Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti (RPPY) (1)

Ekspertai.eu
+ 4 - 0
Autorius: Ekspertai.eu
Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/vagys-...
7536-01-05 (2018 m.), skaitė 1522
1

VEKSieciai_-03.png
Kelių garsiųjų, šiandien šiltose vietelėse sėdinčių veksiečių veidai: buvęs kultūros ministras Jonas Jučas, dabar Kauno m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, buvęs VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas, dabar Lietuvos kino centro direktorius, buvusi VEKS direktorė Elona Bajorinienė, dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanė.

2008 m. birželio 11 d. dėl VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) nusikalstamų veikų ekspertai.eu kreipėsi į prokuratūrą. Buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų pinigų per internetinius projektus (apie tai plačiau publikacijoje „Pranešimas prokurorams dėl nusikalstamos VEKS veikos“).

Vienas šių projektų – 7-iomis kalbomis veikiantis ir turistus viliojantis internetinis turizmo ir laisvalaikio portalas lietuva.gyvai.eu. Pagal sutartis šis portalas turėjo veikti iki 2020 metų ir garsinti Lietuvą visame pasaulyje.

port.png
Ištrauka iš vienos iš daugelio prikurtų VEKS svetainių.

Tačiau tąkart susipažinus su dokumentacija ir atliktais darbais, o taip pat sužinojus, kad didžioji dalis pinigų portalo gamintojams buvo pervesti avansu, iš karto buvo aišku, kad projektas nebus įgyvendintas ir visi pinigai bus paprasčiausiai pavogti.

2008 m. birželio 12 d. prokurorai operatyviai ikiteisminį tyrimą pradėjo ir raštu informavo, kad lygiai po dviejų mėnesių bus pateikta informacija apie tyrimo rezultatus.

Byla turėjo būti itin nesudėtinga, nes pinigai buvo pasisavinti neįmantriu būdu, aferistams neabejojant, kad niekas šia vagyste nesusidomės ir iš valstybės kišenės neteisėtai bus pasisavinta solidi pinigų suma.

Tačiau tuometinis Vilniaus meras ir programos VEKS krikštatėvis Artūras Zuokas ir jo kolegos pasitarę su teisininkais ir artimais teisėsaugininkais, rado puikų sprendimą, kaip galėtų ekspertai.eu inicijuotas ikiteisminis tyrimas būti numarintas.

Todėl 2008 m. liepos 31 d. į prokuratūrą dėl VšĮ VEKS nusikaltamos veikos kreipėsi tuometinis Kultūros ministras, liberalas Jonas Jučas. Politikas paprašė tirti jau ne vieną projektą, o VISĄ VšĮ VEKS veiklą ir projektus.

Prokuratūra nedelsiant ėmėsi tirti visą VšĮ VEKS veiklą.

Netrukus tuometinis buvęs generalinio prokuroro pavaduotuojas Gintaras Jasaitis, jo ir ekspertai.eu susitikimo metu atskleidė, kad toks prokuratūros žingsnis buvo neatsitiktinis.

„Tirti viską – tai netirti nieko“, - atvirai išaiškino G. Jasaitis savo kolegų sprendimą.

Taip ir atsitiko. Niekas ištirta nebuvo ir daugybė pradėtų ikiteisminių tyrimų baigėsi nieko. Tame tarpe prokurorai nusikalstamo veikos neaptiko ir dėl tų projektų, dėl kurių 2008 m. birželio 11 d. kreipėsi ir ekspertai.eu.

Po ilgo laiko, didesnių ir mažesnių skandalų viešojoje erdvėje 2013 metų gegužę prokurorai oficialiai paskelbė, kad „visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“.

Ir nors Lietuvą visame pasaulyje garsinantis portalas lietuva.gyvai.eu ir neveikė, tačiau prokurorai patikino, kad pinigai buvo įsisavinti nepažeidžiant įstatymų.

Viskas būtų gerai ir istorija turėjo baigtis, tačiau tai, kad portalas lietuva.gyvai.eu pagal sudarytas sutartis privalėjo veikti iki 2020 metų, nedavė ramybės.

Nuo 2016 metų pavasario iki šios dienos ieškomi šio portalo pėdsakai, bendrauta su keliomis dešimtimis savivaldybės tarnautojų, tačiau išsiaiškinti, kodėl portalas neveikia ir susidėvėjo iki nulinės vertės, kol kas nepavyko.

Jūsų dėmesiui š. m. sausio 4 d. pokalbis su Vilniaus miesto savivaldybės Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyriaus vedėja Audrone Beleckiene.

Taigi, atrodytų mistinė istorija…

Tačiau jokios mistikos čia nėra ir sprendimai turėtų būti labai paprasti.

Juos ekspertai.eu ir sufleruoja.

Kadangi prokurorai 2013 metais nustatė, kad pinigai už šį Lietuvą pasaulyje garsinantį portalą įsisavinti teisėtai ir sąžiningai, netikėti prokurorais būtų didelė nuodėmė ir labai nepatriotiška.

Tačiau, kadangi, Lietuvą pasaulyje septynimis kalbomis garsinantis portalas, deja, neveikia, o ir niekada neveikė, nors turėjo veikti iki 2020 metų, tie, kas dalyvavo valstybės pinigų pasisavinimo operacijoje tiesiog privalo pinigus solidariai grąžinti valstybei. Tik tiek – 531 tūkstantį litų.

Apie šią istoriją ekspertai.eu susitikimo metu š. m. sausio 3 d. informavo ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę.

O šiandien informaciją apie susidėvėjusį ir niekada neveikusi prašmatnų portalą perduoda Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriui Sauliui Urbanavičiui. Jis tikrai žinos ką tokiu atveju reikėtų padaryti, kad pinigai būtų kuo skubiau grąžinti valstybei.

Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti“, - teigia ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas Šarūnas Puidokas.

Taip pat primename Lietuvos premjero Sauliaus Skvernelio 2017 m. rugpjūčio 7 d. pasakytus labai svarbius žodžius visiems, kas nelinkę taikstytis su vagimis veikiančiais valstybės vadu.

„Tikiuosi, jog tokių aktyvių, pilietiškų, drąsių žmonių kaip Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotoja Rasa Kazėnienė Lietuvoje tik daugės. Daugės tokių, kurie nesitaiksto su korupcija, nepotizmu, piktnaudžiavimu, valstybės turto grobstymu, kitomis negerovėmis. Tokių, kurie nebijo viešai kalbėti apie problemas, kurie ragina nesitaikstyti ir spręsti, kurie patys prisideda prie sprendimų. Aš savo ruožtu pažadu, jog tokių žmonių niekuomet neišduosime, neignoruosime, neapleisime ir nepaliksime vienų. Neleisime, kad juos nutildytų ar „prarytų“ sistema“, - pasakė žaliųjų valstiečių premjeras.
 

Screen%20Shot%202018-01-04%20at%2013_46_40.png
Rasa Kazėnienė (kairėje) ir premjeras. Nuotr. iš asmeninės premjero Sauliaus Skvernelio paskyros.


RPPY (reikia pinigų, pinigų yra) – laida apie pinigus ir daugiau apie nieką kitą transliuojama kiekvieną darbo dieną „PressJazz TV“ kanalu.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
4   0
Komentarai: 1
1. Senas Komunistas 2018-01-05 19:58:35

Kapitalistinėje Lietuvoje iš principo negali būti nei tvarkos, nei teisingumo, kadangi ją valdo keletas kapitalistų klanai, kurie tarpusavyje, dėl riebesnio pyrago kąsnio, pešasi tarpusavyje. Ekonomikoje viešpatauja saujelė kapitalistų. Natūralu, kad ir politikoje muziką „užsakinės“ būtent jie. Kitaip ir būti negali. Tai kuo aiškiausiai pasakė dar Marksas ir Engelsas, 1848 m. „Kompartijos manifeste“: „Šiuolaikinė valstybės valdžia tėra tik komitetas, tvarkąs bendruosius visos buržuazijos klasės reikalus“. Norėdami nušalinti šį komitetą, pakeisti jį realia demokratija, kaip daugumos, kaip liaudies valdžia,turime kelti klausimą dėl ekonominio jo pagrindo, t. y. dėl privatinės nuosavybės ir samdomojo darbo išnaudojimo sistemos, dėl kapitalistinės sistemos, panaikinimo ir naujos, socialistinės sistemos,paremtos visuomenine nuosavybe, sukūrimo. Be konkretaus šio klausimo iškėlimo, visa kita lieka juokinga kova su vėjo malūnais...

3 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Kapitalizmas be stabdžių / Капитализм без тормозов
Lietuvai BVP teoriškai peržengus 75 proc. ES vidurkio ribą, Komisija siūlo net 24 proc. sumažinti mūsų šaliai skirtą ES paramą (1)
Šventasis Naglis išmetamas iš Seimo viešbučio : nuslėpė turintis butą VILNIUJE? (1)
Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus
Atvirai konservatoriams TS-LKD partijai ir už ją balsuojantiems (5)
A. Širinskienė. Apie pagarbą ir aroganciją
A. Švarplys. Prievartinis pažiūrų diegimas yra ne tolerancija, o bolševizmas (2)
Visuomenės pakantumas transseksualams: nuo neapykantos iki meilės
Lenkija ir Vengrija blokuoja seksualinių iškrypėlių privilegijų įtraukimą į ES teisės aktus
Žmonių partijos lakštingala kreipėsi į tautą
NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms
S. Dambrauskas. Miškų fronte: Sisteminė kova prieš saugomas teritorijas?
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI