JAV rengia Rygoje provokaciją su chlorpikrinu, pareiškė rusų mokyklų gynėjas

Anonimusas
+ 10 - 1
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/baltic/...
7536-04-23 (2018 m.), skaitė 530
5
JAV rengia Rygoje provokaciją su chlorpikrinu, pareiškė rusų mokyklų gynėjas

Latvijos Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka
Latvijos Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Apsimetę Rusijos aktyvistais amerikiečiai gali "surengti rusų riaušių scenarijų" — neva planuojama, kad jie degins padangas ir išpurkš nuodingosios medžiagos chlorpikrino prie Latvijos Seimo pastato, mano Aleksandras Gaponenko

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Latvijoje suimtas Rusų mokyklų apsaugos štabo narys Aleksandras Gaponenko prieš kelias dienas iki jo arešto perspėjo apie amerikiečių rengiamą provokaciją Rygoje.

Numatomą provokacijos scenarijų jis išdėstė savo Facebook paskyroje, remdamasis neįvardyto pažįstamo iš JAV pasakojimu. 

Pasak Gaponenko, gegužės viduryje, vykstant pratyboms, NATO kariuomenė ir JAV specialiosios pajėgos gali vykdyti specialią operaciją Latvijoje.

Apsimetę Rusijos aktyvistais amerikiečiai gali "surengti rusų riaušių scenarijų" — neva planuojama, kad jie degins padangas ir išpurkš nuodingosios medžiagos chlorpikrino prie Latvijos Seimo pastato. Po to, kai nufilmuoti dūstančių deputatų kadrai bus parodyti pagrindinių televizijos kanalų eteryje, provokacijos organizatoriai pareikš, kad tokiu būdu realizuojamos "hibridinės grėsmės iš Rusijos pusės".

Gaponenko manymu, tokie įvykiai gali tapti rusų aktyvistų demonstracinių areštų Latvijoje pretekstu, o taip pat nauja "etninio valymo" banga.

Pasak kelių Rusijos judėjimo lyderių, Gaponenko aprašytas scenarijus yra gana tikėtinas, praneša Sputnik Latvija.

Latvijos saugumo policija rusų mokyklų gynėją sulaikė penktadienį, praėjus keturioms dienoms po jo įrašo Facebook, pateikusi jam įtarimus dėl "veiklos, nukreiptos prieš šalies nepriklausomybę". Šeštadienį teismas areštavo Gaponenko. 

Kovo pabaigoje Latvijos Seimas patvirtino Švietimo įstatymo pataisas, kurios numato 2021-2022 metais visose Latvijos mokyklose įvesti mokymą valstybine kalba. Latvijoje gyvena apie du milijonus gyventojų, iš jų 40 procentų sudaro rusakalbiai.


90% Plius 90% Plus
10% Minus 10% Minus
10   1
Komentarai: 5
5. Laurynui 2018-04-24 08:58:18

Asile, tau patinka tai, kas vyksta Latvijoje ir kitose Pabaltijo limitrofu salyse? Tau patinka, kad labusai nevarzomi siuncia ginkluote banderu iskrypeliams, zudantiems civilius? O gal cia tik gudrus pupkino planas? Gal tau Solovjovo propoganda paskutines smegenis isplove? Dar vadini rusus savo broliais....ne broliai mes tau.

1 0
4. Komuna 2018-04-24 08:48:35

Pritariu anonimui. Negina, negyne ir negins. Kodel? O todel, kad Rusija kapitalistine, o pupkinas vykdo musu broliu rusu genocida. Tam jis ir pastatytas valdzion. Ateis laikas, visa Rusija jankiams prie koju numes. Paziurekime. Labusai i pietryciu Ukraina visai oficialiai siuncia instruktorius, karius, letalia ginkluote. Ir ka? Nei vien pasaulio salis oficialiai ginkluotes neteikia. Kokia Rusijos reakcija? Jokios. Pupkinui naudinga, kad energingiausia rusu tautos dalis butu isnaikinta. Jam naudinga tureti neuzgestanti konflikto zidini. Kas del Latvijos. Tai grynu gryniausia genocido forma, praktikuota dar tarpukario Latvijos fasistines valdzios. Tada gala tam padejo socialistine Rusija. Dabar, deje, Rusija ne socialistine. Todel jokios pagalbos is Rusijos rusai nesulauks, kaip nesulauke ir kitu buvusiu tarybiniu respubliku rusakalbiai gyventojai.

2 0
3. Laurynas 2018-04-23 12:08:05

Debile, kokio gynimo tu nori? Kad tankus į Rygą įvestų? Eik pats ir gink, jeigu tau širdį skauda.

4 4
2. Anonimas 2018-04-23 11:39:20

Rusijai GEDA uz tai kad NEGINA savo tautieciu nei Ukrainoje, nei Pribaltikoje. Putinas ir jo Kremliaus gauja TYCIA NAIKINA rusus uzsienyje. Amerika seniai butu nuslavusios tokius pribaltus nuo zemes pavirsiaus. Jeigu Rusija NEGINA tai galima tyciotis is rusu ir Rusijos.

6 2
1. Anonimas 2018-04-23 10:40:02

Kas geriausia: tiems vatnikams niekas napadės :D

0 5

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAILDiena.lt grupė „Feisbuke“
Straipsnių TOP-as

Paveiksliukai


Video