Griežta taisyklė: nelįskite į vaikų gyvenimą! (0)

Anonimusas
+ 1 - 0
Autorius: ŠeimaIrNamai.eu
Šaltinis: http://seimairnamai.eu/griezta...
7536-04-14 (2018 m.), skaitė 392
0

Gavau klausimą: „Kaip duoti suprasti vyro tėvams, kad jų sūnus jau užaugo, turi savo šeimą, kada dabar jau nebereikia spręsti už jį problemų ir kištis į kitos (nesakau „svetimos“, o tiesiog „kitos“) šeimos reikalus bei brukti sūnui savo požiūrio?“ Klausimą pateikė, kaip jau supratote, moteris. Moterys šioje srityje, kaip taisyklė, jautresnės – jos geriau supranta, kad aukščiau aprašytas kišimasis retai baigiasi geruoju, dėl to stengiasi sumažinti jį iki minimumo. Ką gi, pamėginsiu atsakyti.

Pradėsime nuo trumpos teorijos. Tėvai visiškai natūraliai siekia palengvinti vaikams gyvenimą, tai visiškai normalu ir kažkuria prasme neišvengiama. Kišasi jie skatinami pačių kilniausių ketinimų. Pamatę, kad vaiko santuoka nelabai vykusi (jų nuomone), būtinai siekia įsikišti. Kai kuriais atvejais įsikišimas gali būti protingas ir naudingas (jeigu, tarkime, esama fizinio smurto), tačiau kur kas dažniau įsikišimas viską sugadina.

Vyksta tai maždaug šitaip.

Tėvai be ceremonijų lenda į kitos šeimos gyvenimą ir sūnui tenka nelengvas pasirinkimas – tu su tėvais ar su žmona? Jeigu pasirinks žmoną, gaunasi, kad eina prieš tėvus. Jeigu stos į tėvų pusę, eina prieš žmoną. Pirmuoju atveju jis blogas sūnus, antruoju – sunaikina šeimą. Moterims, savaime aišku, viskas tas pats. Ji arba bloga dukra, arba išardo šeimą.

Šitie spąstai žmogų įstumia į chroniško streso būseną. O paskui, kaip pasekmė, seka ligos, barniai, alkoholis, neištikimybė.

Ir aš čia dar tik labai paviršutiniškai viską nupasakojau. Yra ir gilesnių dalykų. Pavyzdžiui, jeigu tėvai kišasi į sūnaus santuokinius santykius, jie duoda jam suprasti, kad jis tebėra mažas neišmanėlis. O tai ne visiems malonu, savaime suprantama. Šitoks smūgis!

Dėl to yra aiški ir griežta taisyklė – nekiškite nosies į savo vaikų gyvenimus!

Tegu patys aiškinasi – jau ne maži. Taip, galbūt santuoka baigsis nesėkmingai ir ją sugriaus abu partneriai. Ką gi, įgys gyvenimiškos patirties. Galbūt ji jiems kaip tik ir reikalinga. Daugiausia, ką gali padaryti tėvai – patarti, jei paprašys. Kartoju: jei paprašys.

Dabar apie sutuoktinių poziciją, jeigu tėvai terorizuoja šeimą. Čia viskas labai paprasta, tačiau nelengva. Bazinis principas – kiekvienas gina santuoką nuo savų tėvų. Vyras pasako savo tėvams: brangūs tėveliai, ačiū už parodytą dėmesį, tačiau mes esame suaugę žmonės ir patys išsiaiškinsime. O moteris sako saviems tėvams: mielas tėti, miela mama, mes patys susitvarkysime, nelįskite, labai prašau.

Paprasta, kaip jau sakiau, bet nelengvai padaroma. Jeigu taip pasakysime, pasielgsime kaip labai blogi vaikai. O kam patinka būti blogu sūnumi ar bloga dukra?

Ir vėl žmogus įsmunka į tuos pačius spąstus. Arba tu blogas vaikas, arba griauni šeimą. Trečias variantas – naikini sveikatą.

Ir ką gi daryti?

Tu nesi blogas. Tu – suaugęs.

Reikia suprasti paprastą tezę – savo asmeninės erdvės gynimas, net jeigu gini ją nuo tėvų, nedaro tavęs blogu vaiku.

Asmeninės erdvės ribos – tai žmogaus teritorijos ribos. Kaip valstybinės sienos. Žmogaus teritorija – tai visų jo fenomenų, pradedant psichiniais, baigiant teritoriniais, suma. Vaiko draugai – jo teritorija. Vaiko išvaizda – jo teritorija. Vaiko santuoka – jo teritorija.

Blogu vaikas tampa tada, kai įlenda į tėvų teritoriją, kai, pavyzdžiui, įžeidinėja tėvus. O jeigu vaikas gina savo ribas, jis netampa blogas. Jis tampa suaugęs.

Tėvystės esmė ir tragedija yra ta, kad sulig kiekviena diena tenka vis toliau trauktis iš vaiko teritorijos. Kūdikystėje tėvai tiesiog privalo viską spręsti už vaiką. Tačiau kuo vyresnis vaikas, tuo daugiau klausimų sprendžia savarankiškai, tuo mažiau jo teritorijos lieka tėvams.

Dėl to jeigu sūnus pasako tėvams nelįsti į jo reikalus, jie su žmona patys susitvarkys, tai jis viso labo parodo tėvams, kad tapo suaugusiu.

Beje, tėvai labai dažnai lenda į vaikų santykius vien dėl to, kad norisi būti naudingais ir reikalingais. Jeigu dažniau prašysite jų patarimo buitiniais klausimais, jie mažiau landžios į santykių sferą. Patikrintas daugybę kartų faktas.

Taip kad mano atsakymas į skaitytojos klausimą labai paprastas. Vyro tėvams nieko aiškinti nereikia. Reikia paaiškinti vyrui, kad jis netaps blogu sūnumi, jeigu aiškiai parodys tėvams, į kokias jo gyvenimo sferas jie neturi kištis.

O jau paskui vyras paaiškins savo tėvams, kad labai juos myli, vertina jų pastangas ir prašo nekišti nosies į jo santuoką. Ir paprašys patarimo. Tarkime, kaip geriau perklijuoti tapetus.

Šaltinis

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
1   0
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Algimantas Lebionka. Vaikai kaip prekė (1)
Pasiskiepijęs nuo gripo, vyras negalėjo kalbėti, vaikščioti, matyti ir net kvėpuoti
Vyras ir jo meilė
Ką slepia troškimas įvesti tvarką bute?
Po metų prilygsite savo artimiausiai aplinkai
Užmirštamas šimtmetis (Lietuvos Laikinajai Revoliucinei vyriausybei – 100) (1)
Kodėl knygą reikia perskaityti kelis kartus?
Gyvenimas, kurį verta gyventi
J. Vaiškūnas. „Tautosakos vartai“ kelias į dvasines protėvių lobių erdves
Mano vyras – mano nuosavybė
Nereikia šypsotis kai liūdna
Inga Stumbrienė „Miss Multiverse“ vadina įdomiu nuotykiu: tai buvo karinė stovykla rojaus kampelyje (1)
Laisvės premija už taikių gyventojų ir vaikų žudymą (1)
Keli faktai apie meilę
Ką slepia blogos mergaitės?
Nuo darbo nebūsi bagotas, tapsi kuprotas.
Įstrigti praeityje – nugyventi gyvenimą tamsoje
Ką ir kokiu tikslu pritraukiame į savo gyvenimą
“Teismo vikingas“ Apie LRT kuriamus propagandinius reportažus (Video) (1)
Inga Stumbrienė apie atostogas Graikijoje: „Viską suplanavo vyras“ (1)
Prognozės dėl liberalo P. Auštrevičiaus galimybių Prezidento rinkimuose: psichiatrinis gydymas čia bejėgis (2)
Baisi paslaptis apie tai, ką žmonės galvoja apie jus iš tikrųjų (1)
Laikykitės šių paprastų taisyklių ir vaikas jus būtinai išgirs
Australijoje, neapykantos ir pesekiojimo kampaniją surengę homoseksualistai privertė savininkus uždaryti vestuvėms skirtas žurnalą

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI