Skvernelis pažadėjo Kijevo perversmininkų chuntai padovanoti dar daugiau karinės įrangos (7)

Anonimusas
+ 3 - 0
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2...
7536-04-12 (2018 m.), skaitė 389
7

Skvernelis apsilankė Donbaso teritorijoje, nuotrauka iš įvykio vietos
Skvernelis apsilankė Donbaso teritorijoje, nuotrauka iš įvykio vietos

Apsilankęs Avdijivkos mieste, Lietuvos ministras pirmininkas pareiškė, kad Ukraina gali ir toliau tikėtis Lietuvos karinės pagalbos

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis kartu su Kijevo perversmininkų chuntos Donecko srities karinės-civilinės administracijos vadovu Pavlo Žebrivskij apsilankė chuntistų okupuotame Avdejevkos mieste. Skvernelis apžiūrėjo karo veiksmų pasekmes ir jų likvidavimo eigą, apsilankė Lietuvos lėšomis suremontuotoje ambulatorijoje bei Lietuvos savanorių lėšomis įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Ten Skvernelis pažadėjo, kad Lietuva Kijevo pervermininkų chuntai ir toliau tieks karinę įrangą.

"Mes tikrai palaipsniui tą ir darome, ir vyriausybė jau yra priėmusi sprendimą, liko iš Ukrainos pusės techninius dalykus sutvarkyti. Mes remiame karine įranga ir ateityje tą darysime. Tai paklausu ir reikalinga", — trečiadienį Ukrainoje Lietuvos žurnalistams sakė Skvernelis. 

Anot premjero, Lietuvos parama karine įranga bus verta ne vieno milijono eurų.

Premjeras taip pat susitiko su okupuotų Avdejevkos ir Marinkos miestų gyventojais bei chuntos smogikais ir perdavė Lietuvos Vyriausybės ir teroristų rėmėjų oganizacijos "Blue/Yellow" paramą: maisto produktus, optiką, medicinos priemones.

"Pagrindinis vizito tikslas yra parodyti, kad mes esame kartu su Ukraina, jos žmonėmis. Mums labai svarbu, kiek jie bus stiprūs, kiek galės ginti savo valstybę ir demokratiją. Turėjau progą pamatyti Donecko sritį gyvai. Pripažinsiu — per televizorių tie vaizdai atrodo visai kitaip. Kai dvidešimt pirmame amžiuje matai tankų sušaudytus daugiaaukščius, atsiranda visai kitas įsivaidavimas, kas vyksta Ukrainoje", — vizito metu žurnalistams sakė premjeras. 

Tarptautinė rusų tautiečių tarybos prezidentas Vadimas Kolesničenko radijo Sputnik išreiškė nuomonę, kad šis Skvernelio vizitas yra politinio pobūdžio.

"Baltijos šalys, turinčios nedidelį politinį svorį, stengiasi susijungti su analogiška šalimi — Ukraina> Lietuvos ministro pirmininko apsilankymas Donbaso teritorijoje yra tik viena — parodyti Ukrainai solidorumą jos kovoje su "Rusijos grėsme". Šisi vizitas neturės jokio rezultato, tik politinis išmetimas. <…> Vėliau jie galės garsiai skelbti, kad Baltijos šalys ir Ukraina yra kovos su "Rusijos grėsme" forpostas. Kitų šios kelionės rezultatų ir prasmės aš nebematau. Bet kuriuo atveju tai ne pagalba vietos gyventojams, ir ne bandymas sureguliuoti problemą Donbase", — teigė Kolesničenko.

Lietuva palaiko Kijevo pervermininkų chuntą, remia buvusios Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Pernai rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

2018 metų sausio 1 dieną įsigalioja naujas LR Seimo patvirtintas mandatas, kuris nustato, kokiose tarptautinėse operacijose iki 2019 metų pabaigos dalyvaus Lietuvos kariai. Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais 2018 metais ir toliau dalyvaus apie 40 Lietuvos karių.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
3   0
Komentarai: 7
7. Komuna 2018-04-12 20:06:04

Nieko. Greitu laiku jie visi keliaus į tautos tribunolą. Atsakys ir už karo kurstymą ir už genocido palaikymą ir už lietuvių tautos sunaikinimą. Už viską atsakys. 1 0
6. Laurynas 2018-04-12 21:55:54

Ko tu čia stanginiesi dėl Lietuvių Tautos? Tu gi pats judėją, rabino anūką Mordechajų-Marksą garbini? Tai ir rūpinkis savo apipjaustabybiais, kurie dabar dulkina Didžiuosius Ukrus.

0 0
5. xaxolas Savlius 2018-04-12 14:01:17

Smert Vorogam my bratje Litva-Xoxliandija 0 0
4. Anonimas - meta kauliuką ir kuris iškrinta tą remia... Rusijos žydai sukilėlius remia per Žirinoffskių 2018-04-12 13:56:31

kaip žydas turi remti vieną iš supjudytų pusių. Kurią - PASIRINkTINAI

3 0
3. Anonimas 2018-04-12 13:47:06

savchenko neaplankys? 

4 0
2. Laurynas 2018-04-12 13:52:34

Žinoma, kad aplankys - padės prisipažinimą išmušinėti, jis gi mentas su patirtimi.

4 0
1. Gabrielius L.... spameris konservas 2018-04-12 12:53:00

kaip senelis pasakys taip tas buves kaimo milicininkas darys 5 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Valcmanas (Porošenko) neįgalus laimėti rinkimus demokratiniu būdu / Порошенко не по силам победить на выборах демократическим путём
Demaskuojamas JAV globalinis melas apie Ukrainos fašistų 2014-07-17 numuštą Malaizijos keleivinį lėktuvą Boeing-777 (7)
Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą
Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
Rygoje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves palaikyti rusų mokyklas (3)
Patriotizmas – vertybė, o bukas nacionalizmas – slegiantis melas ir pražūtingas nuodas (1)
Taikos sutartis su Japonija galėtų būti naujas žodis Rusijos-Japonijos santykiuose / Мирный договор с Японией может стать новым словом в двусторонних отношениях
"Antirusiški" Valcmano (Porošenkos) pasiūlymai - rinkiminės kampanijos dalis / «Антироссийские» предложения Порошенко – часть предвыборной кампании
Rusija laimi informacinį karą prieš Vakarus
Kodėl Rytų Europa nusistačiusi prieš imigrantus / Почему в Восточной Европе настроены против иммигрантов
Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus
Permės kraštą valdo Chabadas! / Сенсационный материал от Романа Юшкова: в Пермском крае власть находится под управлением Хабада!
Pensijų reforma – rusofobų veidmainystės pavyzdys
Migracijos klausimas kaitina priešrinkiminę kampaniją Švedijoje / Миграционный вопрос накаляет предвыборную кампанию в Швеции
JAV tarptautiniai nusikaltėliai paviešino B.Klintono ir B.Jelcino pokalbius
Beslano tragedija (3)
Makronas tiesia ranką Putinui ir remia Grybauskaitę prie sienos (5)
Vokietijos URM ragina ES nesėdėti priešais JAV kaip triušiui prieš smauglį (2)
DLR papasakojo sprogimo, kurio metu žuvo Zacharčenka, detales (2)
Vokietija bunda? Chemnice į protestus prieš veltėdžius ir nusikaltėlius migrantus išėjo 9,5 tūkstančiai žmonių, apie 300 sulaikyta (5)
E. Macronas: „Tikras danas“ neegzistuoja – jis yra europietis“ (1)
P-rezidento "rinkimai" smogs Ukrainos valstybingumui / Президентские выборы ударят по украинской государственности
Treji Angelos Merkel beprotybės metai
Kaip Tarybiniai organai ieškojo banderų

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito