Ar tinka jums šis vyras? (0)

Anonimusas
+ 2 - 0
Autorius: ŠeimaIrNamai.eu
Šaltinis: http://seimairnamai.eu/ar-tink...
7536-02-16 (2018 m.), skaitė 868
0

Sulaukę pilnametystės, mes jau esame įgiję daug įvairių žinių – matematika, geometrija, chemija, kitos mokyklinės disciplinos. O štai kaip suprasti, ar tinka žmogus ilgalaikiams santykiams – šito mes nežinome. Mokykloje mums nieko nepasakoja apie žmonių suderinamumą. Ir kalba eina ne apie horoskopus, o apie principinį partnerių sugebėjimą prisitaikyti vienas prie kito, prisiimti atsakomybę ir įnešti savo indėlį į santykius. Tai kaipgi suprasti, ar tinka jums šis vyras?

Kaip jis elgiasi su kitais žmonėmis? Pirmoji portreto detalė – pozityvus požiūris ir elgesys su aplinkiniais. Norime mes to, ar nenorime, tačiau kiekvienam mūsų gyvenime dalyvaujančiam žmogui mes kabiname etiketes. Ant vienų etikečių parašyta, kad žmogus mums patinka, ant kitų – kad mes jį pakenčiame, treti mums išvis nesimpatiški. Toks rūšiavimas visiškai normalus. Visi žmonės negali būti vien geri ar vien blogi. Tačiau apskritai teigiamų skaičius turėtų viršyti neigiamų. Jeigu jūsų partneris laiko priešais visus ir viską aplinkui, išskyrus kokius nors kelis individus, kurių draugijai kol kas priklausote ir jūs, neverta manyti, kad jums pasisekė, kad patekote į išrinktųjų klubą. Psichologiniai stebėjimai byloja, kad žmogaus negatyvus nusiteikimas anksčiau ar vėliau paims viršų ir į „blogiečius“ bus įrašyti tie, kurie prieš tai buvo „geriečiai“.

Ar galėsite rasti bendrą vardiklį? Antrasis suderinamumo elementas – pasirengimas ieškoti kompromiso. Atkreipkite dėmesį – būtent pasirengimas, o ne sugebėjimas. Jeigu esama noro surasti bendrą kalbą, sugebėjimas susiformuos savaime, bėgant laikui. O jeigu ne, tada bendravimas įgaus manipuliacijų pobūdį.

Priimti sprendimą, kuris patenkins abi puses, nes visada paprasta. Kartais interesų konfliktas būna toks aštrus, kad be rimtų derybų neišsiversite.

Kartais sugebėjimą tartis ir susitarti žmonės painioja su nuolaidumu. Iš pradžių toks partneris atrodo labai patogus, jis visada palaikys ir nieko nereikalaus sau. Tačiau tyli kiaulė patys žinote, ką knisa… Ateis diena, kai tyleniui įkyrės apsimetinėti, o štai tada sužinosite apie save labai daug įdomių dalykų…

Nejaugi gaunasi, kad atvirai ir atkakliai savo interesus ginantys žmonės yra geriausi ilgalaikiams santykiams? Deja, jie kol kas tokiems santykiams nepasiruošę. Jeigu žmogui terūpi tik jo paties Aš ir jis mano, kad visi kiti turi jam pataikauti, košės su tokiu neišvirsi. Dėl to idealus partneris yra tasai, kuris suvokia būtinybę tartis ir susitarti.

Pasirengimas pripažinti savo neteisumą. Kai vyksta barniai, pripažinti savo indėlį į skandalą moka anaiptol ne visi. Įsitikinimas „aš teisus“ daugeliui žmonių yra viena iš bazinių vertybių. Net stipriausiai mylintis partneris pradeda kvailai elgtis, kad įrodytų savo teisumą. O tiesa yra ta, kad kaltos abi pusės. Jeigu šeimoje vyras ir žmona nepasirengę prisiimti atsakomybės už nesutarimus, po pirmo skandalo seks antrasis ir taip toliau. Paprasčiausia yra išsibėgioti į skirtingus kampus ir laukti, kol nurims audra. Švelnesnio charakterio partneris netrukus nebeištvers ir atsiprašys. Tą atsiprašymą galima maloningai priimti ir šitokiu būdu pakutenti savo savimeilę. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje toks planas nesuveikia.

Dėl visų išvardintų priežasčių neskubėkite pulti stačia galva į santykius. Pradžiai paanalizuokite partnerį bent jau pagal šiuos tris kriterijus.

Šaltinis

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
2   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komunizmas mirė?.. (8)
Apie skiepus: „Kodėl tai slepiama nuo mūsų, medikų?“
Lietuvos inteligentijos atstovė: "Ko čia lenda į mokslą visokie ubagai, sėdi savo Maksimose, tai ir sėdėtų." (1)
Kenksmingi patarėjai
Bus tiriama, kodėl "lyties keitimo" siekia 4 000 proc. daugiau britų vaikų (1)
Auksinės gyvenimo taisyklės
Aleno Daleso planas kaip sunaikinti TSRS (2)
Rusė-modelis tvirtina: „Putinas bandė mane nužudyti žiurkių nuodais Solsberio restorane“
Mirštančios tautos požymiai (3)
Liberalai mėgsta kritikuoti Mahometą, bet nebandykite liesti Serenos Williams
Vartojimo fenomenas: Daugiau yra geriau vs. mažiau, bet geros kokybės
Atidėta motinystė ir kūno grožis
Abortas negali būti „pagrindinė žmogaus teisė“ ar „laisvė“
Ką slepia mitologiniai Gražutės regioninio parko akmenys?
Vokiečių koncentracijos stovykloje Auschwitz veikusi “Zonderkomanda“ (5)
Jūs šluostotės užpakalį tualetiniu popieriumi? – Jūs taip pat esate miško naikintojas! (3)
Pleputis gimdoje. Jau įsčiose mažyliai bando kalbėti!
Maisto produktų galiojimo laikas: kada išmesti nevertėtų?
Elektra varomos transporto priemonės XX a. Kur jos dingo?
Jam vienodai rodo!
„Greito maisto“ taisyklė bendravime. Iš pradžių klausykis, paskui kalbėk
O, va, "kultūros darbuotojai nori gyventi oriai."
Vaidas ir Ričiardas apie čeburėkus, pomidorus, braškes, medžius, Grybauskaitę, Dievą, muziką ir visą kitą (1)
Dirbtinis protas linkęs į prietarus ir išankstinį nusistatymą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito