Trampas pareiškė, kad JAV laimėjo du pasaulinius karus ir nugalėjo komunizmą

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: http://sputniknews.lt/world/20... 2017-12-09 18:18:07, skaitė 826, komentavo 0

Trampas pareiškė, kad JAV laimėjo du pasaulinius karus ir nugalėjo komunizmą

Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Reaguodamas į Donaldo Trampo pasisakymą, Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pavaduotojas nustebo, kad Amerikos prezidentas nepriskyrė Jungtinėms Amerikos Valstijoms "lemiamo indėlio Napoleono sutriuškinime".

VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Amerikos prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV laimėjo du pasaulinius karus ir "paklupdė komunizmą ", pranešė RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą "Fox Business".

Apie tai jis paskelbė kalbėdamas su Floridos šalininkais.

"Mes esame tauta, kuri iškasė Panamos kanalą, laimėjo du pasaulinius karus, siuntė žmogų į Mėnulį ir paklupdė komunizmą", — cituoja Trampo žodžius televizijos kanalas.

Originale tai skambėjo šitaip:

"We are the nation that dug out the Panama Canal, won two world wars, put a man on the moon, and brought communism to its knees."

Trampas taip pat paragino amerikiečius būti ištikimus vertybėms, kurios padės jiems likti "teisingame kelyje".

Reaguodamas į tai, Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pavaduotojas Francas Klincevičius prisiminė pasakėčią apie musę ir jautį.

"… Jo (Trampo — Sputnik) pasisakymas apie JAV pergalę dviejuose pasauliniuose karuose labai primena musės iš pasakėčios zirzimą, kuri suarė lauką ant jaučio nugaros: "Jautis nesusidorotų su darbu be manęs", — parašė Rusijos senatorius savo Facebook paskyroje.

Klincevičiaus manymu, neaišku, ko daugiau JAV prezidento pareiškime — neišmanymo ar gyrimosi.

"Keista, kad JAV prezidentas dar nepasakė pasauliui apie JAV lemiamą indėlį Napoleono sutriuškinime", — pabrėžė politikas.

Istoriniai faktai

JAV ilgai išlaikė neutralumą 1914 metais prasidėjusio Pirmojo pasaulinio karo  metu. Jos įsitraukė į karinius veiksmus tik 1917 metų balandį, kai iki karo veiksmų pabaigos liko pusantrų metų.

Antrojo pasaulinio karo metu Sovietų Sąjunga, JAV ir Didžioji Britanija susitarė atidaryti antrąjį frontą Vakarų Europoje  dar 1942 metais, tačiau Britanijos ir JAV karių desantas išsilaipino Normandijoje tik po dvejų metų — 1944-aisias.