Kroatijos parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją

ProPatria.lt
+ 1 - 1
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2018/04/kroatijos-parlamentas-ratifi...
7536-04-14 (2018 m.), skaitė 83
0

Kroatija.png

www.laisvavisuomene.lt Balandžio 13 d., penktadienį, nepaisydamas aktyvaus piliečių pasipriešinimo, Kroatijos parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją. Už dokumento ratifikavimą pasisakė 110, prieš – 30, susilaikė 2 parlamentarai. Čia galite rasti detalią informaciją apie balsavimo rezultatus.

Balandžio 12 d. vakarą Kroatijoje, Splito provincijoje, vyko masinis protestas prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą ir dabartinės valdžios poziciją šiuo klausimu. Policijos duomenimis, proteste dalyvavo 18000 žmonių. Protesto lyderiai teigė, kad dokumentas šaliai „primes naująjį totalitarizmą“ ir ragino valdžios atstovus siekti šalies nepriklausomybės, o ne vykdyti vergavimo Europos institucijoms politiką. Feisbuko paskyroje plinta išsamus protesto Kroatijoje vaizdo įrašas.

Balandžio 11 d., trečiadienį, Kroatijos premjeras ir Kroatijos Demokratinės sąjungos (HDZ) lyderis Andrej Plenkovic paragino parlamento narius ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Prieš tai buvęs masinis protestas prieš Stambulo konvenciją vyko Zagrebe šių metų kovo pabaigoje.

„Šiuo protestu kviečiame valdžią atsisakyti to, kas moraliai, finansiškai ir dvasiškai iki šiol griovė Kroatiją,“ – sakė Sanja Bilač, Kroatijos pilietinės platformos prieš Stambulo konvenciją aktyvistė.

„Ministras Plenkovic pavertė mus Briuselio biurokratų tarnais. Kroatija turėtų rinktis kitokią politinę kryptį, nepriklausomą kryptį, kaip tai padarė mūsų kaimynai vengrai, lenkai ir austrai,“ – skambėjo protesto metu.

Taip pat proteste raginta pakeisti ir rinkimų įstatymą, argumentuojant tuo, kad dabartinis įstatymas yra ydingas ir pasitarnauja politikams, kurie neprisideda prie Kroatijos gerovės. „Pabandykite ir vėl ignoruoti savo piliečius ir užtvindysime ne tik Splito prospektą, bet ir visas šalies aikštes protestuototojais!” – sakė Bilač. „Dabartinė koalicija yra nebelegitimi, nes ji sudaryta politinės inžinerijos būdu ir veikia priešingai rinkėjų valiai. Vyriausybė vykdo anti-kroatišką politiką, žalingą šalies žmonėms.“ Jos teigimu, Stambulo konvencijos primetimas taip pat vykdomas skaldant Kroatijos visuomenę ir nuteikinėjant ją prieš Bažnyčią.

Kita protesto lyderė Ivana Bilic Antičevic teigė, kad ši Konvencija smurto aukoms nesuteiktų geresnės apsaugos, o kėsintųsi transformuoti visuomenę. Dar viena dalyvė Kristina Basic antrino: „Aš nenoriu, kad mano vaikus perauklėtų politinės partijos ir nevyriausybinės organizacijos. Aš nenoriu, kad valdžia mane, slaugių mokyklos mokytoją, vieną dieną verstų perauklėti kitų tėvų vaikus.“

Sekmadienį per visas Zagrebo arkivyskupijos mišias buvo skaitomas vieno iš Kroatijos kardinolų laiškas, kviečiantis bendrai maldai už Kroatiją ir prieš Stambulo konvenciją.

Naudoti šaltiniai: Total-Croatia-News, VLADA.GOV

Laisvos-Visuomenes-Institutas-logo-180x60.png


1   1
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarų kol kas nėra


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito