Besitęsianti išeivija (0)

Anonimusas
+ 2 - 0
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: http://sputniknews.lt/satires/...
7535-12-12 (2017 m.), skaitė 1244
0

Besitęsianti išeivija
Besitęsianti išeivija

Statistikos departamentas prieš pat naujuosius 2018-uosius metus pateikė "nelinksmą" darbo emigracijos statistiką

 Iš Lietuvos per vienuolika mėnesių išvyko 54 560 žmonių. Tai 4 tūkstančiais daugiau nei per visus 2016 metus. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvieną mėnesį iš Lietuvos išvyksta nuo 6 iki 7 tūkstančių žmonių, šiais metais šis rodiklis gali peržengti 60 tūkstančių žmonių ribą. O tai net daugiau nei, pavyzdžiui, Alytaus gyventojų skaičius, kur šiuo metu gyvena apie 50 tūkstančių žmonių.

— Dariau, labas. Ar seniai matei Marių? Aš jau seniai nemačiau jo mūsų sporto klube. Gal susirgo?

— Labas, Artūrai. Marius dar prieš pusmetį išvyko į Mančesterį. Aš dažnai su juo bendrauju Facebook. Jis man papasakojo, kaip ir kur dirba, kiek gauna, kokį butą išsinuomavo. Šiuo metu dirba gamykloje, kuri perdirba žemės ūkio produkciją. Atlyginimas — 300 svarų per savaitę. O kambarį nuomojasi už 400 svarų per mėnesį. Patenkintas. Artimiausiu metu ruošiasi žmoną su sūnumi pasiimti. Ieško jai darbo. Mane kviečia.

— Dariau, bet tu Lietuvos patriotas ir supranti, jog palikti tėvynę — tai tikra išdavystė! Juk kažkas turi ir Lietuvoje pasilikti ir nors kaip pildyti mūsų biudžetą bei rūpintis šalies klestėjimu?!

— Artūrai, pasilik šiuos savo žodžius mitingams ir pasirodymams per televiziją. Pasaulis labai žiaurus, o žmogus visuomet ieškosi, kur jam geriau ir sočiau gyvensis. Ką aš šiandien turi savo gimtoje Lietuvoje? 600 eurų atlyginimą, iš kurių beveik 400 atiduodu už paskolą ir komunalines paslaugas. Kartu su žmonos 400 eurais, mes turime 600 eurų visam mėnesiui. Maisto kainos Lietuvoje dažnai viršija angliškas arba vokiškas. Apie kokybę aš jau net nekalbu… O mes dar du vaikus turime, sūnų, vyresniųjų klasių mokinį, ir dukrytę, šešerių metų. Juos taip pat reikia aprengti ir maitinti. O dar pagyvenę tėvai, kurie kartu pensijos gauna 500 eurų. Kartais likus savaitei iki algos mes turime tik 10 eurų, kuriuos išleidžiame minimaliam produktų rinkiniui. O jeigu kas nors atsitiks, susirgsime, arba neduok Dieve, atleis iš darbo, teks eiti prie bažnyčios prašyti išmaldos…

— Tu jau perdedi. Lietuva — ne pati blogiausia gyvenimui šalis Europoje. Neseniai pas mus įsidarbino vaikinas iš Ukrainos, tai jis mums apie tokius baisumus pasakoja, kad ašaros akyse. Kijeve šiuo metu vidutinis darbo atlyginimas siekia truputį daugiau 250 eurų, kuriuos tenka išleisti šildymui ir kitoms komunalinėms paslaugoms. O kainos po Euromaidano pakilo iki debesų. Tai galime atsekti net pagal ukrainiečių mėgstamiausį valgį — lašinius. Dar prieš mėnesį kilogramas kainavo 3 eurus, o šiandien jau beveik 5 eurus! Pagal kainas ukrainiečiai jau abiem kojom įžengė į ES, o pagal atlyginimus dar nepasiekė net skurdžiausių ES valstybių, tokių kaip Rumunija ar Bulgarija.. Štai ką reikia užjausti.

— Tegul ukrainiečius užjaučia mūsų politikai, kurie siunčia Ukrainos valdžiai šautuvus ir granatsvaidžius karui Donbase. O aš neturiu laiko sentimentams. Mane labiau jaudina mano šeimos gerovė. Taigi nereikia bandyti sukelti man patriotizmo ar  gailesčio jausmą. Kai tik Marius suras man Anglijoje gerą darbą, tai aš negalvodamas nei minutės pradėsiu krautis lagaminus. Girdėjau Gariūnuose seną anekdotą. Korespondentas klausia prekybininkų: "Kokią prekę lietuviai dabar perka dažniausiai?". O jie atsako: "Lagaminus".

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
2   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąKuo pasitikėti — reitingais ar širdimi?
Lietuviški kačiukai ir šuniukai kartu su kibinais keliaus į Japoniją
Šimtai sunkvežimių už 70 milijonų eurų padės dar labiau atgrasyti Rusiją (3)
Kaimynų kerštas Lietuvai: Lietuva vėl išsidūrė su SGD terminalu
Kiaulės ausys ant neveikiančios sinagogos durų - nusikaltimas, o patyčios iš šventinių mišių - legalus reklamos būdas (1)
Prekybcentrių („Maxima“, „Norfa“, „Iki“, „Rimi“) vergai valdžios nejaudina (2)
Atsakymas į klausimą: "Bliamba, žmonės, na kada Jūs pradėsit patys galvoti?" (2)
Liudvikas Jakimavičius. Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj (2)
Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo (1)
Vėl šventė skurstantiems: „Lidl“ parduotuvėje p-rezidentė D. Grybauskaitė davė startą šimtmečio „Maisto banko“ akcijai (6)
Teroristų ir banditų garbintojų šabašo prie Užsienio reikalų ministerijos rezoliucija (6)
G. Kniukšta. Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite (4)
Apie Lietuvos Valstybine sieną ir Europos rytinės sienos apsaugą
Kuo maitinti vaikus mokyklose ir darželiuose?
Lietuvos žemdirbiai kovoja, kad tiesioginės išmokos pasiektų ES vidurkį
„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI