Lietuvos premjeras nuplaukė prieš srovę (0)

Anonimusas
+ 5 - 0
Autorius: Vladimiras Matvejevas
Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni...
7536-04-07 (2018 m.), skaitė 478
0

Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Lietuvos vyriausybės vadovas pareiškė, kad "Skripalio byloje" nėra šimtaprocentinio įsitikinimo, kad nuodingosios dujos turi Rusijos kilmę; pareiškimas buvo paskelbtas, praėjus vos vienai dienai po Baltijos šalių prezidentų susitikimo su Trampu

Iš premjerų į prezidentus

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taiko į Lietuvos prezidento postą. Tiksliai atlikdamas šalies patrioto partiją, jis reguliariai siunčia žinutes ir pasaulinei bendruomenei: "Atkreipkite dėmesį į mane! Pasikliaukite manimi, ponai".

Tarptautinėje arenoje Skvernelio vardas kol kas mažai žinomas. Pusantrų metų eidamas premjero pareigas, jis labiau užsiima vidaus problemomis, negu mezga ryšius su užsienio partneriais, ypač su tais, kurie užima svarbią politinę padėtį Europoje ir pasaulyje.

Lietuvos užsienio politika yra visiškai prezidentės Dalios Grybauskaitės ir užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, kuris, beje, pagal statusą — premjero Skvernelio pavaldinys, rankose. Tačiau šis pavaldinys kartais pamiršta, kas yra jo tiesioginis viršininkas. Apie tai Vyriausybės vadovas ne kartą viešai nurodė Linkevičiui. Bet tas atkakliai atlieka antirusišką partiją, kurią parašė muzikos profesoriaus Vytauto Landsbergio vadovaujama Grybauskaitė.

Lietuvos rusiška daina

Šioje muzikinėje partijoje "rusiška" tema parašyta su ypatingu tragiškumu. Visus 27 naujausios Lietuvos istorijos metus ją atlieka tik patikėtiniai asmenys su patriarcho palaiminimu. Ir ši tema Lietuvos dainoje visada harmoningai skamba su Amerikos tema.

Bet štai JAV prezidentas Donaldas Trampas susitikimo su Baltijos valstybių prezidentais metu aiškiai išdėstė naują Rusijos temos skambesį ir pareiškė, kad "tik labai kvaili žmonės nenori draugauti su Rusija".

Tokiam pasaulinio masto įvykių posūkiui prezidentė Grybauskaitė, matyt, nebuvo pasiruošusi. Ir kol ji sumišusi žiniasklaidai komentuoja Lietuvos ir Amerikos bendradarbiavimo pasiekimus NATO ir augančius Amerikos SGD pardavimus Europoje, Skvernelis nusprendė perimti iniciatyvą ir eilinį kartą pasirodyti kaip tarptautinio lygio politikas.

Pirmąjį "bandomąjį" pareiškimą Rusijos tema jis padarė prieš porą mėnesių, kai pasakė, kad su Rusija vis tik reikia atkurti ryšius. Tada jo žodžius palaikė ir žmonės. Visuomenės apklausa parodė, kad dauguma Lietuvos rinkėjų sutinka su Vyriausybės vadovo pareiškimu.

Ir štai antrą, tvirtesnį rutulį į Rusijos kišenę muša Skvernelis. Tuo metu, kai Lietuva Grybauskaitės ir Linkevičiaus žodžiais ryžtingai palaikė Didžiosios Britanijos poziciją buvusio Rusijos GRU žvalgo Sergejaus Skripalio apnuodijimo byloje, Skvernelis pradėjo kalbėti kitaip. Interviu "Žinių radijui" jis suabejojo tuo, kad dujos, kuriomis buvo apnuodytas Skripalis, buvo pagamintos Rusijoje.

Šis garsus Skvernelio pareiškimas buvo iš karto pastebėtas. Ar juokai, Lietuva, kuri visada prisistatė kaip pagrindinė pasaulyje  Rusijos priešininkė, suabejojo ​​Britanijos užsienio reikalų ministerijos ir premjerės argumentų tikroviškumu. Ir tai po to, kai praėjusią savaitę Briuselyje Grybauskaitė įtikino Teresą Mei, kad Lietuva besąlygiškai solidari su ja.

Kuo gresia Skverneliui simpatijos Rusijai

Būdamas šeimininkišku premjeru Saulius Skvernelis aiškiai suprato, kad prekybos santykių su Rusija atkūrimas lems Lietuvos biudžeto papildymą. O tai reiškia, kad pagerės visų be išimties Lietuvos gyventojų gyvenimo lygis. Būtent tuo pirmiausia turi rūpintis tikri patriotai, o ne ieškoti asmeninės naudos savo politinei karjerai.

Tačiau vis dar švieži prisiminimai, kaip buvusio Seimo nario Mindaugo Basčio net efemeriški ryšiai su Rusija kainavo jam deputato mandatą ir vos nesibaigė visuomeniniais neramumais, kuriuos aikštėje prie Seimo inicijavo dešinieji.

Rusijos korta visada buvo, yra ir bus lakmuso juostele bet kokiam Lietuvos politikui. Ja visus 27 nepriklausomybės metus konservatoriai gąsdina savo oponentus. Nėra nieko baisesnio nei gauti iš jų "Kremliaus agentų" ženklą.

Tuo metu bet koks realus kandidatas į Lietuvos prezidento postą, artėjant 2019 metų pavasariui, turės aiškiai apsispręsti dėl savo pozicijos stambaus Rytų kaimyno atžvilgiu. Ir tylėti šia tema rinkiminių diskusijų metu tikrai nepavyks.

O kad veiktų neklystamai, reikia atidžiai stebėti ir klausytis, kas daroma ir kalbama užsienyje — Baltuosiuose rūmuose. Juk net trumpalaikis JAV prezidento gestas, grimasa ar šypsena, o gal ir kaklaraiščio spalva gali nurodyti judėjimo kryptį pasaulio politikos šachmatų lentoje.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
5   0
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Replika Prokurorui dėl Kručinskų šeimos terorizavimo
Valstybės vardu iš šeimų atiminėjamų vaikų skandalas lyginamas su išgalvotos pedofilijos ir žudymų istorija (2)
Žvagulis neskaito Konstitucijos: Draudžiama versti duoti parodymus prieš save.
J. Subotinas papasakojo, kaip jo senelis papjovė savo brolio žudiką partizaną
Viešas Aušros Stančikienės laiškas Dovilei Šakalienei: ​Gerais norais pragaras grįstas
Jurga Lago. „Vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nesugeba užauginti vaikų be Šakalienės?“
Ketinama pasirašyti skandalingą JT Globalios migracijos sutartį Lietuva vėl nori užlipti ant grėblio? O bus dar Stambulo ir kitokios konvencijos (1)
Lietuvoje diskredituojami potencialūs kandidatai į prezidentus, teigia ekspertas
Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimą“ – dalyvavo apie 500 žmonių (2)
Kiek dar teisėjų paaukosi, Magnolija?
Kiek kartų reikia kartoti melą, kad šis taptų tiesa (1)
Kristina Sulikienė. Mirė iš Eugenijaus Pukėno 2 vaikus atėmusi teisėja Zoja Monid (3)
Socialdemokratė R. Šalaševičiūtė apie atiminėjamus iš šeimų vaikus: jų dar bus, čia nepabaiga tų pamokų (3)
Rūta Janutienė. Vaikų teisių apsauga buvo parduota savotiškame tarptautiniame aukcione, kurį laimėjo norvegų socialiniai inžinieriai. (1)
Tėvams atgauti vaikus padedanti advokatė R.Visočnik: Su mumis daromas gyvas eksperimentas (5)
"Vilniaus moterų namai" reikalauja apginti išgamą ir moralinę degradę Dovilę Šakalienę nuo "žiniasklaidos smurto" (3)
"Konservatoriais" nūnai vadinasi tie, kas žygiuoja gėjų paraduose pirmose gretose ir aktyviai ragina atiminėti kuo daugiau vaikų iš Lietuvos šeimų (3)
Antanas Venclova. Salomėja Nėris mūsų gyvenime (1)
Gabrielius Landsbergis konservatorius, kurie protestuoja prieš VAIKŲ GROBIMĄ oficialiai paskelbė KREMLIAUS ĮRANKIAIS. O visą partiją - idiotais (7)
Rūta Visocnik. Apie tinkamus ir netinkamus (leidžiamus ir neleidžiamus) vaikų auklėjimo ir drausminimo būdus (2)
Šakalienės sponsorius Norvegija - pedofilų ir Barnevern rojus. Pedofilijos religinės šaknys (1)
Arvydas Daunys. Šeima prieš „Vaikų teisių“ įstatymą – arba – įstatymas prieš šeimą (2)
Lietuvos konservatorių atsakymai į portalo alfa.lt žurnalisto Viliaus Petkausko klausimus
Daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų prisijungė prie streiko

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI