Privatizacija sugriovė visuomenę. Mums reikia nacionalizuoti valstybę (1)

Algimantas Lebionka
+ 9 - 0
Autorius: Algimantas Lebionka
Šaltinis: http://lebionka.blogspot.lt/20...
7536-04-14 (2018 m.), skaitė 352
1

Garsus Rusijos ekonomistas Dr.Michailas Deliaginas televizijos Den.tv laidoje pasakoja apie praėjusio šimtmečio devintame dešimtmetyje įvykusią valstybinio turto privatizaciją Rusijoje ir jos žalą šalies ekonomikai ir visuomenei.

Lietuvoje buvo pritaikytas lygiai toks pats valstybinio turto privatizacijos modelis, lygiai taip pat buvo apvogta ir išardyta visuomenė. Tai buvo baisi nelaimė daugumai Lietuvos gyventojų ir didelis gėris saujalei vagių.

Lietuva prarado trečdalį gyventojų. Didele dalimi tai buvo nulemta grobuoniškos privatizacijos, apiplėšusios 90 procentų lietuvių.

Dr.M.Deliaginas sako:

Privatizacija ne šiaip sugriovė nuosavybės teises Rusijoje, užtikrinus plėšimo laisvę ir jo naudą. Privatizacija ne tik blokavo naujų įmonių kūrimą, atėmė iš jų galimybę konkuruoti su senomis, juk jų savininkai turėjo įkalkuliuoti į kainą investicijas, tuo metu kai privatizatoriams gamyklos atiteko beveik veltui ir jie produkciją galėjo pardavinėti pigiau.

Privatizacija ne šiaip sugriovė ekonomiką, nes užgrobtas gamyklas buvo pelninga ne vystyti, o išnaudoti pilnai, o po to įrangą parduoti metalo laužui, o žemę užstatyti namais. Pagaliau privatizacija ne tik sugriovė visuomenės moralę, pakeičiant sąvokas melas ir vagystė į demokratiją ir rinką, paverčiant šiuos žodžius sinonimais. Baisiausia tai, kad privatizacija išardė mūsų visuomenę. Padalino į tuos, kurie jaučiasi apiplėšti ir tuos, kurie save skaito plėšikais, net jei niekada ir niekam apie tai neprisipažįsta.

Mūsų tautą atskyrė bedugnė. Mes negalime gyventi žmogiškai, kol jos neužpilsime. Ataka prieš kapitalą nėra išeitis, nes tai dezorganizuoja gamybą. Kaip rašė Leninas 1917 metais, skirtumas tarp socializmo ir kapitalizmo ne nuosavybės forma, nes buržuazija krizės sąlygomis sutinka su nacionalizacija. Valdžios charakteris yra šių santvarkų skirtumas. Jei valdžia tarnauja tautai – tai socializmas, jei esant tai pačiai technologinei bazei, net esant 100 procentinei valstybės nuosavybei, valdžia tarnauja verslininkams, buržuazijai, tuomet tai – kapitalizmas. Būtent tai po partinės nomenklatūros išsigimimo lengvai išsigimė ir sugriovė TSRS.

Todėl mums teks nacionalizuoti valstybę. Teisinga išeitis šiandien, tai kompensacinis mokestis. Jis buvo pritaikytas Didžiojoje Britanijoje po Tečer. Ji taip pat, kaip jos rusiški gerbėjai, išpardavė valstybės aktyvus. Po jos atėjusieji sugrąžino iždui tai, kas privatizatorių nebuvo sumokėta: skirtumą tarp įmonės kainos privatizacijos metu ir kainos, už kurią jos buvo parduotos. Suprantama, kad kelių dešimčių milijonų dolerių išėmimas gali dezorganizuoti bet kokią korporaciją, mūsų sąlygomis kompensacinis mokestis gali būti paimamas ne pinigais, o įmonės akcijų paketai, dabartine rinkos kaina. Tuo atveju, jei privatininkas padidino kompanijos kapitalizaciją po jos privatizacijos, jis išlaikys jos kontrolę. Jeigu jis buvo neefektyvus savininkas, tai kontrolinį paketą susigrąžins valstybė.

Dažnai klausia, ką reikia daryti su sąžiningais pirkėjais, kurie nupirko kompaniją pas privatizatorius. Atsakymą į tai davė valstybė, pradėjusi privatizacijos rezultatų peržiūrėjimą. Bašneft buvo sugrąžinta dėl labai paprastos priežasties: sąžiningas pirkėjas turi suprasti, ką ir iš ko jis perka. Jeigu perka vogtą turtą, jis turi prisiimti su tuo susietas rizikas. Lygiai taip pat, kaip ir mes su jumis, jei pirksime tarpuvartėje televizorių net ir už rinkos kainą.

Jei Rusijos oligarchai nesutiks su kompensaciniu mokesčiu, reiškia jie negali ar nenori tapti civilizuotais verslininkais. Tokiu atveju valstybė privalės susigrąžinti sau ekonomikos komandines aukštumas, nacionalizavusi įmones tomis kainomis, už kurias jos kažkada buvo privatizuotos. Suprantama, tuo atveju net privatizatoriai turi turėti šansą būti sugrąžintais į civilizaciją.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
9   0
Komentarai: 1
1. Anonimas 2018-04-14 08:40:10

o tu tai psaskyk žydams

1 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Valcmanas (Porošenko) neįgalus laimėti rinkimus demokratiniu būdu / Порошенко не по силам победить на выборах демократическим путём
Demaskuojamas JAV globalinis melas apie Ukrainos fašistų 2014-07-17 numuštą Malaizijos keleivinį lėktuvą Boeing-777 (7)
Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą
Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
Rygoje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves palaikyti rusų mokyklas (3)
Patriotizmas – vertybė, o bukas nacionalizmas – slegiantis melas ir pražūtingas nuodas (1)
Taikos sutartis su Japonija galėtų būti naujas žodis Rusijos-Japonijos santykiuose / Мирный договор с Японией может стать новым словом в двусторонних отношениях
"Antirusiški" Valcmano (Porošenkos) pasiūlymai - rinkiminės kampanijos dalis / «Антироссийские» предложения Порошенко – часть предвыборной кампании
Rusija laimi informacinį karą prieš Vakarus
Kodėl Rytų Europa nusistačiusi prieš imigrantus / Почему в Восточной Европе настроены против иммигрантов
Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus
Permės kraštą valdo Chabadas! / Сенсационный материал от Романа Юшкова: в Пермском крае власть находится под управлением Хабада!
Pensijų reforma – rusofobų veidmainystės pavyzdys
Migracijos klausimas kaitina priešrinkiminę kampaniją Švedijoje / Миграционный вопрос накаляет предвыборную кампанию в Швеции
JAV tarptautiniai nusikaltėliai paviešino B.Klintono ir B.Jelcino pokalbius
Beslano tragedija (3)
Makronas tiesia ranką Putinui ir remia Grybauskaitę prie sienos (5)
Vokietijos URM ragina ES nesėdėti priešais JAV kaip triušiui prieš smauglį (2)
DLR papasakojo sprogimo, kurio metu žuvo Zacharčenka, detales (2)
Vokietija bunda? Chemnice į protestus prieš veltėdžius ir nusikaltėlius migrantus išėjo 9,5 tūkstančiai žmonių, apie 300 sulaikyta (5)
E. Macronas: „Tikras danas“ neegzistuoja – jis yra europietis“ (1)
P-rezidento "rinkimai" smogs Ukrainos valstybingumui / Президентские выборы ударят по украинской государственности
Treji Angelos Merkel beprotybės metai
Kaip Tarybiniai organai ieškojo banderų

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito