Muziejus leis rusams susipažinti su V.Lenino žydiškomis šaknimis (11)

Anonimusas
+ 6 - 2
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-04-23 (2018 m.), skaitė 507
11

Pirmą kartą paprastiems rusams bus leidžiama pamatyti dokumentus, patvirtinančius jau ilgą laiką sklandančius gandus, kad Vladimiras Leninas turėjo žydiško kraujo, skelbia naujienų agentūra AP.

Šalyje, kurią ilgą laiką kankino antisemitiniai skauduliai, tokia žinia gali būti itin svarbi – Sovietų sąjungos įkūrėjas senųjų rusų vis dar laikomas lyderiu ir itin gerbiamas. Tarp kelių dešimčių paviešintų dokumentų, kurie eksponuojami Maskvos valstybiniame istorijos muziejuje, yra laiškas, rašytas V. Lenino vyriausiosios sesers Anos Uljanovos – jame moteris teigia, kad jų senelis iš motinos pusės buvo Ukrainos žydas, priėmęs krikščionybę, nes tokiu būdu norėjęs ištrūkti iš žydams skirtos teritorijos ir gauti aukštąjį išsilavinimą. „Jis kilęs iš skurdžios žydų šeimos ir, remiantis krikšto dokumentais, buvo Mozės Blanko sūnus, gyvenęs Ukrainos Žytomyro mieste“, - 1932 metų laiške Josifui Stalinui, 1924 metais užėmusiam jos brolio vietą, teigia sesuo. „Vladimiras Iljičius apie žydus visada atsiliepdavo labai pagarbiai. Labai gailiuosi, kad mūsų kilmės faktas, apie kurį įtariau ir anksčiau, nebuvo atskleistas jam dar gyvam esant“, - rašo sesuo.

Prie caro valdžios daugumai žydų buvo suteiktas leidimas gyventi tik griežtai apibrėžtoje teritorijoje, geriau žinomoje kaip Sėslumo riba, kuri apėmė dabartinės Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Moldovos, Ukrainos ir vakarinės Rusijos teritorijas. Už jos ribų žydams gyventi buvo draudžiama. Dauguma žydų prisijungė prie bolševikų kovoje su carinėje Rusijoje klestinčiu antisemitizmu, žydų buvo ir komunistų partijos gretose, kai ši po 1917 revoliucijos atėjo į valdžią. Vienas garsiausių iš jų – Leonas Trockis, kurioje tikroji pavardė buvo Bronsteinas. Tačiau V. Leninas, kuris 1870 metais gimė Vladimiru Iljičiumi Uljanovu, save laikė tik rusu. Lenino slapyvardžiu jis pradėjo vadintis nuo 1901 metų. Trumpas žydų kultūros atgimimas, prasidėjęs prie V. Lenino, baigėsi ketvirtojo XX amžiaus dešimtmečio pradžioje, kai J. Stalinas surengė antisemitinius valymus komunistų gretose ir surezgė planą perkelti visus sovietų žydus į regioną prie sienos su Kinija.

A.Uljanova paprašė J. Stalino paviešinti faktą apie V. Lenino žydiškas šaknis ir taip užkirsti kelią antisemitinio judėjimo plėtrai. „Girdėjau, kad pastaraisiais metais antisemitizmas vėl stiprėjo, netgi ir tarp komunistų. Būtų neteisinga slėpti šį faktą nuo plačiųjų masių“, - rašė A. Uljanova. J. Stalinas ignoravo prašymą ir nurodė moteriai „tylėti“ apie savo laišką, teigia parodos kuratorė Tatjana Koloskova.

V. Lenino oficiali biografija, kurią parašė jo dukterėčia Olga Uljanova, skelbia, kad jo šeima turėjo tik rusiškų, vokiškų ir švediškų šaknų. V. Lenino sesers laiškas Rusijos istorikams į rankas pateko dešimtojo XX amžiaus dešimtmečio pradžioje, tačiau buvo abejojama dėl jo autentiškumo. Galiausiai buvo nuspręsta laišką įtraukti į T. Koloskovos kuruojamos parodos ekspoziciją. Paroda eksponuojama muziejuje, esančiame Raudonojoje aikštėje, netoli mauzoliejaus, kur guli V. Lenino palaikai. Parodos eksponatai taip pat atskleidžia, kad po 1922 metais patirto insulto V. Leninas buvo toks prislėgtas, kad net prašė J. Stalino atnešti jam nuodų.

„Jis neatsitiktinai paprašė būtent J. Stalino išpildyti jo paskutinį norą“, - 1922 metais savo dienoraštyje rašo jauniausia V. Lenino sesuo Marija Uljanova. „Jis žinojo, kad draugas Stalinas yra nepalaužiamas bolševikas, konkretus ir nepasiduodantis jokiems sentimentams. Kas kitas būtų išdrįsęs nutraukti V. Lenino gyvenimą?“, - teigia jauniausia V. Lenino sesuo. Iš pradžių, J. Stalinas pažadėjo padėti V. Leninui, tačiau kiti Politbiuro nariai nusprendė šį prašymą ignoruoti, teigiama laiške. L. Trockis, kurį J. Stalinas išstūmė iš Sovietų sąjungos, savo memuaruose teigia, kad J. Stalinas V. Leniną nunuodijo.

75% Plius 75% Plus
25% Minus 25% Minus
6   2
Komentarai: 11
11. Komuna anoniminiam kvaileliui 2018-04-24 11:02:00

Nedamusti fasistukai Lenina vadina sionistu....cha, niekaip negali atsigauti nuo 1917 m. gauto spyrio i kapitalistine sikyne. Atmink, neismaneli, kad ne be reikalo A. Sniečkus nurodė, kad „Leninas yra Lietuvos valstybingumo kūrėjas“– turėdamas omeny 1918-1919 m. Pirmosios Lietuvos proletarinės revoliucijos reikšmę, lietuvių tautai nusimetant carizmo ir kaizerinio imperializmo jungą.

2 0
10. Komuna fasistiniam anonimui 2018-04-24 10:49:36

Uzteks tau cia skleisti gebelsine propoganda, idioto isnara. Arba esi visiskas liumpenas arba vsd provokatorius.

1 0
9. Laurynas 2018-04-24 11:37:44

Tai kaip ten vistik yra - Vladimiras Uljanovas pusžydis ar ne pusžydis? (nekalbant nieko apie politiką, nuopelnus liaudžiai ir revoliucinę kovą)

0 2
8. Anonimas 2018-04-24 11:56:42

Ketvirtis žydo :)

0 0
7. Laurynas 2018-04-24 13:59:20

Ar "Komuna" patvirtins? Ketvirtis, pusė ar daugiau?

0 0
6. Anonimas 2018-04-24 09:08:27

Ka tu man cia duoti bulvarines ziniasklaidos nuorodas ir nuoroda i nacionalistini krikscioniu laikrastuka? Tokiu mitu, per simta metu, pilna buvo prikurpta. Ieskok informacijos moksliniiose saltiniuose. Na, tarkime, kad kazkoks giminaitis buvo zydas. Na ir kas? I darbus Lenino ziurek. I pasiektus iskovojimus ir pergales, i tai kad buvo sukurta pirma pasaulyje socialistine valstybe, i tai, kad parazitai buvo nuversti, i tai, kad buvo sukurtas pazangiausias socialinis modelis, kurio iki siol nesugebejo sunaikinti kapitalistai (atostogos, pensijos, sveikatos apsauga, mokslas ir dar daug ko).

3 2
5. Anonimas 2018-04-24 09:20:17

Žydai iš prigimties yra genijai,  galvoji rusai butų sukūrę tokia sistemą?

Kas komunizmo tėvai? Žydai!

Beje pensijas sugalvojo Otas fon Bismarkas, vokietis-kapitalistas!

2 1
4. Laurynas 2018-04-24 10:46:49

Kad "žydai yra genijai" – teigia tik judėjų propagandistai ir jiems priklausančios šūdasklaidos samdiniai. O berazumiai aborigenai, tai kartoja, tikėdamiesi, kad ir jiems nukris trupinių nuo pasaulinio sionizmo stalo...

1 1
3. Anonimas 2018-04-24 08:33:36

Nera nuorodos i naujienos saltini. Feikas.

1 3
1. Anonimas 2018-04-24 09:13:00

Paieškok: ленин еврей arba lenin jew, gausi daugiau šaltinių. Jei silpnaprotis-tešlagalvis esi, nemoki nei rusiškai nei angliškai tai parašyk: Leninas žydas.
 

2 1

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Vidas Rachlevičius: Europą į kurią stojome galime pamiršti
Lenkų ministras pasakė apie Prancūziją valdantį iškrypėlį: tai sergantis žmogus
Algimantas Lebionka. Lenkijoje netyla skandalas dėl vaikų indokrinacijos "Euro week" stovyklose (6)
Lenkija riboja savo vaikų įvaikinimą užsienyje (1)
Algimantas Lebionka. Kodėl Paryžiuje nepasirodo revoliucijų šauklys Bernaras Anri Levi? (1)
"Rosselchoznadzor" uždraudė Sankt Peterburge prekiauti gėlėmis iš Lietuvos (2)
Rusijoje Čeliabinsko regione sunaikins 20 tonų žemaitiško sūrio
Net po mirties islamo teroristai neleidžia ramiai ilsėtis jų nužudytai švedų mergaitei (1)
Eurosojūzas: žlugimas arba tolimesnė integracija / Евросоюз: распад или дальнейшая интеграция
Ekspertas: Europos Tarybai Lietuvos ūkininkai nereikalingi (1)
Skerdynės Niurnberge: kalėdinėje mugėje papjautos trys moterys (3)
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje (3)
Europos Tarybos susitikimas gruodžio 13-14 dienomis: dienotvarkė, problematika
Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas (2)
Islamo teroristo išpuolis Strasbūre: islamo teroras - valdžios ginklas prieš piliečių nepasitenkinimą
Prancūzijos p-rezidentas tariasi su protestuotojais / Президент Франции пошёл на встречу протестующим
Protestai Prancūzijoje rodo europietiško valdymo problemas / Протесты во Франции вскрывают проблемы европейского управления
Geltonųjų liemenių revoliucija (1)
Du viename: Brežnevas = Merkel
Makronas - ES žlugimo šauklys (2)
Europiečių šeimos ardymo anatomija: rasistinis fondas „Amadeus“ ir jo steigėja Anetta Kahane (1)
Italija stabdo migrantų gelbėjimo operaciją „Sofiją“ ir diegs naujas išlaipinimo taisykles
Prancūzija: Demokratijos krachas tampa įmanomu (3)
Merkelės paveldui gręsia peržiūra / Наследие Меркель – под угрозой пересмотра

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI