Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį (0)

Ekspertai.eu
+ 3 - 1
Autorius: Ekspertai.eu
Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/rusija...
7536-03-07 (2018 m.), skaitė 711
0

Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį
Kadras iš LRT reportažo apie hibridines grėsmes.

Kibernetinės Rusijos atakos, dezinformacija, melo skleidimas, valstybės ir kariuomenės prestižo žlugdymas – tai hibridinės grėsmės. Būtent kovai su jomis Lietuva turi skirti ypatingą dėmesį, skelbia valstybinis-komercinis transliuotojas LRT.

Šis archyvinis ekspertai.eu straipsnis metų senumo, tačiau, kaip kartais atsitinka, visiškai nepaseno. Per šį laiką hibridinės Rusijos atakos dar labiau suintensyvėjo. Vien ką reiškia naujausi klastingi Kremliaus smūgiai mūsų Krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui, kai jis buvo šmeižiamas, kad neva yra gėjus, kuris vėliau pripažino Krymą Rusijos dalimi.

Kaip žinoma, R. Karoblis nėra joks gėjus ir jokio Krymo Rusijos dalimi nepripažino.

Šiame straipsnyje taip pat prisiminsime ir dar vieną paskleista dezinformaciją apie vokiečių karių neva išprievartautą paauglę Lietuvoje. Ir nors mūsų šalies teisėsauga tą pačią akimirka nustatė, kad ši dezinformacija yra Rusijos darbas, tačiau, praėjus daugiau negu metams, prokuratūra vis dar nebaigė tyrimo dėl šios dezinformacijos.

Šiame straipsnyje taip pat prisiminsime, kokią nelengvą misiją atlieka Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) ir asmeniškai to komiteto vadovas Vytautas Bakas.

Žaliasis valstietis nuo 2017 metų vasario 27 d. buvo paprašytas paviešinti visą tęstinį sąrašą, kuriame matytųsi, kiek šiame vykstančiame kibernetiniame kare Lietuvos priešui pavyko pralaužti mūsų gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams, šio sąrašo vis dar nepaviešino. Turbūt V. Bakas šį sąrašą vis dar pildo ir tikslina, todėl ir neduoda su juo susipažinti visuomenei.

Bet baisiausia, ką šiame archyviniame ekspertai.eu straipsnyje prisiminsime, yra tai, kad Rusija kontroliuoja ne tik Lietuvos valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį.

Ir nors NSGK pirmininkas dar praėjusių metų vasario 27 d. buvo paprašytas išvardinti, kokias konkrečiai Lietuvos valdžios institucijas, apie kurias kalbama LRT reportaže, kontroliuoja Rusija, V. Bakas, kol kas, tų institucijų neišvardijo.

Todėl ekspertai.eu ir toliau laukia žaliojo valstiečio atsakymų ir sąrašų su hibridinėmis, kibernetinėmis, hibridofilinėmis bei kitokiomis užfiksuotomis hiperkvantoturbinėmis Maskvos organizuotomis atakomis, o iš prokuratūros – tyrimo rezultatų apie Rusijos paskleistą dezinformaciją, susijusią su Kremliaus apšmeižtais vokiečių kariais Lietuvoje.

ekspertai.eu, 2018 03 07

Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį

Gynybos ekspertai sako, kad Lietuva turi būti pasirengusi hibridinėms grėsmėms, apie tai kalbėta su JAV profesionalais, ieškota kontaktų su Pentagono specialistais, kovo 3 d. pranešė valstybinio transliuotojo laida „Panorama“.

Skelbiama, kad ypatingą dėmesį reikia skirti švietimui ir aiškinti žmonėms apie nacionalinį saugumą.

„Kibernetinės atakos, de zinformacija, melo skleidimas, valstybės ir kariuomenės prestižo žlugdymas – tai hibridinės grėsmės. Būtent kovai su jomis Lietuva turi skirti ypatingą dėmesį“, - cituojami gynybos ekspertai.

Pasak tų gynybos ekspertų, Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį – tai nauji įrankiai naudojami tikslams pasiekti, skelbia valstybinis transliuotojas reportaže „Hibridinės grėsmės“. Pasak LRT, į tai turėtų atkreipti dėmesį ir Lietuva.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Vytautas Bakas informavo, kad Lietuva nesėdi sudėjusi rankų – didina finansavimą gynybai. O kovojant su hibridinėmis grėsmėmis taip pat numatyti nauji žingsniai.

„Šioje pavasario sesijoje Seimui yra iššūkis švietimo reforma, viešojo sektoriaus reforma. Mes turime padaryti savo universitetus konkurencingus. Mūsų uždavinys ugdyti kritiškai mąstančias asmenybes. Taip, tai yra iššūkis, bet yra planas“, - paskelbė V. Bakas.

Tame pačiame „Panoromos“ reportaže dar kartą priminta, kad „prieš kelias savaites Lietuvoje buvo paskleista dezinformacija, neva čia dislokuoti Vokietijos kariai išprievartavo nepilnamatę“.

„Kai kurie politikai neatmetė galimybės, kad šią informaciją galėjo paskleisti Rusija, siekdama diskredituoti NATO pajėgas“, - sakoma valstybinio transliuotojo reportaže.

Tiesa, to paties transliuotojo vasario 22 d. reportaže užtikrintai buvo teigiama, kad dezinformacija apie Vokietijos karių išprievartautą paauglę yra Rusijos darbas.

Todėl ekspertai.eu vasario 27 d. kreipėsi į NSGK pirmininką, prašydami paviešinti visą sąrašą, kuriame matytųsi, kiek šiame vykstančiame kibernetiniame kare Lietuvos priešui pavyko pralaužti mūsų gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams.

Rašte V. Bakui buvo teigiama, kad „matydama visą kruopščiai surinktą ir susistemintą statistiką, tauta galėtų dar labiau susitelkti šiam naujųjų laikų karui, vykstančiam kiekvieną sekundę kompiuteriuose, telefonuose, kino ir koncertų salėse, prekybos centruose, turguose, virtuvėse ir t. t.“

„Toks paviešintas Rusijos hibridinių-informacinių-kibernetinių atakų sąrašas padėtų paneigti sklandančius gandus, kad Rusijos, nors ir kaip provokuojamos, priversti pulti tradicinio karo ginklais nepavyksta, tai reikia kažką susifantazuoti, kad puola bent jau kibernetiniais-hibridiniais“, - buvo sakoma kreipimesi į V. Baką.

Kadangi Lietuvos saugumu kiekvieną dieną besirūpinantis žaliasis valstietis į klausimus vis dar neatsakė ir atakų sąrašo nepaviešino, prie buvusių klausimų ekspertai.eu prideda dar vieną naują klausimą.

„Kovo 3 dienos LRT „Panormos“ reportaže „Hibridinės grėsmės“ pranešama, kad Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį. Įvardinkite prašau, kokias valdžios institucijas Lietuvoje kontroliuoja Rusija? Ar tai tik Prezidentūra, ar yra ir daugiau valstybės institucijų, kurias kontroliuoja Rusija? Išvardinkite tas Rusijos kontroliuojamas Lietuvos valdžios institucijas, apie kurias kalbama LRT reportaže“, - rašoma ekspertai.eu rašte NSGK pirmimininkui.

75% Plius 75% Plus
25% Minus 25% Minus
3   1
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Lietuvai BVP teoriškai peržengus 75 proc. ES vidurkio ribą, Komisija siūlo net 24 proc. sumažinti mūsų šaliai skirtą ES paramą
Šventasis Naglis išmetamas iš Seimo viešbučio : nuslėpė turintis butą VILNIUJE?
Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus
Atvirai konservatoriams TS-LKD partijai ir už ją balsuojantiems (4)
A. Širinskienė. Apie pagarbą ir aroganciją
A. Švarplys. Prievartinis pažiūrų diegimas yra ne tolerancija, o bolševizmas (2)
Visuomenės pakantumas transseksualams: nuo neapykantos iki meilės
Lenkija ir Vengrija blokuoja seksualinių iškrypėlių privilegijų įtraukimą į ES teisės aktus
Žmonių partijos lakštingala kreipėsi į tautą
NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms
S. Dambrauskas. Miškų fronte: Sisteminė kova prieš saugomas teritorijas?
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)
Dovilas Petkus. Ko mes dar nesupratome gindami šeimą? (2)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI