Ką reikia žinoti apie Facebook vadovo M. Zuckerbergo apklausą Senate (1)

ProPatria.lt
+ 3 - 0
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2018/0...
7536-04-19 (2018 m.), skaitė 378
1

mark-zuckerberg-463cf7f66fd5994c.jpg

Kas atsitiko?

Antradienį Facebook įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas liudijo (nors ir nedavęs oficialios priesaikos) jungtiniame Senato teisės ir Senato prekybos, mokslo ir transporto komitetų posėdyje. Trečiadienį Zuckerbergas liudijo antrame posėdyje, kuriame dalyvavo Senato energetikos ir prekybos komitetas. Kongresas jo paprašė aptarti tokius klausimus kaip asmeninių duomenų saugumas ir Rusijos naudojimasis jo socialiniu tinklu kišantis į 2016-ųjų rinkimus.

Kodėl taip kruopščiai tikrinama Facebook kompanija ir Zuckerbergas?

Facebook atsidūrė neseniai kilusių asmeninių duomenų skandalų centre. Senato žmones ypač domino Facebook ir Cambridge Analytica santykiai.

Praėjusį mėnesį New York Times pranešė, kad Didžiosios Britanijos duomenų analizės firma Cambridge Analytica „pasinaudojo daugiau nei 50 milijonų Facebook vartotojų asmenine informacija negavusi jų leidimo.“ 

Teisės profesorius Andrew Keaneʼas Woodsas aiškina: „Atrodo, kad Cambridge Analytica įgyti duomenys kompaniją pasiekė per Aleksandrą Koganą, Kembridžo universiteto mokslininką, kuris įtikino šimtus tūkstančių Facebook vartotojų atlikti tinkle paskelbtą asmenybės testą; pasinaudojęs Facebook platforma Koganas rado visų vartotojų duomenų lobį. Ir paskui Koganas pasidalijo šia informacija su Cambridge Analytica…“

Koganas galėjo pasisavinti tuos duomenis, nes Facebook siūlo vieną populiarią galimybę – FacebookLogin, leidžiančią žmonėms prisijungti prie kokio nors tinklo ar programėlės naudojantis Facebook paskyra, užuot susikūrus naujas prieigas. 2015-aisiais specialistams, kūrusiems programėles, pasiekiamas per Facebook Login, buvo duotas Facebook leidimas surinkti šiek tiek informacijos apie vartotojų draugų tinklą. Kaip teigia Times, Koganas galėjo pasinaudoti iš draugų profilių surinktais duomenimis, priderinti juos prie kitų vartotojų įrašų ir sudaryti psichografinius profilius.

Sakoma, kad Facebook rinko ir skambučių įrašus, ir tekstinių žinučių duomenis iš Android įrenginių. Kompanija neigia rinkusi duomenis be leidimo, sako, jog vartotojai galėjo rinktis, pateikti tuos duomenis ar ne, jog ji tik „padeda rasti brangius žmones ir su jais susisiekti, leidžia geriau išnaudoti Facebook.“ Vis dėlto Federalinė prekybos komisija nenurimo ir pradėjo neviešą Facebook privatumo problemos tyrimą.

Kaip Facebook, anot Zuckerbergo, ruošiasi spręsti Cambridge Analytica problemą?

 Zuckerbergas nurodė tris žingsnius, kuriuos rengiasi žengti jo kompanija:

1) tiksliai išsiaiškins, ką padarė Cambridge Analytica, ir praneš kiekvienam, kas nuo to nukentėjo.

2) Užtikrins, kad joks kitas programėlių kūrėjas nenaudotų duomenų netinkamai, ištirs kiekvieną programėlę, kurią įdiegus buvo galima gauti daug informacijos. Jeigu paaiškės, kad programėlių kūrėjai nederamai naudoja duomenis, Facebook uždraus jiems naudotis platforma ir apie viską informuos kiekvieną susijusį asmenį.

3) Kad duomenys daugiau nenutekėtų, Facebook užtikrins, kad programėlių kūrėjams tiek informacijos nebūtų pasiekiama.

Zuckerbergas sako, jog, kaip paaiškinta pirmojoje Facebook paslaugų teikimo taisyklių eilutėje, platformoje skelbiama informacija ir visas turinys priklauso vartotojams, jie patys jį ir tvarko.

Kaip Facebook tikrins turinį?

Zuckerbergas buvo susidūręs ir su ypatingais ar kontroversiškais atvejais – tam tikras platformos turinys buvo pašalintas ar cenzūruotas. Tačiau jis sako, kad iki 2018-ųjų pabaigos Facebook komandoje dirbs daugiau nei 20 000 žmonių, kurie rūpinsis saugumu ir turinio peržiūra; jeigu turinys bus pažymėtas kaip netinkamas, bus galima nustatyti, ar jis pažeidžia kompanijos politiką ir būtina jį šalinti.

Ilgalaikis tikslas, sakė Zuckerbergas, siekti, kad turinį tikrintų dirbtinis protas. Jis pabrėžė, jog „99 procentus iš Facebooko pašalinamo ISIS ir Al Qaida Facebooke turinio“ pastebi dirbtinio intelekto sistemos, ir tik paskui tą turinį išvysta žmogaus akis. Tačiau tikrinti tekstus ieškant „neapykantą kurstančių žodžių“ labai sunku, sako jis, „nes neapykantą kurstančią kalbą sunku apibrėžti dėl įvairių lingvistinių subtilybių.“ Jo manymu, prireiks nuo penkerių iki dešimties metų, kol bus sukurtas dirbtinis protas, galintis „atskirti kai kuriuos neapykantą kurstančios kalbos niuansus“.

Ką daro Facebook, kad atitinkami veikėjai iš užsienio nesikištų į JAV rinkimus?

Zuckerbergas sakė, kad jie naikina fiktyvias Facebook paskyras ir diegia naują išmanią įrangą, kad „būtų geriau identifikuojamos netikros paskyros, kurias pasitelkus gali būti mėginama kištis į rinkimus ar skleisti melagingą informaciją.“

Ar Zuckerbergas prieštinasi papildomam valdžios įsikišimui sprendžiant duomenų privatumo klausimus?

Tiesą sakant, ne. Paklaustas jis atsakė: „Manau, jog yra kelios įstatymų kategorijos, kurias… kurias verta svarstyti. Kalbant konkrečiai apie privatumą, yra keli principai, kuriuos, manyčiau, vertėtų aptarti ir gal net paversti įstatymais.“ Jis pateikė tris pavyzdžius – paaiškink, ką su gautais duomenimis darai, leisk žmonėms patiems juos valdyti ir atverk kelią naujovėms.

Paklaustas, ar Facebook kompanija „pritartų konkrečioms taisyklėms“, Zuckerbergas atsakė: „Manyčiau, taip, jeigu tos taisyklės būtų teisingos.“

Ar Facebook susijęs su specialiojo prokuroro Muellerio tiriamu Rusijos kišimusi į rinkimus?

Taip, Zuckerbergas patvirtino, kad Facebook kompanija buvo apklausta ir „dirba su“ specialiojo prokuroro biuru.

Kokius dar esminius klausimus atskleidė Zuckerbergas posėdžio metu?

Dar keli faktai iš posėdžio:

1) Zuckerbergas teigia, jog Facebook „atsako už platformos turinį“.

2) Jis taip pat sako, jog „labai stengiasi užtikrinti, kad Facebook būtų platforma visoms idėjoms skleisti“, tačiau paklaustas, kokį turinį kompanija uždraustų kaip „neapykantą kurstančias kalbas“, atsakyti negalėjo.

Paklaustas, ar jo kompanija yra monopolija, jis atsakė: „Man tikrai taip neatrodo.“

Ko posėdžio metu nesužinojome?

