Yannis Varoufakis: “Kapitalizmo era baigiasi”

ProPatria.lt
+ 8 - 0
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2018/04/yannis-varoufakis-kapitalizm...
7536-04-13 (2018 m.), skaitė 305
2

La-Grecia-del-no-orfana-di-Varoufakis.jpg

Yanis Varoufakis, buvęs Graikijos finansų ministras pareiškė, jog kapitalizmo era eina į pabaigą dėl sistemos ydų, kurios daro ją neveikiančia. 

Ekonomikos profesorius Varoufakis, Londono universiteto koledže susirinkusiems studentams pasakojo, kad milžiniškas technologinių korporacijų augimas kartu su dirbtinio intelekto vystymusi, privers dabartinę ekonomikos sistemą paneigti save.

Varoufakis, kuris dar 2015m. kovojo su ES institucijomis dėl Graikijos skolų teigia, kad tokios kompanijos kaip Google ir Facebook, pirmą kartą istorijoje stebi, kaip jų kapitalą perka ir gamina vartotojai:

„Pirmiausiai, technologijos buvo remiamos kokia nors valstybės dotacija. Antra, kiekvieną kartą jums kažko ieškant Google, jūs prisidedate prie šios kompanijos kapitalo augimo. Natūraliai kyla klausimas, kas gauna kapitalo augimo grąžą? Ją gauna Google, ne jūs.

„Dabar galime matyti, kad nėra jokios abejonės, jog kapitalas yra socialiai auginamas, o grąža yra privatizuojama. Tokia tvarka kartu su dirbtiniu intelektu, reikš kapitalizmo pabaigą“. 

Jeigu niekas nesikeis, panašu, kad Marksas „pasieks savo revanšą“. Varoufakis taip pat pridėjo, kad pirmą kartą nuo kapitalizmo pradžios, naujosios technologijos „sunaikins daugiau darbo vietų, negu sukurs“. 

Ekonomistas tiki: „Kapitalizmas paneigs save patį, kadangi ši sistema produkuoja modernias technologijas, kurios iš esmės naikina privačias gamybos priemones. Po to, kai tai įvyks, aš neįsivaizduoju, kas mūsų laukia“.

Įvardindamas dabartinę, ekonominę situaciją kaip „netvarią“ ir bijodamas augančio „nuodingojo nacionalizmo“, graikas ragina vyriausybes ruoštis postkapitalistinei erai, sukuriant turtą perskirtančias politines priemones. 

Jis argumentuoja, kad efektyvi priemonė būtų skirti10% visų ateities akcijų emisijų “bendrojo gėrio fondui”, kurį administruotų patys žmonės. Pasinaudodami šiuo kapitalu, žmonės galėtų išsimokėti sau universalias, bazines pajamas.

versta iš www.independent.co.uk

PP.png


100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
8   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 2

2. senas komunistas 1 0
2018-04-15 13:38:59

Komunizmą įmanoma pastatyti tik sunaikinus baltosios rasės genufondą , o tam geriausiai tinka afrikos gyventojai .Ateities komunistai  turi būti maišytos rasės žmones jei komunistinę valstybe sudarys tik baltaodžiai , tai bus jau ne komunizmas o nacionalsocializmas , o to negali leisti nei vienas doras komunistas .

1. Anonimas 2 0
2018-04-13 19:11:16
Visą tai, savo laiku, aprašė K.Marksas ir V.Leninas. O kas gi bus, kas mūsų laukia? Ogi socializmas laukia, kadangi socializmas tai pažangesnė ekonominė formacija nei kapitalizmas.

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito