Putinas ir Mariupolio pagunda

Anonimusas

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

LDiena.lt: šį straipsnį parašė prancūzas Žanas-Bernardas Pinatelis, kuris pristatomas kaip "generolas ir verslininkas, pripažintas ekspertas geopolitiniais ir ekonominės žvalgybos klausimais", pats rašantis blogą "Gepolitika-geostrategija: analizės ir debatai", spausdinantis knygutes apie "krizių ir karų šaknis"... Žodžiu, šis asmuo gyvena iš to, kad parduoda save kaip informacijos analizatorių.

O dabar paklauskime savęs, ko verta tokia "analitika" ir ką galima jos pagrindu sustrateguoti, kai jinai yra defektyvi jau primityviame faktologiniame lygmenyje?

Taigi, straipsnis perpublikuojamas kaip dar vienas pavyzdys, kad VIEŠOJI vakaroidinė politinė mintis yra visiškoje krizėje ir vakaroidų šūdeličio, vartojančio šią informaciją galvoje yra tokia košė, kad jos pagrindu neįmanoma susidaryti vaizdo bent kažkiek adekvačiau atvaizduojančio realybę.

Todėl visiškai nieko keisto, kad nuolatos girdime iš vakaroidinių analitikatorių bei poitoidų šūksnius, kad "Putinas išprotėjo", "Rusija neprognozuojama" ir panašiai. Na žinoma, kaip gali prognozuoti, kai gyveni ne realiame, o tokių "egzpertų" kaip šio straipsnio autorius, išsigalvotame pasaulėlyje.

Su kuo ir sveikiname mūsų brolius rusus - tokia vakaroidinė Evropa, jiems ne konkurentas.
---

Tipiškai vakaroidiškai parinkta Rusijos Federacijos vadovo nuotrauka:

Gaunama iš Maskvos informacija atkreipė mano dėmesį į tą faktą, kad ten, kaip ir Kijeve, yra labai įtakinga „karo partija“ aukščiausiuose valdžios ešelonuose. Rusijoje ši partija mano, jog Minsko susitarimų galima nesilaikyti ir geriau vietoje to reikėtų užimti Mariupolį. Šie karo kurstytojai įsitikinę, kad europiečiai neturės kitos išeities, išskyrus kaip grįžti prie derybų stalo ir pasirašyti jau naujus Minsko susitarimus. Prie viso to, turima nenuneigiamų įrodymų apie kariuomenės perkėlimus Mariupolio rajone.

Aš gi dabar pasistengsiu parodyti, jog strateginiais klausimais kaip niekur kitur būtina prisilaikyti saiko.

Ir nebūti panašiems į britų generolą Montgomerį, kuris Antrojo pasaulinio karo metais nesugebėjo susilaikyti nuo pagundos „paeiti dar vienu tiltu į priekį, tiltu į Arnhem“ . Šis planas, kurį palaikė rizikingu net tokie drąsuoliai karvedžiai kaip Pettonas, pasibaigė tragiška nesėkme ir kainavo 12 000 desantininkų gyvybių. O viskas todėl, kad Pettonas neįvertino priešininko galimybių.

Kodėl Mariupolis?

Mariupolis nuo Rusijos pasienio nutolęs per 25 kilometrus ir yra paskutinė rimta kliūtis formuojant sausumos ryšį tarp Krymo ir Rusijos. Be to, tai ketvirtas pagal dydį Ukrainos uostas turintis 15 milijonų tonų krovinių apyvartą. Ten išvystyta sunkioji pramonė ir yra dvi stambios plieno liejimo gamyklos (Azovstal ir Mariupolio metalurgijos kombinatas), o taip pat mašinų gamybos įmonė „Azovmaš“.

Kodėl bandymas užimti Mariupolį gali tapti strateginiu Rusijos pralaimėjimu?

Taktinės nesėkmės tikimybė

Skirtingai nuo dabar separatistų valdomos zonos, rusiškai kalbančių gyventojų Mariupolyje mažiau nei 20%. Mariupolį ginanti ukrainiečių kariuomenė turi vietinių gyventojų palaikymą. Be to, mieste gyvena apie 450 000 gyventojų, o jis pats užima 300 kvadratinių kilometrų plotą. Užimti tokas apimtis per keletą dienų nepavyks, jei gynėjai turi prieštankinius ginklus ir noro kautis. Todėl bandymas užimti miestą greičiausiai pasibaigs kruvinais mūšiais ir dideliais nuostoliais abiem pusėms bei taikių gyventojų žūtimi, kas sukiršins pasaulio visuomenę.

Strateginės rizikos

Šioje vietoje mažai kas koncentruoja dėmesį, tačiau pastarieji Minsko susitarimai buvo pasirašyti be JAV dalyvavimo ir (nors ir kuriam laikui) įrodė jog neteisūs buvo tie, kurie, kaip ir amerikiečių propaganda, tvirtina, jog naujasis rusų caras Putinas siekia atkurti Rusijos imperiją ir aneksuoti Ukrainą.

Kol kas šiuos skambančius, pateikiant JAV, pareiškimus neigia visi tie, kurie, kaip ir aš, mano, jog šios krizės ištakose stovi patys Vakarai. Todėl, kad Europa, mažiausiai ką padarė – tai užmerkė akis į įvykusį Maidane valstybės perversmą, kurį visokeriopai palaikė Amerika. 2014-ųjų vasarį, po sušaudymo, kurį be jokių įrodymų priskyrė teisėsaugos pajėgoms, 2010-aisiais, daugumos ukrainiečių išrinktas prezidentas Viktoras Janukovičius buvo priverstas atsisakyti valdžios. Iš šios teorijos seka, jog minėtas valstybinis perversmas tapo Rusijos reakcijos ir esamos krizės priežastimi. Rizikuodami pasirašant antruosius Minsko susitarimus, Holandas ir Merkel, iš esmės, nukrypo nuo amerikietiškųjų pozicijų, ir sutiko su nuomone, jog tikrieji Putino tikslai – neleisti NATO plėtros į Kijevą bei pasiekti rusakalbėms mažumoms apibrėžtą autonomiją Ukrainos valstybės rėmuose.

Tuo pat metu, jei Putinas leis Mariupolio užėmimą, kur rusakalbiai sudaro mažumą, ir tuo labiau, dar palaikys tai, jis, sekant logika, bandys atkurti tarybinę imperiją.

Tokiu atveju niekas Europoje jau nebegalės paprieštarauti prieš Kijevo priėmimą į NATO ir naujų sankcijų įvedimą prieš Rusiją, kurios situacija ekonomikoje ir taip jau klostosi ne per geriausiu būdu. Į Europos ir Rusijos santykius sugrįš šaltojo karo logika, kas bus tik naudinga JAV interesams.

Tokia hipotezė, kaip man atrodo, visgi mažai tikėtina, nežiūrint į rusų prezidento aplinkoje esančios karo partijos spaudimą.

Kaip bebūtų, stratego vaidmuo tame, jog pridengti užnugarį pačio blogiausio scenarijaus atvejui. Todėl Angelai Merkel ir Fransua Holandai reikėtų garsiai ir aiškiai pasakyti Vladimirui Putinui, Rusijos visuomenei ir karo partijai, jog Europa neleis jokių bandymų užimti Mariupolį ir, kad tokiu atveju niekas neprieštaraus Ukrainos stojimui į NATO, jei jos vyriausybė to paprašys.

Jean-Bernard Pinatel, „Atlantico“, Prancūzija

Sarmatai

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Paprasti komentarai

Feisbukiniai komentarai


Skaitomiausi straipsniai

Prieš 77-erius metus liepos 21-ąją Kaune Valstybės teatre pradėjo savo darbą pirmasis Lietuvos Liaudies Seimas.
751 | 2017-07-21 | Lietuva
Laurynas Ragelskis

Prie Valstybės teatro susirinkusi milžiniška žmonių minia mitingavo tris dienas - reikalaudama, kad Liaudies Seimas kuo greičiau patvirtintų ir įteisintų Lietuvos žmonių troškimą visam laikui atsikratyti ponų ir jų pimpačkiukų jungo. Ir Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos žmonių valią priėmė tikrąją laisvę žmonėms garantuojančius sprendimus. Skaityti toliau...

Globalizmo naikinamos buvusios TSRS respublikos: Lietuvos ir Rusijos paralelės
602 | 2017-07-21 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Ar sveiko proto ir pasaulio politika besidomintis žmogus gali patikėti buka propaganda, kad JAV kolonijai Lietuvai „keltų grėsmę“ kita JAV kolonija Rusija? Aš manau, kad Lietuvoje sukelta karo isterija, mūsų tautų kiršinimas ir durninimas reikalingas tam, kad užsienio bankininkams būtų lengviau mūsų tautas plėšti ir išlaikyti savo vergijoje. Skaityti toliau...

Netanyahu: Europa turi pasirinkti klestėjimą ar žlugimą
269 | 2017-07-21 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Netanyahu žodžiais, Višegrado grupė turi palaikyti Izraelį ir įtikinti ES keisti savo poziciją Izraelio atžvilgiu. Europos pusė dažnai kelia išankstinius reikalavimus, bet tai absurdas, nes Izraelis yra daugelyje sričių pasaulio lyderis. Netanyshu paklausė: „Aš manau, kad Europa turi nuspręsti, ar ji nori gyventi ir klestėti, ar ji nori susitraukti ir išnykti“. ES politikus jis pavadino „bepročiais“. Skaityti toliau...

Reklama

Vatikano globalistai apkaltino Trampo administraciją krikščionišku fundamentalizmu. Vatikanas ruošiasi antikristo atėjimui
241 | 2017-07-20 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Ar kas galėjo pagalvoti mūsų Tautinės dainuojančios revoliucijos metu, vos prieš tris dešimtmečius, kai išvien su tauta ėjo ir krikščionių kunigija, kad ši bažnyčia stos už Afrikos ir Azijos tautų perkraustymą į Europą, krikščioniškų Europos tautų naikinimą, jų islamizaciją, stos už Biblijoje pasmerktą sodomiją, kad Romos popiežius Kristų lygins su velniu, bučiuos ir plaus nusikaltėliams kojas, kad ši bažnyčia paskęs globalizmo liūne net aplenkdama globalizmo citadelę JAV? Vatikanas nusimetė ėriuko kailį ir atskleidė savo esmę. Skaityti toliau...

Kompanija Bayer platino ŽIV po visą pasaulį
220 | 2017-07-20 | Pasaulis
Versijos.lt

Devinto dešimtmečio pradžioje dar nebuvo nustatyta virusinė AIDS priežastis, šis sindromas buvo vadinamas „Keturių H liga“, kadangi plito tarp homoseksualistų, heroiną vartojančių narkomanų, Haičio gyventojų ir sergančių hemofilija. Tačiau jeigu pirmų trijų H susirgimų plitimą galima buvo paaiškinti sindromo infekcine kilme, tai su hemofilija sergančiais žmonėmis, kurie vienas su kitu nekontaktuoja, kilo problema, jie neįsipaišė į bendrą koncepciją. Skaityti toliau...

Kas iš tiesų vyksta SLF?
191 | 2017-07-20 | Lietuva
Kibirkštis

Prieš kurį laiką buvusios marksistinės partijos, Socialistinio Liaudinto (SLF) internetinėje svetainėje (slfrontas.lt) buvo paskelbtas straipsnis, pavadinimu „Kas iš tiesų vyksta SLF?“ – jame buvo objektyviai nušviečiama organizacijoje susiklosčiusi situacija, demaskuojami neteisėti SLF įsigalėjusios oportunistų grupės veiksmai. Greitu metu SLF svetainė nustojo veikusi – bijodami apie juos viešinamos tiesos, naująja SLF „vadovybe“ apsišaukę asmenys tinklapį užblokavo. Skaityti toliau...

Pensinis amžius Didžiojoje Britanijoje bus pratęstas iki 68 metų
180 | 2017-07-20 | Pasaulis
SputnikNews.lt

Didžiosios Britanijos darbo ir pensijų departamentas planuoja jau 2039-aisiais pratęsti pensinį amžių vieneriais metais — iki 68 metų, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į ministrą Davidą Gouką. Skaityti toliau...

Justo Paleckio kalba pirmajame Lietuvos Liaudies seimo 1940 m. liepos 21 d. posėdyje
166 | 2017-07-21 | Lietuva
Kibirkštis

Niekam ne paslaptis, kad 1940 m. – sudėtingas momentas Lietuvos istorijoje, žymintis tiek Raudonosios armijos dislokavimą mūsų šalyje, tiek fašistinės diktatūros su A. Smetona priešakyje žlugimą ir liepos 21 d. atidaryto Liaudies seimo paskelbtą naujos, Tarybų Lietuvos valstybės, kūrimosi pradžią. Bet, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijos epizodų, šis laikotarpis pristatomas vienašališkai, piešiant jį tik juodžiausiomis spalvomis, užmirštant realias socialines bei geopolitines aplinkybes. Todėl istorinės pažinties tikslais pateikiame minėtojo Liaudies seimo deputato, to meto Lietuvos politinio veikėjo, J. Paleckio kalbą, pasakytą atidarom Skaityti toliau...

Unikali Lietuvos pažanga
159 | 2017-07-21 | Lietuva
Ekspertai.eu

Valstybinis transliuotojas LRT pranešė, kad stulbinamai išaugo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos populiarumas ir drąstiškai krito norinčių studijuoti Edukologijos universitete skaičius. „Būsimieji Lietuvos studentai vis labiau nori būti kariūnais ir vis mažiau mokytojais“, - sakoma reportaže. Be komentarų. Skaityti toliau...

Dėl Baltarusijos kaltės Lietuvoje klesti kontrabandinių cigarečių rinka
124 | 2017-07-21 | Kaimynai
Ekspertai.eu

Nors Lietuva pagal daugelį parametrų yra pavyzdys Europos Sąjungai ir pasauliui (vienas geriausių BVP, veiksmingas Rusijos karinės agresijos atgrasymas, kylantys darbo užmokesčiai ir t.t.), tačiau mūsų šalies kontrabandinių cigarečių rinka – viena didžiausių Europoje. Pagrindine nelegalių tabako gaminių tiekėja į Lietuvą dar vis įvardijama diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Skaityti toliau...

Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851