Yra dar koks tuzinas klausimų, į kuriuos Zuckerbergas senatoriams pažadėjo atsakyti kai ką patikrinęs pasitelkęs komandą. Senato nariai gali ir toliau teikti klausimus raštu, ir tie klausimai bus įtraukti į protokolą.

Pavyzdžiui, senatorius Kamala Harris pasakė Zuckerbergui, jog „yra keletas esminių klausimų, į kuriuos atsakymų neišgirdo“, o paskui pridūrė: „Tarp tų klausimų yra ir tokių – ar Facebook gali sekti, kur atitinkamas vartotojas naršo internete, jeigu tas vartotojas tuo metu jau nėra prisijungęs prie Facebook? Ar Facebook gali sekti savo vartotoją naršantį kituose įrenginiuose, jeigu jis nėra prisijungęs prie Facebook? Kas yra didžiausias Facebook varžovas? Ar Facebook gali saugoti kone 96  kategorijų vartotojų informaciją? Ar jums buvo žinomos [Cambridge Analytica mokslininko Aleksandro] Kogano paslaugų teikimo sąlygos, ar žinojote, kad Koganas gali parduoti ar kam kitam perduoti duomenis?“

Versta iš Explainer: What You Should Know About Facebook CEO Mark Zuckerberg’s Senate Hearings

Y-news-naujienos-komentarai-logo-1335x100.png

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
3   0
Komentarai: 1
1. Anonimas 2018-04-19 10:54:25

čia tas iškrypėlis pavogęs draugo snukiaknygės idėją.

0 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Hegemonijos krachas: Rusija ir Kinija kala paskutinę vinį į JAV karstą
NATO egzistavimo sąlyga - Rusijos, kaip priešo vaizdinys / Условие существования НАТО – образ врага в лице России
Rusijos karinis orlaivis su 14 karių – numušė sirai (2)
Prie Sirijos krantų dingo Rusijos karinis orlaivis IL-20 su 14 karių (3)
NATO generalinis sekretorius atsiskaitinėja JAV-oms / ГЕНСЕК НАТО ОТЧИТЫВАЕТСЯ ПЕРЕД США
Rinkiminių lenktynių ypatybės Brazilijoje / Особенности предвыборной гонки в Бразилии
Izraelis raketomis smogė Damasko oro uostui (5)
Pinigų paslaptys: Septyni imperijos etapai (video LT)
Demaskuojamas Didžiosios Britanijos globalinis melas apie Sergejaus ir Julijos Skrypalių nunuodijimą (2)
"Atviras dangus" ėmė trukdyti JAV-oms pūsti miglą / «Открытое небо» стало мешать США напускать туману
Abiejų Korėjų bendradarbiavimui trūksta pamato / Межкорейскому сотрудничеству недостаёт фундамента
Amerikoniški "mirties fabrikai", arba dabartinis amerikoniškas daktaras Mengelė
STOP, nufilmuota: JAV baigė filmuoti būsimą cheminę ataką Sirijoje
R. Alaunis. Osama bin Ladenas – teroristas ar CŽV agentas?
Liberalizmas – neokolonijinė JAV dominavimo politika
Rugsėjo 11-oji – tragedija, kurią norima užmiršti
Atsisakyk dolerio: Pasaulio lyderiai bando atsikratyti priklausomybės nuo JAV valiutos
Paimto į nelaisvę JAV-ų bandito apklausa Sirijoje / Допрос пленного в Сувейде (5)
Britanijos džeimsai bondai nustatė Skrypalių nuodytojus (1)
JAV-os ruošia sąjungininkus įsiveržimui į Venesuelą / США готовят союзников к вторжению в Венесуэлу
JAV-os ieško kompromiso pergalei prekybos kare su Kinijos Liaudies Respublika / США ищут компромиссы для победы в торговой войне с КНР
JAV-os bando sutrukdyti Pekinui įgyvendinti "kinišką svajonę" / США пытаются мешать Пекину в осуществлении китайской мечты
Senoji Europa "siurbia smegenis" iš jaunųjų Europos šalių
Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai (1)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito