvišalės derybos. Pagrindinėmis susitikimo temomis bus situacija Korėjos pusiasalyje ir Ukrainos krizė. Kaip pranešė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, Rusija taip pat ketina iškelti klausimą dėl JAV specialiųjų tarnybų bandymų verbuoti Rusijos žurnalistus.

Ukrainos valdžia 2014 metų balandį pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai pasiskelbusias Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Paskutiniais Jungtinių Tautų duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 10 tūkstančių žmonių.

Kijevas anksčiau ne kartą kaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus. Rusija tai neigia ir kaltinimus vadina nepagrįstais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto pusė, ji nesusijusi su įvykiais Donbase ir suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Situacijos Donbase sureguliavimo klausimas svarstomas, taip pat ir kontaktinės grupės susitikimų Minske metu. Kontaktinė grupė nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto sumažinimo etapus. Tačiau ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių toliau vyksta šaudymai.


1   1
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


1165 3 +40 -2 Anno

JAV laidoja EUROPĄ (3)

Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito