Ar tinka Sausio 13-ąjai neužmirštuolė? (5)

Anonimusas
+ 11 - 2
Autorius: Algimantas Zolubas
Šaltinis: http://alkas.lt/2018/01/07/a-z...
7536-01-07 (2018 m.), skaitė 1716
5

neuzmirstuole.jpg
Neuzmirštuolė – masonų ženklelis | Alkas.lt nuotr.

Neužmirštuolė – kukli, penkių žiedlapių, žydra, auganti bet kur, kur dirvožemis ne smėlis, kur drėgmės pakanka, auganti grupėmis gėlė. Jai sparnuotus žodžius skyrė Maironis:

Tiek duota žiedeliams gražių pavardžių
Iš margo gėlių sutvėrimo;
O vis tik, man rodos, gražiausias iš jų
Jo vardas: gėlė atminimo!

Gėlę tarsi galėtume laikyti lietuviška, nes ji čia gerai tarpsta, ilgai žydi, nors spalva daugiau Europos Sąjungai ar slavams tinka. Jei jau neužmirštuolę norime pamerkti į vazą ar dovanoti, tai imame puokštę. Iš tikrųjų po vieną neužmirštuolę nedovanojame, todėl ir jos žiedelio mūsų tautiniuose raštuose nėra, iki 2014 tokio simbolio niekur nevartojome.

pobeda-1-e1484178978237.jpg
Siuvinys su neužmirštuolėmis Gegužės 9-ajai, Rusija | xrest.ru nuotr.

Sausio 13-ąjai turėjome kelis, istorines šaknis turinčius simbolius: Trispalvę, Vytį, Gedimino stulpus, Vyčio kryžių. Su jais Lietuvos piliečiai ėjo į partizaninį karą, į Baltijos kelią ir į dainuojančią revoliuciją, su jais 14 pasišventėlių žuvo prie Bokšto. Koki paika galva panūdo šiuos simbolius keisti į penkialapį, savo forma primenantį Kremliaus penkiakampę?

Neužmirštuolės idėja atėjo ne iš visuomenės, o iš valdžios, su visuomene nederinus. Aukščiausi šalies vadovai, išsikirpę iš žydro kartono penkialapius blynelius ant atlapų pasikabino ir įsakmiai paskelbė neužmirštuolių vajų.

Lietuvoje paplitęs penkis žiedlapius turintis, geltonos ir žalios, lietuviškų spalvų augalas vėdrynas, tačiau sumanytojams jis netiko, nes jis neturi tokių istorinių šaknų kaip neužmirštuolė. O neužmirštuolės simbolis šaknis turi, yra plačiai žinomas kaip masonų simbolis.

Pradžioje tai buvo „Į saulę“ (Zur Sonne) Didžiosios ložės simbolis, 1926 m. Bremeno suvažiavimo metu patvirtintas. Jį vartojo visoje Vokietijoje ir jis vėliau buvo padarytas Vermachto ginklavimui aukų rinkimo simboliu 1938 m. ir „Žiemos pagalbos“ kampanijoje. Tuomet masonai kažko nepasidalino su Vermachtu vadovybe, jo atsisakė, bet po karo Visos Vokietijos Didžiųjų Ložių Suvažiavime jis buvo sugrąžintas ir dabar vartojamas ne tik Vokietijos bet ir viso pasaulio masonų. Jis reiškia pagarbą visiems, kas žuvo dėl masonų idėjų ir žinomas visame pasaulyje. Tiesa, neužmirštuolės simbolis dar vartojamas Rusijoj Motinos dieną pažymint,  armėnų genocidą ir ukrainiečių holodomorą minint, tačiau Sausio 13-osios aukų mastas nevertinamas kaip genocidas.

Taigi mūsų valdžiukė ir viešųjų ryšių specialistai pasižaidė, bet dabar neužmirštuolių vajus turi baigtis, nes jis tebuvo vajus.

Jei Sausio 13-ąją Seimo salėje išvysime neužmirštuoles, galėsime tarti, jog vajus virsta provokacija, o Seimas – masonų lože, kuri išreiškia nepagarbą Sausio 13-os aukoms, nes jos šių simbolių net nepažinojo.

lietuvos-kolaborantu-evoliucija-K100

84% Plius 84% Plus
16% Minus 16% Minus
11   2
Komentarai: 5
5. AnonimasDalyvis 2018-08-08 12:58:51

Man pačiam teko būti irdalyvauti sausio-13 įvykiuose,matyti irgirdėti ką kalbėjo į Vilnių suvažiavę žmonės iš visų Lietuvos kampelių ir neturėdami išankstinių tikslų ar naudos, ovisų vienas tikslas kaip padėt apginti pradėtą Lietuvos nepriklausomybės siekį, kuo viskas pavirto vėliau ir kas vyksta dabar mūsų brangios Lietuvėlės valdžios ir seimo rūmuose nebūčiau nepatikėjas niekada, bet nesigailiu nei lašelio, kad stovėjau su visais tie prie televizijos bokšto, tiek prie Seimo, ne viskas taip jau ir blogai. Žmonės viską iškenčia, sunkiau valdžia, jie mažiau kantri, nieko praeis dar kiek laiko atsities mūsų Lietuvėlė, pradės grįžti emigranti,jei dar bus likę jiems vietos ir neužsibūs perilgai emigracijoje, nes į jų vietas privažiuo imigrantai ir pabėgėliai pagal kvotas. Džiaugiuos, kad yra tokie portalai, kurie pakritikuoja valdžią ir jos vykdomą pollitiką, nes daugelį medijų valdo užsienio kapitalas, o lietuviškų medijų savininkų mažai liko, o ir tie prispausti ir išsigandę.

0 0
4. Čia tokia pat istorija 2018-01-10 14:18:56

kaip su bunkeriu vietoj Vyčio. Iš didelio rašto išėjo iš krašto

1 1
3. Taigi,taigi,-... 2018-01-09 21:08:44

...satanistine simbolika jau izenge i Lietuva,- neuzilgo ir pats satanizmas koja ikels!

5 0
2. Anonimas 2018-01-09 16:08:28

Sausio 13-oji svarbi tik buržujams, bet ne Lietuvos liaudžiai.

8 1
1. Anonimas 2018-01-08 09:06:49

sausio 13tos aukoms nebutina buvo zinot tos simbolikos, svarbu, kad ja zinojo sausio 13tos organizatoriai

11 0

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito