Jankių prezidentas: Jeruzalė – Izraelio sostinė (3)

Anonimusas
+ 13 - 0
Autorius: Kibirkštis
Šaltinis: http://kibirkstis.blogspot.lt/...
7535-12-15 (2017 m.), skaitė 1280
3

Praeitą savaitę pasaulį apskriejo naujiena: antrus metus prezidentaujantysis D. Trampaspareiškė Izraelio sostine pripažįstąs ne Tel Avivą, bet pačią Jeruzalę ir todėl nusprendęs nedelsiant į ją perkelti JAV diplomatines įstaigas. Kaip nekeista, šį JAV prezidento žingsnį džiugiai sutiko Izraelio premjeras, aršus sionistas B. Netanjahu, teigdamas, kad JAV pavyzdžiu seks ir daugiau šalių. Kas čia vyksta?

Kaip beatrodytų keista, Trampas nepadarė kažko tikrai ypatingo. JAV imperija visąlaik rėmė Izraelį, kaip sau parankų satelitą Artimųjų rytų regione. Kad Izraelis vykdo žiaurią Palestinos okupaciją, ką bekalbėti apie atvirai rasistinę, netgi fašistinę šios valstybės prigimtį, amerikoniškosios „laisvės ir demokratijos“ korifėjams – nė motais. Trampas tiesiog daugmaž atvirai vykdo tai, ką B. Obama, kaip ir eilė buvusių JAV vadovų, vykdė po neva „respektabilios“ ir „humaniškos“ retorikos šydu.

Ką iš esmės reiškia Trampo pareiškimas? Ogi iš JAV Izraeliui duodamą sankciją galutinai uzurpuoti visą Jeruzalę ir apie ją esančią teritoriją nepaisant, kad tai – teisėtoji Palestinos sostinė. Tai suteiks Izraeliui gražų pretekstą vadinamosios „tarptautinės bendruomenės“ (skaityk: didžiųjų imperialistinių valstybių ir jų vasalų) akyse taikyti dar smarkesnes represijas už nacionalinį išsivadavimą kovojančiųjų palestiniečių atžvilgiu.

Trampas, kurį daugelis naivuolių ir tariamų „antisistemininkų“ prieš kurį laką įsivaizdavo kaip tariamą „alternatyvą isteblišmentui“, manydami, kad jis nutrauksiąs JAV vykdomus karus, dargi paleisiąs NATO, tik eilinį sykį rodo tikrąjį savo, kaip JAV imperijos nusikaltimų vykdytojo, veidą. Nėra ko stebėtis – apie tai dar anksčiau esame rašę.

Kol vadinamųjų „ultradešiniųjų“ pozicijoms atstovaujantys politikieriai, kaip Čekijos prezidentasgarsiai liaupsino Trampo pareiškimą dėl Jeruzalės, o mūsiškiai „patriotai“ kaip L. Linkevičiusorganizavo ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą su fašistiniu budeliu B. Netanjahu, palestiniečių liaudis išėjo į gatves; būta susirėmimų ir su Izraelio policininkais – šie nesigėdijo šaudydami į protestuotojus, kurių tarpe būta ir žuvusiųjų. Iš vien su šiuo teisėto pykčio protrūkiu žengė ir pažangiosios bei patriotinės Palestinos politinės jėgos. Palestinos Komunistų Partija kartu su Palestinos Liaudies partija kartu su Izraelio Komunistų Partija vieningai pasmerkė Trampą ir Netanjahu, gruodžio 12 d. Tel Avive surengtas ir mitingas Palestinai palaikyti.

​​​​​​

Pasipiktinimas imperialistinių JAV ir sionistinio Izraelio veiksmais įtraukia daugelį kitų šalių, partijų ir vyriausybių, tame tarpe kapitalistinių, bet konkuruojančių su JAV dėl įtakos pasaulyje. Štai Rusijos vadovas V. Putinas išreiškė nerimą dėl šio Trampo pareiškimo, tuo tarpu jo užsienio reikalų ministrasS. Lavrovas teigė jį esant „sveiku protu nesuvokiamą“. Net Erdogano Turkija atsiribojo, imdama grasinti nutrauksianti ryšius su Izraeliu. Tuo tarpu šalies gatvėse vyko masiniai antisionistiniai protestai. Neatsiliko ir Iranas, kuriame minios žmonių rinkosi išreikšti solidarumo su palestiniečiais.

Vieningai JAV bei Izraelio politiką smerkia ir tarptautinis komunistinis judėjimas, paskelbęs dešimčių komunistinių ir darbininkų partijų pasirašytą pareiškimą dėl solidarumo su Palestinos liaudimi prieš akiplėšiškus Trampo svaičiojimus. Graikijoje, tuo tarpu, kurioje dėl dabartinės „kairiųjų“ vyriausybės bandymų prastumti antiliaudinį įstatymą, ketinusį apriboti darbininkų teisę streikuoti, vyksta mūsiškėje žiniasklaidoje nutylimi masiniai bruzdėjimai, dešimtys tūkstančių žmonių – darbininkų, studentų ir moksleivių – kartu žygiavo gatvėmis, smerkdami Trampą ir sionistus.

Izraelis – fašistinė valstybė, nuo 1967-ųjų nežabotai vykdanti žiauriausias palestiniečių žudynes. Jos ryšys su JAV imperializmu – savita simbiozė. Pats būdamas JAV imperijos satelitu Artimųjų rytų regione, per stambiuosius žydų kapitalistus, finansininkus ir kitus magnatus, Izraelis turi milžinišką įtaką, lemiant JAV užsienio politiką (žr.: J. Mearsheimer, „The Israel Lobby and US Foreign Policy“).

Šią lygtais banalią tiesą, kurią taip mėgsta užmiršti „respektabiliosios“ žiniasklaidos ir politikos atstovai, visada reikia turėti omeny. Po krokodilo ašaromis apie holokausto baisumus slypi nė ką ne menkesni baisumai sionizmo ir JAV imperializmo, kuriuos kai kas mums bando vaizduoti kaip nekaltą ir pūkuotą vakarietiškų „vertybių“ eksportą. Tačiau nėra ko liūdėti – augantis pasipiktinimas leidžia pagrįstai viltis, kad anksčiau ar vėliau dorieji pasaulio žmonės kartu nustums istorijos srutų duobėn sionizmą lygiai taip pat, kaip kad nustūmė ir vokiškąją fašizmo atmainą – hitlerizmą. Panašus panašų mėgsta. Anksčiau ar vėliau panašius panašiu ir paseks.

Kibirkštis

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
13   0
Komentarai: 3
3. Gojus 2017-12-17 15:20:51

Šaunu. Lietuviai irgi trokšta istorinio teisingumo ir būtų kvaila sostine vadint Kauną, vien kad patenkint lenkus. Nors lenkai daug ką gali pasakyt mūsų istorijoje. Net daugiau nei arabai Jeruzalės ir Izraelio istorijoje. Tad šaunu, kad Trumpas turi ryžto įvardint. Geriau jau i mes įvardintumėm, nes Biblijoj parašyta: "aš laiminsiu tuos, kurie tave (Izraeli) laimina ir prakeiksiu tuos, kurie tave keikia"... Mes kol kas tik keikėm i šaudėm... net baisu pagalvot kas vokiečiams bus. O amerikosai štai tik laimino

0 0
2. netikras Gojau, 2017-12-18 10:18:58

Invaders Must

youtu.be/gTw2YvutJRA

Tai jei išlaikei šį gabalą ir nenumirei, tai pasakyk visiems ar žydai yra neklystanti tauta? O gal ji buvo blogiausia tauta, labiausiai nuklydusi (nuodėmėje), kad Dievas ten atsiuntė savo Sūnų, tarp vilkų žydų?

0 0
1. nuožmiam autoriui 2017-12-15 20:58:59

o kad izraelis ir jo žmonės tik ir tevaldo JAV, supranti? ar ne kloune? HA HA HA

1 1

Siųsti komentarąBeveik pusė JAV karių yra įsitikinę greita karo pradžia
JAV-os pradėjo Er-Rijado dengimo operaciją / США начали операцию прикрытия Эр-Рияда
Demilitarizuota zona Idlibe - puiki politinė iniciatyva / Демилитаризованная зона в Идлибе – отличная политическая инициатива
Naujas JAV-ų požiūris į Kiniją / Новый подход США к Китаю
Trampas apkaltino JAV-ų demokratus socializmu / Трамп обвинил демократов в социализме
Pasaulio akcijų biržų kritimas
JAV-os gali įvesti sankcijas savo artimiausiam sąjungininkui / США могут ввести санкции против ближайшего союзника
Brazilijos p-rezidento rinkimuose bus antras turas / На выборах президента Бразилии предстоит второй тур
A. Guoga. Politinė pasaulio ateitis
JAV-os neatsisako planų destabilizuoti Kinijos Liaudies Respubliką / США не оставляют планов по дестабилизации КНР
JAV-os ir Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika toliau gilina kontaktus/ США и КНДР продолжают налаживать контакты
Apklausa parodė, kad žmonės visame pasaulyje Putinu pasitiki labiau nei Trumpu
NATO veiksmai vis labiau demonstruoją puolamąjį pobūdį / Действия НАТО приобретают всё более наступательный характер (1)
JT „žmogaus teisių“ ekspertai reikalauja daugiau teisėtų abortų
Surogacija neteisinga ir tada, kai ją renkasi heteroseksualios poros
JAV pripažino Holodomorą ukrainiečių tautos genocidu (2)
Moterys prieš vyrus JAV: Kristina Ford galėjo apgauti melo detektorių
Donaldas Trampas užstojo amerikiečius vyrus
JT teismas apribojo „neteisėtas ir žiaurias“ JAV sankcijas prieš Iraną
Brazilija p-rezidento rinkimų išvakarėse / Бразилия накануне выборов президента
Norway is a paradise for pedophiles.
Convicted Norwegian pedophile arrested by police in Thailand
Blaivininkas D. Trumpas siūlo pasauliui įsivaizduoti jį girtą (2)
Medikai iš Kanados ragina įteisinti organų donorų eutanaziją

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI