„SpaceX“ paleido galingiausios modifikacijos „Falcon 9“ raketą (1)

Anonimusas
+ 3 - 0
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-05-12 (2018 m.), skaitė 412
1

Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė „SpaceX“ penktadienį paleido naujausio ir galingiausio modelio raketą „Falcon 9“, žinomą kaip „Block 5“, pirmąkart pasiekusią aukštąją orbitą ir iškėlusią Bangladešo ryšių palydovą.

Šios raketos pirmoji pakopa gali būti panaudojama ne vieną kartą. Be to, jei reikia mažiau techninės priežiūros ir atnaujinimų prieš leidžiant pakartotiniams skrydžiams. Šiuo metu jau yra suteiktas leidimas naudoti „Block 5“ vėliau šiais metais planuojamam surengti pirmajam „SpaceX“ pilotuojamam skrydžiui, kai į Tarptautinę kosminę stotį bus paleista naujos modifikacijos erdvėlaivis „Dragon“. „Trys, du, vienas, nulis – uždegimas... Pakilimas“, – paskelbė „SpaceX“ tiesioginės transliacijos komentatorius, 16 val. 14 min. vietos (23 val. 14 min. Lietuvos) laiku raketai startuojant iš Kanaveralo kyšulio Floridoje.

Pirmojo „Block 5“ raketos skrydžio užduotis – iškelti Bangladešo ryšių palydovą „Bangabandhu Satellite-1“ į geostacionariąją orbitą maždaug 35 tūkst. km aukštyje virš Žemės. „Nepaliaujama Bangladešo pažanga šiandien pasiekė dar vieną gairę“, – „SpaceX“ transliuojant raketos paleidimo vaizdą pareiškė šios šalies premjerė Sheikh Hasina. „Paleidus „Bangabandhu 1“ iškėlėme į kosmosą mūsų nacionalinę vėliavą“, – pridūrė ji. Šis palydovas užtikrins vaizdo stebėseną ir ryšių signalų transliaciją virš Bangladešo ir jo teritorinių vandenų Bengalijos įlankoje, taip pat aprėps Indiją, Nepalą, Butaną, Šri Lanką, Filipinus ir Indoneziją. „Palydovas taip pat teiks plačiajuosčio interneto ryšį kaimiškose vietovėse visoje šalyje“, – sakoma „SpaceX“ pranešime. Pažymima, kad šis aparatas turėtų veikti mažiausiai 15 metų.

Praėjus apie pusvalandžiui po starto buvo parodyta, kaip palydovas skrieja kosmose, o „SpaceX“ būstinėje Hotorne praliupo džiaugsmingi šauksmai ir plojimai. „Sėkmingas „Bangabandhu Satellite-1“ iškėlimas į geostacionariojo transliavimo orbitą“, – sakoma bendrovės paskelbtoje „Twitter“ žinutėje. „Beprotiškai sunku“ Ketvirtadienį planuotas startas buvo paskutinę minutę atidėtas automatiškai įsijungus skrydžio nutraukimo mechanizmui. Tačiau „SpaceX“ nurodė, jog tai tebuvo sutrikimas ir kad raketos būklė yra gera. Numatyta, kad „Block 5“ modifikacijos raketos galės būti iki 10 kartų pakartotinai leidžiamos, atlikus minimalius atnaujinimus, prieš startą žurnalistams sakė „SpaceX“ generalinis direktorius Elonas Muskas. „Tikimės, kad tarp skrydžių nereikės atlikti beveik jokių veiksmų – panašiai kaip lėktuvų atveju“, – aiškino jis. E. Muskas pripažino, kad pasiekti tokias technologijų aukštumas buvo „beprotiškai sunku“. Startavusi raketa vėliau sėkmingai nusileido ant Atlanto vandenyne plaukiojančios automatinės baržos „Of Course I Still Love You“.

Šis sėkmingas „SpaceX“ raketos nutupdymas buvo jau 25-asis. Bendrovė iki šiol yra sėkmingai nutupdžiusi 11 savo raketų sausumoje ir 14 – ant savo platformų vandenyne. Daug kartų naudojant raketų pirmąsias pakopas tikimasi sumažinti kosminių skrydžių savikainą ir nešvaistyti brangių raketų komponentų. Planuojama, kad pirmasis „SpaceX“ pilotuojamas skrydis turėtų įvykti gruodį. Tokiu atveju Jungtinės Valstijos pačios nuskraidintų į kosmosą astronautų pirmąkart nuo 2011 metų, kai buvo nutrauktas erdvėlaivių „Space Shuttle“ naudojimas.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
3   0
Komentarai: 1
1. Laurynas 2018-05-12 16:17:10

Glušių propaganda lochams.

7 2

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Hegemonijos krachas: Rusija ir Kinija kala paskutinę vinį į JAV karstą
NATO egzistavimo sąlyga - Rusijos, kaip priešo vaizdinys / Условие существования НАТО – образ врага в лице России
Rusijos karinis orlaivis su 14 karių – numušė sirai (2)
Prie Sirijos krantų dingo Rusijos karinis orlaivis IL-20 su 14 karių (3)
NATO generalinis sekretorius atsiskaitinėja JAV-oms / ГЕНСЕК НАТО ОТЧИТЫВАЕТСЯ ПЕРЕД США
Rinkiminių lenktynių ypatybės Brazilijoje / Особенности предвыборной гонки в Бразилии
Izraelis raketomis smogė Damasko oro uostui (5)
Pinigų paslaptys: Septyni imperijos etapai (video LT)
Demaskuojamas Didžiosios Britanijos globalinis melas apie Sergejaus ir Julijos Skrypalių nunuodijimą (2)
"Atviras dangus" ėmė trukdyti JAV-oms pūsti miglą / «Открытое небо» стало мешать США напускать туману
Abiejų Korėjų bendradarbiavimui trūksta pamato / Межкорейскому сотрудничеству недостаёт фундамента
Amerikoniški "mirties fabrikai", arba dabartinis amerikoniškas daktaras Mengelė
STOP, nufilmuota: JAV baigė filmuoti būsimą cheminę ataką Sirijoje
R. Alaunis. Osama bin Ladenas – teroristas ar CŽV agentas?
Liberalizmas – neokolonijinė JAV dominavimo politika
Rugsėjo 11-oji – tragedija, kurią norima užmiršti
Atsisakyk dolerio: Pasaulio lyderiai bando atsikratyti priklausomybės nuo JAV valiutos
Paimto į nelaisvę JAV-ų bandito apklausa Sirijoje / Допрос пленного в Сувейде (5)
Britanijos džeimsai bondai nustatė Skrypalių nuodytojus (1)
JAV-os ruošia sąjungininkus įsiveržimui į Venesuelą / США готовят союзников к вторжению в Венесуэлу
JAV-os ieško kompromiso pergalei prekybos kare su Kinijos Liaudies Respublika / США ищут компромиссы для победы в торговой войне с КНР
JAV-os bando sutrukdyti Pekinui įgyvendinti "kinišką svajonę" / США пытаются мешать Пекину в осуществлении китайской мечты
Senoji Europa "siurbia smegenis" iš jaunųjų Europos šalių
Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai (1)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito