Rusijai atgrasyti 2018 metais Gynybos resursų agentūra ir Lietuvos kariuomenė vykdys pirkimų už beveik milijardą litų (1)

Ekspertai.eu
+ 1 - 0
Autorius: Ekspertai.eu
Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/rusija...
7536-01-29 (2018 m.), skaitė 1048
1


2017 m. pabaigoje Lietuvos kariuomenei perduotos pirmosios dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“. Nuotr. kam.lt

Tinkamai parengti, aprūpinti ir motyvuoti kariai – vienas svarbiausių kariuomenės galios komponentų, o jai stiprinti jau keletą metų dėka didėjančio gynybos finansavimo vykdoma didelio masto Lietuvos kariuomenės pajėgumų plėtra ir modernizavimas.

Karinei įrangai ir technikai atsargoms įsigyti Lietuva kasmet skiria ne mažiau kaip 25 proc. viso gynybos biudžeto. Krašto apsaugos sistemos skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauja Lietuvos ir užsienio tiekėjai.

2017 metais Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės su Lietuvos įmonėmis sudarytų viešųjų pirkimų sutarčių vertė maždaug penkis kartus viršija su užsienio tiekėjais sudarytų viešųjų pirkimų sutarčių vertę, neskaičiuojant sutarties dėl vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemų NASAMS įsigijimo. Panašios tendencijos vyravo ir 2016 metais. Iš viso 2017 metais sudaryta sutarčių už maždaug 225 mln. eurų.

Iš Lietuvos įmonių, kaip ir ankstesniais metais, daugiausiai buvo įsigyjamos Lietuvoje gaminamos prekės (maistas, apranga, ekipuotė, baldai ir t.t.), taip pat įvairios paslaugos ir darbai. Kadangi ginklai ir karinė įranga daugeliu atvejų Lietuvoje nėra gaminami, sutartys šioms prekėms įsigyti buvo sudaromos su užsienio įmonėmis tiesiogiai, per NATO paramos ir įsigijimų agentūrą arba Ginklų fondą prie Vidaus reikalų ministerijos.

Kai kuriais atvejais buvo pasirašyti tarpvyriausybiniai susitarimai, kuomet prekės ir paslaugos buvo įsigyjamos iš NATO ir ES šalių valstybės institucijų. Didžiausias pirkinys 2017 metais iš užsienio buvo vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemų NASAMS įsigijimas, kurio vertė apie 100 mln. eurų.

Nuo 2018 metų sausio 1 d. apie 70 proc. krašto apsaugos sistemos įsigijimų vykdymą perėmė naujai įsteigta Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos. Ši institucija įsteigta, siekiant konsoliduoti įsigijimų srityje dirbančių krašto apsaugos sistemos ekspertų žinias, jų patirtį, išvengti funkcijų dubliavimo, aiškiai paskirstyti atsakomybę, užtikrinti efektyvesnį procesą ir skaidresnį įsigijimų vykdymą. Iš numatytų 144-ių Gynybos resursų agentūroje šiuo metu jau dirba apie 80 proc. darbuotojų. Paskelbta eilė konkursų viešųjų pirkimų specialistams.

„Vykdant krašto apsaugos sistemos struktūrinius ir procesinius pertvarkymus, ypatingas dėmesys buvo skiriamas įsigijimų planavimui. Tikimasi, kad tinkamas ir laiku atliktas krašto apsaugos sistemos poreikių suformavimas, pakankamai laiko skiriant viešųjų pirkimų pasiruošimui, sudarys galimybes Gynybos resursų agentūrai pritraukti kuo daugiau tiekėjų ir ypač iš Lietuvos į jos organizuojamus viešųjų pirkimų konkursus“, - pasakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

2018 metais Gynybos resursų agentūra ir Lietuvos kariuomenė vykdys pirkimus už maždaug beveik milijardą litų (265 mln. eurų).

„Tikimės, kad didžiąją dalį viešųjų pirkimų laimės Lietuvos gamintojai, kuriuos kviečiame aktyviai dalyvauti skelbiamuose pirkimuose“, - informavo krašto apsaugos viceministras.

Šiais metais didžiausi suplanuoti pirkimai įsigijimai yra šie: konteineriai, sunkvežimiai, karinės technikos remontai, transporto priemonių atsarginės dalys, šaudmenys, individualios karių apsaugos priemonės, degalai, maistas, apranga, transporto priemonių nuoma.

Šaltinis: kam.lt

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
1   0
Komentarai: 1
1. Anonimas 2018-01-29 19:38:38

Prakeikti imperialistai.

1 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Žmonių partijos lakštingalos iniciatyvą palaiko net olimpinis čempionas (1)
Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi
Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį
Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti (3)
M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus (4)
Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)
Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
Algimantas Rusteika. Kova su korupcija – korupcionierių reikalas
Vilniaus savivaldos rinkimuose tradicinėms partijoms iššūkį meta bendruomenės
B. Puzinavičius. Dar vienas Vilniaus savivaldybės akibrokštas – šį kartą Kalėdų proga
Paprasti įpročiai, darantys didžiulę įtaką mūsų energijai
Sprendimas dėl pripažinimo padarius Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimus
Po R.Pakso susitikimo su V.Putinu “pratrydo“ J.Razma (2)
Mokytojų masiniame proteste visas politinis šiukšlynas ir idiotiški reikalavimai (3)
Mokytojų mitingas „Paskutinis skambutis“ – įspūdingiausia mitingo kalba
Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui (1)
Dainius Paukštė: „Migracijos paktas atitinka ne žmonių, o tarptautinių korporacijų interesus“
LR Seimas ragins pasaulio bendruomenę iš esmės keisti Vakarų strategiją Rusijos agresijos sulaikymo atžvilgiu
Vaikų grobikų išsaugojimo kaina – 3 ministrai ir suklaidinti mokytojai
Akimirkos iš Laisvosios Rusijos forumo, vykusio Vilniuje, prieigų (1)
Guldydama vaiką šalia savęs mama kelia jam grėsmę, – tvirtina VTAT (5)
Algimantas Rusteika: Prieitas liepto galas (1)
Profsąjungų organizuojamas mokytojų mitingas Vilniuje „Paskutinis skambutis“
Europos Taryba ragina Lietuvą atkurti Pakso teisę dalyvauti rinkimuose (1)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI