Olandijoje siūloma įstatymu apsaugoti Juodajį Piterį

Autorius: Patriotai.lt
2014-09-25 | 2632 | 0   0 | 0
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2014-...
paG-pliusink! Slėpti reklamą

Olandijos laisvės partija pasiūlė įstatymo projektą, kuriuo siekiama apsaugoti Juodajį Piterį. Jį priėmus šalies savivaldybės būtų įpareigotos, kad švenčių metu Piteris būtų tik juodas. Partija teigia, kad įstatymo tikslas – apsaugoti olandų kultūrą.

Juodasis Piteris (Zwarte Piet) – juodaodis personažas, lydintis Šventą Mikalojų kasmetinės šventės metu Olandijoje ir Belgijoje. Šis personažas atsirado XIX amžiaus viduryje Nyderlanduose. Tradiciškai gruodžio 6 dieną į uostą įplaukia laivas iš Ispanijos, kuriuo atplaukia šventasis Mikalojus su savo padėjėju Juoduoju Piteriu ir atgabena vaikams dovanų. Dovanos būdavo skirtos gerai besielgiantiems vaikams. Jas dalindavo Šventasis Mikalojus, tuo tarpu Juodasis Piteris drausmindavo ir bausdavo nepaklusnius ir blogai besielgiančius vaikus. Su savimi jis turėdavo bizūną ir didelį krepšį, kuriuo grobdavo nepaklusnius vaikus ir išgabendavo su savim į Ispaniją. Bėgant laikui šio personažo vaidmuo pasikeitė ir šiandien jis vaizduojamas kaip Švento Mikalojaus padėjėjas dalinant dovanas vaikams.

Juodasis Piteris užkliūna įvairiems kovotojams prieš rasizmą. Pasak jų, šis personažas skatina stereotipinį mąstymą apie juodaodžius ir žeidžia juos primindamas laikus, kai pastarieji buvo vergai.

Praėjusiais metais Olandija dėl Juodojo Piterio turėjo aiškintis JTO žmogaus teisių komisijai, nes keturiems komisijos tyrėjams pasirodė, kad jis juodaodžius vaizduoja antrarūšiais piliečiais.

Padėk skleisti INFORMACIJĄ!
Paremk LDieną.lt

Daugiau:

Kaip duoti kyšį kelių policininkui
562
Vyriausias Izraelio rabinas: „Moterys armijoje? Tiktai kad plauti ir lyginti“
247
„Gausybės ragas“: Laimė išrinktiesiems
249

Naujausi

Skaitomiausi


1
2
3
4
5
6
7
8
Visi videoklipai


Rimtos istorijos:

Populiariausi per 7 dienas


Populiariausi per 30 dienų


Populiariausi per visą laikąHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851
Susisiekti: