Švenčiame šventes kartu

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: http://sputniknews.lt/satires/... 2017-12-26 18:10:38, skaitė 1105, komentavo 0

Švenčiame šventes kartu

Už internacionalizmą!
Už internacionalizmą!

Žiemos šventės Lietuvoje tęsiasi beveik mėnesį; viskas dėl Lietuvos gyventojų internacionalumo ir dėl to, kad daug įvairių konfesijų; visi tautiečiai gerbia vieni kitus, nes daug amžių gyvena šalia.

— Viktorija, su Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais!

— Ačiū, Rimai. Ira š sveikinu Jus ir jūsų šeimą su šventėmis. Ir nors mes, stačiatikiai Kalėdas švenčiame sausio 7 dieną, bet visuomet gerbiame ir linksmai švenčiame katalikų Kalėdas. Juk ne paslaptis, kad daugelyje lietuvių šeimų šiandien "persipynė religijos ir požiūriai" dėl šalies  tautų įvairovės. Lietuvoje gyvena virš šimto skirtingų tautų, o mažumos, oficialios statistikos duomenimis, sudaro 17% Lietuvos gyventojų.

— Tikrai taip. Aš turiu daug draugų lenkų ir rusų. Pažįsti ukrainiečius, žydus, armėnus ir karaimus. Daug amžių visi jie gyveno draugiškai ir taikiai vienoje žemėje. Vien bažnyčių, cerkvių, sinagogų ir mečečių įvairovė tai patvirtina.

— Aš kartą paklausiau mūsų stačiatikių cerkvės šventiko: "Ar galima mums, stačiatikiams, kartu su giminaičiais katalikais švęsti Kalėdas gruodžio 25-ąją, juk mes dar šiuo metu privalome gavėti?". Jis gražiai atsakė: "Būtinai reikia. Juk šeima — svarbiausia gyvenime, todėl reikia su pagarba ir meile priimti giminių tikėjimą. Tačiau reikia laikytis ir savų tradicijų. Kartu su katalikai atsisėdę prie stalo stačiatikiai tiurėtų valgyti tik gavėnios valgius, o džiaugtis minimaliai".

— Sutinku, gerai pasakį šventikas. Mūsų kunigai taip pat gerbia stačiatikių jausmus. Štai ir Vilniaus merija paliks Kalėdų eglę Katedros aikštėje iki stačiatikių Kalėdų. Taip miesto valdžia rodo pagarbą gyventojams, stačiatikių tikėjimo žmonėms. Neseniai apsilankiau bažnyčioje, kur dainavo stačiatikių choras. Katalikams labai patiko stačiatikių šventos dainos, visi ilgai plojo.

— O mes us šeima šiais metais kartu su žydais šventėme Chanuką ir apsilankėme žvakių uždegimo ceremonijoje Kudirkos aikštėje. Mano sesers vyras — žydas. Mes kartu su jais švenčiame žydams šventas dienas, o jie ateina į svečius per Kalėdas ir Velykas.

— O kokie graži totorių šventė Sabantuj, šiais metais Lietuvoje ją kartu šventė Europos ir Rusijos totoriai. Vingio parke susirinko ne tik Rusijos ir Lietuvos totoriai, bet ir jų atstovai iš Lenkijos ir Latvijos. Linksma buvo šventė. Daugiau tokių švenčių būtų, kurios suvienyja žmones.

— Beje, Rimai, ar pamenate, kad visas žiemos šventes vainikuoja Senieji Naujieji metai, sausio 14 dieną? Ateikite su šeima pas mus į svečius sausio 13-ąją. Atšvęsime.

Ačiū, Viktorija, už kvietimą. Ateisime.