Lietuvos URM pareiškė, kad "Euronews" "neteisingai" pasakoja apie Krymą

Anonimusas
+ 13 - 1
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: http://sputniknews.lt/politics/20180124/4954796/lietuvos-urm...
7536-01-24 (2018 m.), skaitė 803
0

Krymas, archyvinė nuotrauka
Krymas, archyvinė nuotrauka

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo Lino Linkevičiaus, Europos televizijos kanalas turėjo paminėti apie pusiasalio "aneksiją"

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad televizijos kanalas "Euronews" "neteisingai" nušviečia įvykius Kryme.

Kaip pranešė portalas Ukraina.ru, antradienį "Euronews" parodė reportažą apie užsiėmimus, kuriuos organizavo Rusijos ginkluotojų pajėgų 68-ju inženerijos pulkas. Jose dalyvavo beveik šimtas mokinių iš Krymo, kurie mokėsi užminuoti ir nukenksminti minas.

Pasipiktino Linkevičius tuo, kad Europos televizijos kanalas nepaminėjo apie Krymo "aneksijos".

"Maksimalus smegenų plovimas nuo "Euronews"? Nei vieno žodžio apie neteisėtą Krymo aneksiją — šovinizmo pagrindas. Graudu", — parašė ministras savo Twitter paskyroje.

Po Linkevičiaus pasisakymo sureagavo ir oficiali Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovė Mariana Betsa.

Vakarų žiniasklaida jau ne pirmą kartą užsimena apei pusiasalio "aneksiją". Taip praėjusių metų lapkritį amerikiečių leidinys "The New York Times" paskelbė straipsnį apie Krymo tilto statybą kartu su žemėlapiu, kuriame Krymas vadinamas "ginčijama teritorija", bet nuspalvintas ta pačia spalva kaip ir Rusijos teritorija. Ukrainos valdžia pareikalavo ištaisyti žemėlapį, tačiau redakcija atsisakė tai daryti.

Krymas ir Sevastopalis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".


13   1
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito