Vilniaus forumas informuoja apie profesoriaus Vytauto Radžvilo persekiojimą Vilniaus universitete (1)

Algimantas Lebionka
+ 4 - 0
Autorius: Algimantas Lebionka
Šaltinis: http://lebionka.blogspot.lt/20...
7536-05-08 (2018 m.), skaitė 398
1

https://4.bp.blogspot.com/-D3YMqCmQhIs/WtCA7B9RdEI/AAAAAAAAJQE/V_V-3fDT3EEDc4uuTxekTy_aS2pOLY27wCPcBGAYYCw/s1600/P1010009_4.jpg

Prof. V. Radžvilo politinio persekiojimo VU TSPMI ir mėginimo pašalinti jį iš instituto istorija yra svarbi tuo, kad padėjo išviešinti seniai žinomą, bet iki šiol platesnio atgarsio visuomenėje bei deramo valdžios dėmesio nesulaukusią sisteminę Lietuvos aukštojo mokslo (AM) problemą. AM sektoriuje sparčiai įsitvirtina ir stiprėja akademinė baudžiava.

Lemiamas žingsnis akademinės bendruomenės įbaudžiavinimo link buvo A. Kubiliaus ir G. Steponavičiaus inicijuotos bei įgyvendintos neoliberalios AM reformos. Dangstantis siekiais „išlaisvinti“ AM sektorių iš valstybės priežiūros ir kontrolės, išvalstybintos mokslo ir studijų institucijos buvo paverstos viešosiomis įstaigomis. Tačiau joms suteikta savivalda ne tik neišplėtė akademinės laisvės, bet ją sparčiai naikina. Radosi kaip niekada palankios sąlygos sukeroti neribotai akademinių institucijų vadovų ir administracijos valdžiai bei iš jos kylančioms nomenklatūrinėms privilegijoms bei savivalei. Tuo tarpu didžioji akademinės bendruomenės dalis įbaudžiavinama - darosi vis labiau beteisė ir išnaudojama.

Administracijoms buvo atrištos rankos ne tik savo nuožiūra šalinti „neteisingai mąstančius“ ar kuo nors neįtikusius darbuotojus. Įvykdytų neoliberalių reformų vienas svarbiausių tikslų taip pat yra siekis bet kuria kaina „optimizuoti“ AM sritį atsikratant „nereikalingų“ darbuotojų. Todėl ši sritis buvo paversta ir darviniškos „kovos dėl būvio“ lauku. Dažniausiai „nereikalingais“ tampa administracijoms neįtinkantys arba „mažiau savi“ darbuotojai.

Po įvykdytų reformų valstybės institucijų teisinės galios ir praktinės galimybės pažaboti akademinės nomenklatūros savivalę tapo labai menkos. Todėl  persekiojamiems dėl pažiūrų arba savavališkai atleidžiamiems darbuotojams liko tik vienas - ilgas, sunkus ir brangiai kainuojantis teisinės savigynos kelias. Dažnai jis būna ir neveiksmingas, nes savavališki ir neteisingi administracijų veiksmai paprastai būna dangstomi formaliai teisėtais, nes atitinkančiais grynai procedūrinės demokratijos reikalavimus, mokslo tarybų, studijų komitetų ir kt. kolektyvinių darinių sprendimais.

Sistemiškai kelti išsikerojusios akademinės baudžiavos problemą pradėta neseniai.  Žmogaus teisių gynimo asociacijos (LŽTGA), Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) bei Lietuvos mokslininkų sąjungos 2017 m. lapkričio 22 LR Seime surengtoje konferencijoje „Lietuvos mokslo ir studijų institucijų darbuotojų padėtis žmogaus teisių aspektu“ buvo  aptarta aukštojo mokslo sistemos darbuotojų žmogaus teisių padėtis Lietuvoje.

LŽTGA pirmininko ir LAMPSS tarybos nario R. Povilaičio konferencijoje perskaitytas pranešimas „Sisteminė korupcija egzistuoja ir aukštajame moksle, nors apie tai tylima“: http://www.pozicija.org/romualdas-povilaitis-sistemine-korupcija-egzistuoja-ir-aukstajame-moksle-nors-apie-tai-tylima/

Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininko  V. Budniko  pranešimas „Būdas pašalinti netinkamą dėstytoją išmėgintas sovietmečiu“. http://www.pozicija.org/vytautas-budnikas-budas-pasalinti-netinkama-destytoja-ismegintas-sovietmeciu/

Dėl vykdomo „optimizavimo“ VU Istorijos fakulteto administracijos atimtą autorinį kursą praradusios ir darviniškos  „kovos dėl būvio“ auka tapusios prof. R. Čepaitienės straipsnis apie neosovietizmo tendencijas ir apraiškas universitetuose: http://www.pozicija.org/rasa-cepaitiene-universitetu-seselyje/

Prof. V. Radžvilo pareiškimas ir komentaras dėl atsisakymo dalyvauti fiktyviame konkurse  profesoriaus vietai užimti VU TSPMI:

http://www.propatria.lt/2018/05/vytautas-radzvilas-pareiskimas-del.html

http://www.propatria.lt/2018/05/vytautas-radzvilas-mums-beliko-tik.html

Vilniaus forumo vardu
Koordinatorius Arnas Simutis

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
4   0
Komentarai: 1
1. soli 2018-06-14 13:51:05

Kas po paraliais tas administracijas "sudėlioja"?Jeigu mes bejėgiai apginti tokius Žmones kaip Vyt. Radžvilas, gal kas nors turi galimybių po tas AM administracijas palandžioti, būt labai įdomu sužinoti, kokie veikėjai ten trinasi, neviltin mąstančiuosius varo; beje, ar visi administruojantieji bent jau tinkamą išsilavinimą turi, kad sprendžia, kas teisingai, o kas ne pagal jų dūdelę mąsto.

Niekada nenorėjau tapti skudurėliu prie durų, ant  kurio niekingieji puspadžius valosi, deja, deja, "bekurdami" demokratiją didžių veikėjų proteliai suskystėjo, vingiai išsilygino, nebeturi kuo mąstyti; purvais tegeba spjaudytis, šviesuolius kankinti....oi, dar jie moka Sodomą ir Gomorą garbinti, iškrypėliams žalią šviesą uždegti...

1 0

Siųsti komentarąKuo maitinti vaikus mokyklose ir darželiuose?
Lietuvos žemdirbiai kovoja, kad tiesioginės išmokos pasiektų ES vidurkį
„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių
R. Paksas: „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti
​Stanislovas Tomas: Prezidentei dėl beviltiško Vyriausybės melo teks kreiptis į JAV su prašymu perduoti Abu Zubaidą atgal į Lietuvą (4)
Naujos Švietimo pataisos: kodėl siūloma moksleivius ugdyti kurti darnią šeimą?
Seimo narys Zbignev Jedinskij ir signataras Zigmas Vaišvila: „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“
Į Lietuvą atgrasyti Rusijos atvyksta NATO laivai (1)
Rusija pareiškė apie Kijevo "isteriją" dėl turistų skaičiaus padidėjimo Kryme (1)
Kaip kvailinama visuomenė, užduodant jai beprasmes temas "diskusijoms" (3)
T. Baranauskas. Europa, kurios nenorime matyti: kodėl ji gina stribus ir vilioja islamistus?
Rusijos ambasados Lietuvoje pareiškimas / Заявление Посольства России в Литвеt (2)
Ramanauską-Vanagą perlaidojo. Pokario tragedijos nesuprato (2)
Konservatoriai ir kiaulės akys
R. Cibas. „Švytuoklė“ (2)
Prasidėjo pokarinių banditų garbinimo isterijos: ar pilietinis karas media erdvėje neperaugs į kruviną puotą? (4)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito