Klastingi mitai apie moteris

Autorius: Vincas Šaltinis: http://eto-fake.livejournal.co... 2014-09-24 18:13:51, skaitė 6392, komentavo 0

Klastingi mitai apie moteris

Kol nebuvo išrasta statistika ir internetas, moterims buvo labai lengva mus kvailinti. Susiveržia korsetą, trūkteli petuku, trepteli kojyte, nukrinta, nualpusi - ir mes jau vaikštom apsalę ir sužavėti šitos bejėgės būtybės trapumu. Nors geriau pagalvojus, klausimų kildavo netgi tais laikais. Silpnoji, puikioji ir švelnioji lytis visada puikiai sugebėjo mistifikuoti. Viskas, ką mes esame pratę galvoti apie moteris - gryniausias mitas. Realybėje jos visiškai kitokios...

Kuriems galams gamtai reikėjo paversti silpna ir liguista būtybe, kurti nesugeba pati savimi pasirūpinti, būtent tą lytį, kuri specializuojasi giminės pratęsime ir išsaugojime? Pakanka pasižiūrėti, kokios yra gyvybingos, aršios ir didžiulės patelės yra kitose gyvūnijos rūšyse, kad suprastume: gamta dažniausiai lošia moterų pusėje. O šiais laikais darosi visiškai akivaizdu: mes šiek tiek paskubėjome pasivadinti stipriąja lytimi. Taip, mes, žinoma, lengviau kilnojame svorius sporto salėse. O dar mes geresni už jas... Ne, turbūt tuo viskas ir apsiriboja...

VYRAI VISADA BUVO MAISTO TIEKĖJAI

Nusistovėjęs požiūris: pirmykštis vyras medžioja mamutus, iškrapšto iš urvų pirmykščius liūtus, o moterys rūpinasi vaikais, siuva kailius ir rankioja uogas, o geriausiu atveju - valgomas šakneles.

Ne per seniausiai amerikiečių archeologai išsiaiškino, kad ne vyrai, o moterys aprūpino maistu gentis - tiekė beveik 80% produktų. Tai ir vaisiai, ir riešutai, ir paukščių kiaušiniai, ir kitos gamtos gėrybės. Vyrai kartas nuo karto atnešdavo mėsos, tačiau medžioklės trukdavo po kelias dienas, o moterys maitino gentainius reguliariai.

DAMOS MAŽIAU AGRESYVIOS

Vyrai - piktybiniai mušeikos, moterys - švelnios ir nuolankios. Viskas taip ir yra, kaip liudija tyrimai, bet tiktai tuo atveju, jei kalba eina apie paauglius. Berniukai iš tiesų demonstruoja daugiau fizinės agresijos, kai tuo tarpu mergaitėms labiau būdinga mentalinė agresija - jos dažniau šmeižia, skundžia, atsisako draugauti, mėgina manipuliuoti berniukais.

Suaugus, skirtumai išnyksta. Moterys, fiziškai sustiprėjusios, jau nebeatrodo nekaltomis avelėmis. Paimkime, pavyzdžiui, buitinio smurto statistiką. Žmonų, kurios užmušė savo vyrus virtuviniais peiliais ar keptuvėmis yra kur kas daugiau, nei buitinių smurtautojų vyrų.

MOTERIMS PATINKA VAIKAI

Kaip neatrodytų keista, moterims kur kas silpniau nei vyrams veikia programa "nenuskriausk mažylio". Iš esmės žmonės jau seniai apie tai žinojo - pakanka prisiminti, kad viso pasaulio tautose yra daugybė siužetų ir pasakų apie piktas pamotes, o štai pasakų apie piktus patėvius kažkodėl nėra. O prieš porą metų Elgesio tyrimo centre Palo Alte (JAV) susirūpino daugybe skundų svetimų vaikų elgesiu - skundus siuntė kelių greito maisto restorano tinklų lankytojai.

Rezultatai nustebino: devynioms moterims, kurios skundėsi dėl vaikų verksmo ir bėgiojimo, teko tik vienas nepatenkintas tuo pačiu vyras, kai tuo tarpu restoranų lankytojų tarpe vyrų ir moterų skaičius buvo daugmaž vienodas. Psichologai aiškina šį reiškinį faktu, kad moterys apskritai teikia daugiau dėmesio vaikams, dėl to geriau orientuojasi jų blogame ar gerame elgesyje. Ir jas iš tiesų skaudina scenos, kai mažamečiai dedasi kaip kepures sau ant galvos dubenėlius su koše.

O dar vienas įrodymas, kad vyrai kur kas pakantesni svetimiems vaikams - tai vokiečių etnologo Gramerio duomenys. Jis ištyrė 2863 pažinčių agentūrų klientų anketas ir paaiškėjo, kad 60% vyrų neprieštaravo, kad jų išrinktoji turėtų vaiką ir tik 34% moterų buvo pasirengusios susitikinėti su vienišais tėvais.

MOTINOS ATPAŽĮSTA SAVO VAIKUS PAGAL KVAPĄ

Teoriją apie neįtikėtiną moterų jautrumą patikrino švedų mokslininkai. Jie paguldė miegoti 24 kūdikius nuo vienos iki keturių savaičių amžiaus ir 24 mažylius nuo dviejų iki keturių metų amžiaus specialiuose marškinėliuose, gerai sugeriančiuose kvapus. Paskui davė pauostyti tuos marškinėlius mamoms. Nė viena motina nepajautė savo vaiko. Moterys apskritai nepagauna aromatų niuansų. O štai vyrai bent jau atskyrė naujagimius nuo vyresnių vaikų.

PAS MOTERYS GERESNIS KONTAKTAS SU VAIKAIS

Profesoriaus Roso Parko iš Kalifornijos universiteto eksperimentai reabilitavo tėvus. Stebėjimai parodė: jie irgi iškart po kūdikio gimimo užmezga su jais glaudžius emocinius kontaktus. Tėvai daugiau nei motinos kalbasi su savo mažyliais, dažniau juos bučiuoja. Ir ne blogiau už moteris atpažįsta vaiko duodamus signalus: baimę, alkį, troškulį, skausmą. Tiktai į mažylių juoką vyrai reaguoja kiek santūriau.

MOTERYS DIRBA BLOGIAU, NEI VYRAI

Kalbant apie "auksinio milijardo" šalis, moterų atlyginimai sudaro ne daugiau kaip 70% kolegų vyrų atlyginimų. Susidaro įspūdis, kad visuomenė laiko vyrą kokybiškesniu darbuotoju ir dėl to geriau apmokamu.

Realybėje tokia statistika susidaro dėl to, kad joje atsižvelgiama į pajamas moterų, kurios dirba nepilnu etatu, skirdamos dalį savo laiką šeimai ir vaikams. Moterys jau seniai įrodė, kad daugelyje profesijų, nesusijusių su dideliais fiziniais krūviais, yra bent jau lygiavertės vyrams, o kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Rusijoje, jos netgi labiau vertinamos už vyrus. Štai ką rašo agrochemikas Aleksandras Engelhartas: "Moterys labiau iniciatyvios, nei vyrai. Jos noriau imasi bet kokio naujo darbo, jei tik tas darbas, joms, moterims, naudingas. Jos savotiškai godesnės pinigams, smulkmeniškai godžios, visiškai nesirūpinančios, kas bus ateityje - svarbiausia šiuo momentu užsidirbti kiek galima daugiau pinigų. Pinigais moteris galima paveikti žymiai smarkiau nei vyrus".

Po Rusiją XIX amžiuje keliavęs prancūzų markizas de Kiustenas irgi pažymėjo, kad ten bet kokiam reikalui geriau ir patikimiau samdyti moterų, kadangi jos atsakingiau žvelgia į savo įsipareigojimus. O 2010 metais buvęs Rusijos IKEA padalinio vadovas Lenartas Daldrenas, vertindamas savo verslo Rusijoje patirtį, su nuostaba pažymėjo, kad moteriškos lyties darbuotojos Rusijoje yra kur kas " smalsesnės, stropesnės, nei vyrai, be to, jas galima kur kas greičiau apmokyti, jos labiau įsigilina į joms duotos užduoties esmę" .

MOTERYS BAILESNĖS

Kaip rodo vokiečių mokslininko, tiriančio baimės fenomeną, surinkti duomenys, apskritai moterys mažiau pajėgios suvokti rizikingas situacijas ir, atitinkamai, joms paprasčiau atlikti žygdarbius, net nesusimąstant apie juos.

Grubiai kalbant, jeigu nusitaikysi į moterį iš pistoleto, tai egzistuoja didelė rizika, kad ji vis dėlto pamėgins tave užpulti, kadangi mažiau nei vyrai tiki, jog jūs iššausite, kad pistoletas apskritai gali iššauti ir kad štai šitas daiktas jūsų rankoje - išties yra pistoletas. Tačiau jeigu moteris visgi sugebėjo suvokti pavojų, kilusią baimę įveikti joms yra žymiai sunkiau.

MOTERYS LABIAU BIJO SKAUSMO

prieš pat gimdymą moters organizme pradeda išsiskirti nuskausminančios medžiagos, kurios atbukina skausmo pojūtį, būtent dėl to jos sugeba ištverti gimdymo kančias, kurios galėtų sukelti skausminį šoką ir mirtį bet kuriam vyrui.

Iš kitos pusės, moterys patiria priešlaikinius gimdymus ir gimdymus su stimuliacija be minėto gamtinio nuskausminimo ir lieka po pergyventų kančių sveikos ir gyvos. O viskas todėl, kad moterims genetiškai užprogramuotas labai aukštas skausminis slenkstis. Kitaip sakant, skausmą jos jaučia ne blogiau nei vyrai, bet jis rečiau pažeidžia jų nervinę ir širdies bei kraujagyslių sistemą.

O dar moterys dešimt kartų rečiau praranda sąmonę, pamačiusios kraują, nei vyrai, ką irgi galima paaiškinti fiziologija: dėl tam tikrų jų anatomijos niuansų, kraują jos regi reguliariai, kas mėnesį, ir nereaguoja į jį kaip į kažką ypatingo.

MOTERYS NE TOKIOS PROTINGOS

Moterys visiškai sutelpa protinės veiklos normos ribose, joms labai retai pasitaiko tiek itin menki, tiek ir itin aukšti protinės veiklos rodikliai. Taip kad apskritai moterys yra netgi protingesnės už vyrus, vien dėl to, kad tarp pastarųjų esama labai didelio procento kvailių.

Prieš dešimt metų Čikagos universitetas paskelbė E. Hedžeso ir E. Nouvelo tyrimą, kurio pagrindą sudarė šeši masyvūs vaikinų ir merginų - Amerikos koledžų studentų - testai. Merginų rezultatai nebuvo taip išsibarstę kaip vaikinų, kurių rezultatų skalė buvo nuo pačių žemiausių iki pačių aukščiausių.

Beveik visi genijai buvo vyrai, bet ir visi idiotai, deja, taip pat. Dėl to vidutiniški intelekto rodikliai buvo aukštesni pas moteris - ir visa tai dėl tų kretinų, kurie nesugebėjo teisingai suskaičiuoti, kiek kojų turi katė.

MOTERYS ŠVARESNĖS

Biologas iš Arizonos universiteto Čarlzas Herbas ištyrinėjo darbo stalus, telefonus, kompiuterius, klaviatūras, stalčius ir krepšius bei rankinukus. Paaiškėjo, kad moterys priveisė įvairiausių bakterijų tose vietose keturis kartus daugiau, nei vyrai. Mokslininkai aiškina šį fenomeną tuo, kad moterys naudojasi įvairiausia kosmetika, ypač kremais, skirtais rankoms, kurie ir sudaro palankią terpę mikroorganizmams veistis.

MOTERYS DIEVINA ĮVAIRIUS NIEKUČIUS

Klasikinis atvirkštinės logikos pavyzdys: "Jeigu nė viena moteris, eidama į pasimatymą, neužsideda rožinio kaspinėlio - tai ar patinka jai rožiniai kaspinėliai?" Atrodytų, atsakymas turėtų būti teigiamas. Tačiau lygiai taip pat sėkmingai galima būtų teigti, kad žvejys, užmesdamas meškerę, užmauna ant kabliuko slieką dėl to, kad jis mėgsta valgyti sliekus.

Patikrinti, ar patinka moterims įvairūs niekučiai, labai paprasta: užsirišk porą kaspinų ir pavaikščiok gatve, skaičiuodamas susižavėjusių moterų žvilgsnius. Tenka pripažinti: visos tos segės, tinklinės kojinės ir sušiaušti plaukai patinka visų pirma vyrams. O didžioji dauguma moterų namuose vaikšto su jaukiais treningais ir patogiais senelių chalatais.

MOTERŲ PASAULYJE DAUGIAU, NEGU VYRŲ

107-iems berniukams pasaulyje gimsta šimtas mergaičių. Ir tai neatsižvelgiant į visokias Indijas ir Kinijas, kur toks disbalansas formuojamas sąmoningai. Kai kuriose Kinijos provincijose tėvai, svajojantys apie sūnų, abortuoja moteriškos lyties vaisius taip įnirtingai, kad ten šimtui naujagimių mergaičių tenka net 120 potencialių jaunikių. Kaip kinai ruošiasi spręsti šitą problemą ateityje, spręsti nesiimame.

Pastaruosius 50 metų trunkanti taika ir gerovė pasaulyje sudarė situaciją, kad vyrai, vietoje to, kad didvyriškai mirtų kautynių laukuose, pradėjo normaliai gyventi, taip kad moteriškos lyties deficitas šiuo metu jaučiamas praktiškai visur. Ir netgi tose šalyse, kur moterų daugiau, tokią demografiją nulėmė tiktai didesnis skaičius pagyvenusių damų, kurių vyrai mirė nuo širdies ir kraujagyslių ligų, kurios pradeda šienauti vyrus po 40-ties metų.

MOTERYS - SILPNOJI LYTIS

Taip, iškrauti vagoną cemento moterims sunkiau ir dramatiškiau, jų raumenų masė vidutiniškai 24% mažesnė už vyrų raumenų masę. Tačiau apskritai į silpnosios lyties titulą moterims pretenduoti nesigauna.

Jos yra žymiai lengviau negu vyrai ištveria daugumą buitinių nesklandumų. Pavyzdžiui, ilgalaikį badą, troškulį, padidėjusią radiaciją, didelius temperatūros svyravimus - visa tai vyrą gali paprasčiausiai užmušti. Be to, moterys daug efektyviau priešinasi infekcijoms.

Italų mokslininkai, tyrę moteriško gyvybingumo fenomeną, palygino dailiąją lytį su metalu. Jos lygiai tokios pat "standžios" - sugeba grįžti į pradinę padėtį po to, kai baigiasi apkrovos. Jos netgi sugeba save tobulinti, priimdamos blogį kaip likimo pamokas.

Iš dalies moteriško atsparumo paslaptis slypi DNR. Jų dviguba chromosoma XX (pas vyrus XY) apsaugo nuo daugelio genetinių susirgimų, pavyzdžiui, nuo raumenų atrofavimosi ir hemofilijos. Ir, kaip taisyklė, saugo nuo širdies-kraujagyslių ligų, diabeto, alkoholizmo ir kai kurių vėžio rūšių.

Depresiją moterys irgi lengviau pakelia, tačiau tiktai dėka antistresinio hormono oksitocino, kuris dar ir padeda pasiekti orgazmą.

Beje, kaip nustatė NASA mokslininkai, analizuodami ilgalaikį nesvarumo poveikį žmogaus organizmui, raumenų masės mažėjimo greitis vienodas ir vyrams, ir moterims, o štai muskulų jėga vyrams mažėja gerokai sparčiau.

MOTERYS ILGIAU GYVENA

Iš tikrųjų viskas truputėlį kitaip. Ne moterys ilgiau gyvena, o vyrai anksčiau miršta. Vyrų gyvenime egzistuoja keturi padidintos rizikos laikotarpiai. Pirmasis - 2-3 savaitės po apvaisinimo, kai vyksta savotiškas susidariusios genų kombinacijos testavimas ir visi nesėkmingi deriniai panaikinami. Tuo metu išbrokuojama maždaug kas šešta kiaušialąstė, apvaisinta spermatozoido su Y chromosoma, kadangi būtent būsimi vyriškos lyties vaisiai pasižymi su gyvybe nesuderinamomis mutacijomis.

Antras etapas - amžius nuo gimimo iki 5 metų, kai berniukų mirtingumas smarkiai lenkia mergaičių mirtingumą. Trečias etapas - nuo 17 iki 25 metų, kai jaunuoliai kelis kartus dažniau nei merginos tampa nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių, muštynių ir karinių veiksmų aukomis. Ir paskutinis, pats pavojingiausias etapas - amžius nuo 36 iki 50 metų, kai vyrai miršta dėl širdies-kraujagyslių problemų.

Tuo metu, kai jų bendraamžes apsaugo moteriškas hormonas estrogenas, ginantis kraujagysles ir kliudantis susidaryti trombams, vyrai, kurie neturi tokios papildomos apsaugos, patiria infarktus ir insultus. O štai po 50-ies vyrų ir moterų šansai ilgai gyventi praktiškai susilygina.

MOTERYS ŠIRDYJE VEGETARĖS, O VYRAMS, KRUVINIEMS PLĖŠRŪNAMS, REIKALINGA MĖSA

Na, žinoma, vyras - tai grubus mėsėdis gyvulys, o moteris - švelni fėja su pilna burna salotų lapų. Realiai gi suaugusiems vyrams iš esmės ne taip jau ir reikalingas gyvulinis proteinas, jie visiškai gali išsiversti ir su augaliniais baltymais. O štai moterims gyvulinės kilmės baltymai ir kai kurios maistingos medžiagos, kurių esama tiktai mėsoje, reikalingos pastoviai, kad galėtų normaliai funkcionuoti reprodukcinė sistema ir sumažėtų rizika pagimdyti nesveikus vaikus.

Net pačiose vegetariškiausiose kultūrose, pavyzdžiui, Japonijoje ir Indijoje, mažų mergaičių ir besilaukiančių moterų racionas papildomas žuvimi ir paukštiena, kas absoliučiai draudžiama vartoti jų kastos vyrams. Kai dėl judėjų, tai čia besilaukiančioms griežtai nerekomenduojama pasninkauti.

Šiandien griežtoms vegetarėms dietologai kuria sudėtingas dietas ir bruka mineralinius-vitamininius kompleksus, kad bent iš dalies kompensuotų žalą, kurią tokios principingos moterys gali padaryti savo būsimiems vaikams.

MOTERYS SUGALVOJO MONOGAMIJĄ

Mitas. Monogamiška santuoka - tai patriarchalinė norma, ginanti daugumos vyrų teisę daugintis. Tokioje santvarkoje moterys negali miniomis suplūsti į haremus pas pačius stipriausius ir turtingiausius patinus, o priverstos pasirinkti sau į partnerius netgi pakankamai abejotinus evoliucijos požiūriu subjektus.

DAUGPATYSTĖ - MALONUMAS VYRAMS

Daugpatystė atsižvelgia visų pirma į moters interesus: praktiškai bet kuri moteris gali pasislėpti po stipraus vyro sparneliu, ir jis jai bei jos vaikams garantuos apsaugą ir maistą. Silpnieji gi patinai, viešpataujant daugpatystei, iškrinta iš evoliucijos varžybų. Ir kol visokiausi sultonai siautėja savo haremuose, daugybei vyrų apskritai netenka nė vienos moters.

MOTERYS NEMĖGSTA PORNOGRAFIJOS

Pornografija traukia daugiau kaip pusę moterų. Tarp vyrų tokių mėgėjų yra apie 73%. Tai vokiečių sociologų apklausos rezultatai. Įdomiausia, kad kai nėra vyrų, moterų susidomėjimas šiuo dalyku smarkiai išauga.

MOTERYS LABIAU BIJO GYVAČIŲ IR VORŲ

Nuo neįveikiamos vorų baimės kenčia tris kartus daugiau vyrų, nei moterų. Kai dėl gyvačių, tai jos apskritai tradiciniai moteriški gyvūnai, kaip ir katės. Kol nebuvo paplitusios miauksinčios pelių medžiotojos, gyvatės, neretai netgi nuodingos, buvo ištikimos namų šeimininkių padėjėjos. O gyvatė plaukuose ar ant kaklo tapo firminiu matriarchato, raganų, žiniuonių ir įvairiausių kultų žynių-moterų simboliu.

Gyvatės, kurios yra jautresnės ne tik taktiliniams signalams, bet ir kvapams, lengviau kontaktuoja su moterimis, nei su vyrais. Vyrų kvapas joms neretai sukelia agresiją. Ir jeigu pažvelgsime į gyvačių užpultų žmonių statistiką, tai savo nuostabai pamatysime, kad vienai įgeltai moteriai tenka dešimt vyrų.

Iki šiol dauguma darbuotojų gyvačių veisyklose Malaizijoje ar Indonezijoje ir kituose užkampiuose - moterys. Matyt, taip yra dėl to, kad damos ne taip aktyviai skleidžia baimės ir agresijos feromonus, susitikusios akis į akį su pavojumi.

PAS MOTERIS GERESNĖ INTUICIJA

Šitą mitą skleidžia pačios moterys, joms taip paprasčiau pagrįsti savo poelgius. Realiai gi pas abi lytis intuicija išsivysčiusi vienodai. Tokią išvadą padarė italų tyrinėtojai, išanalizavę šimtus mokslinių darbų, paskelbtų nuo 1983 metų. Intuicijos testai parodė tuos pačius rezultatus. O moterų smegenyse nėra nieko tokio ypatingo, kad užtikrintų joms genetinį pranašumą.