Šimašiaus komisija reikalauja nuversti Cvirkos paminklą (2)

Anonimusas
+ 16 - 0
Autorius: Kibirkštis
Šaltinis: http://kibirkstis.blogspot.lt/...
7536-04-21 (2018 m.), skaitė 491
2

Jau kuris laikas, kaip negerbiamas Vilniaus meras, į korupcijos liūną įklimpusio Liberalų sąjūdžio vienas iš šulų, R. Šimašius, lieja tulžį ant mieste stovinčių paminklų Tarybų Lietuvos kūrėjams, lietuvių literatūros klasikams: S. Nėriai ir P. Cvirkai. Anot Šimašiaus, sostinėje jiems – ne vieta. Mat reikia kratytis „sovietinio šleifo“ – nesvarbu, ką bemanytų patys miestiečiai.

Kaipgi? Labai paprastai. Štai dar 2015-ųjų vasarą buvo pašalintos garsiosios Žaliojo tilto skulptūros. Kad dauguma miestiečių (beveik 80%!) griežtai tam prieštaravo – Šimašiui buvo nė motais. „Patriotizmas“ gi – reikia nugriauti baisiuosius „totalitarinius stabus“, o vietoje jų modernius, europietiškus vamzdžius palikti... Ir ką – skulptūrų nebėra.

Bet šito liberaliajam merui dar buvo maža. Reikėjo eiti toliau. Juk pačiame miesto centre nuo 1959-ųjų stovi paminklas rašytojui visuomenininkui, pirmojo lietuvių satyrinio romano („Frank Kruk“) autoriui, nacionalinės kultūros genijui, pažangiosios visuomenės pasididžiavimui – P. Cvirkai. Bolševikas, taigi – blogas. Pašalinti.

Taip ir nusprendė paties Šimašiaus inspiruota Vilniaus savivaldybės „Atminties kultūros darbo grupė“ su konservatore (ar reikia stebėtis?!) P. Kuzmickiene priešaky. Esą, Cvirka rėmė „sovietinę okupaciją“, aktyviai dalyvavo naujosios santvarkos įtvirtinime, todėl nusipelnąs visuotinio pasmerkimo, o jam dedikuotam paminklui – ne vieta sostinės centre.

Tuo būdu klausimas dėl P. Cvirkos paminklo pašalinimo bus tiesiogiai perduodamas Vilniaus miesto tarybos svarstymui. Panašu, kad Cvirkos nuvertimas, greta Žaliojo tilto išniekinimo, nekalbant apie Lukiškių aikštės išdarkymą ar eilę įdomių „atnaujinimo darbais“ dangstytų, „švogeriškais“ ryšiais persisunkusių aferų statybos projektų srityse ir bus pono Šimašiaus, mero liberalo, palikimas Vilniaus miestui.

Dėl S. Nėries paminklo, kaip ir gimnazijos, tuo tarpu, prieita kiek „minkšesnių“ išvadų. Esą dėl pavadinimo mokymo įstaiga galėsianti spręsti pati, tuo tarpu paminklo esama „ne ideologinio“, todėl jam bus galima toliau stovėti vietoje. Fabijoniškėse esančios L. Giros gatvės taip pat nuspręsta kol kas neliesti. Palikti po senovei.

Apdergti, paniekinti, galiausiai iš istorinės atminties ištrinti didžiuosius mūsų tautos šviesulius, paskyrusius savo gyvenimus liaudžiai, josios reikalų tarnybai – tai vienas pagrindinių lietuviškųjų buržujų, „patriotų“ klikos vedamos „istorijos politikos“ tikslų. Praplauti smegenis, suklastoti istoriją, kad iškreipus supratimą apie praeitų, būtų neįmanoma realiai susigaudyti dabartyje.

Šia linkme dirba Šimašius su Ko. Liberalai, konservatoriai, ateitininkai, nacionalistai. Visi kartu – iš vien. Bet ko dar tikėtis? Jie visi – valdančiosios buržujų klasės tarnai, politinės marionetės. Kitaip ir būti negali. Ir nors paminklo likimas miesto tarybos rankose, visgi tikėtina, kad jis bus nuverstas.

Bet nenusivilkime. Cvirkos paminklą galima nuversti. Tuo tarpu didžiojo rašytojo darbai ir idėjos, jo įnašas į Lietuvos kultūrą išlieka tikrajame mūsų liaudies aukso fonde. Jis niekur nedings. Jis liks.

Ir būtent mums, Lietuvos komunistams, pirmiesiems tenka garbingas uždavinys, netgi šventa pareiga Cvirkos darbus skelbti ir populiarinti, daryti prieinamus plačiajai publikai internetinėje erdvėje. Marksistinė biblioteka jau yra. Ir ji auga. Janonio, Gorkio archyvai – greta.

Netruks pasirodyti ir Cvirkos, leisiantis mūsų pažangiai nusistačiusiajam jaunimui betarpiškai susipažinti su jo kūryba, kurioje išreišta kapitalistinės visuomenės, apskritai nežmoniškumo, socialinės neteisybės kritika, kaip niekada aktuali ir šiandien. Kuri šaukia į kovą už geresnį gyvenimą, už geresnį pasaulį. Belieka dirbti. Nesisielojant, nenukabinant nosies – dirbti ryžtingai ir tikslingai, žinant, kad kas sės, tas kažkada ir pjaus.

Parašė: Juozas Mickevičius

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
16   0
Komentarai: 2
2. Birutė 2018-04-22 20:11:35

Man šie rašytojai dėl jų kūrybosyra nepakartojami.Liūdna,kad kai kuriems valdininkams įaugę kaktusai į smegenis,todėl nesuvokia ką daro.

3 0
1. Durnių Laivo Kapitonė 2018-04-22 08:46:05

Betgi ir Linkevi2ius su Grybauskaite tarnavo tam pačiam ponui iš Maskvos. Jie irgi kolaborantai.

3 0

Siųsti komentarąUrvinis rusofobinis nacionalizmas. Ar tikrai tai vienintelė nacionalinė idėja Lietuvoje?
Lietuvoje įsteigtas visuomeninis judėjimas „Socialistų partija“ (1)
Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas: Bausti, negalima pasigailėti!
Pagrindinis žmonių partijos tikslas (2)
V. Sinica. Propagandos anatomija arba apie cenzūrą LRT eteryje (3)
Konservatoriai, pirmyn! Prezidentė patikėjo jiems brangiausią dalyką
Vilniuje, tarp Fabijoniškių ir Šeškinės, jau neaišku kelintą kartą per kelis mėnesius, dega kioskai
Nacionaltautininkų "ideologas" Marius Kundrotas - tipiškas valdžiagyvių ir šūdeličio SISTEMOS gynėjas ir sargis (1)
Rolandas Paksas. Genocidas skurdu (1)
Politologas: Lietuvos URM nusprendė "paaukoti" kolaborantus vardan dujų (1)
Vidas Mačiulis - žurnalistas ar tik juo apsimetantis valstybinio turto grobstytojas su KGB agentūros stogu?
Ovacijomis ir audringais plojimais pasitikta prezidentė D. Grybauskaitė: Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis (12)
V. Sinica. Prisidengdama kova prieš smurtautojus valstybė ėmėsi ardyti mylinčių tėvų šeimas
Dėkui tau PRIBALTIKA už tavo rusofobiją (1)
Evaldas Balčiūnas. Kiek žydų ašarų yra giroje kurią geriame? (7)
Alvydas Veberis. Žalioji valdžios ir teisingumo mafija
Seimas paskelbė dviejų dienų referendumą, su dviejų savaičių pertrauka, dėl dvigubos pilietybės įteisinimo (2)
Lietuva neturi ko pasiūlyti pasauliui, išskyrus nepriklausomybės imitaciją
Kvietimas į mitingą prieš cenzūrą LRT: SUGRIAUKIME PROPAGANDOS SISTEMĄ!
Dovilas Petkus. Raudonasis Linas vis dar sėdi kabinete
Kremliaus ruporas surengė dar vieną hibridinę ataką prieš Lietuvą (1)
Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją
„Bado akcijos“ metinėms
Žurnalistai prieš visuomenę (4)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI