„Aktualioji istorija“: Kodėl komunistai ir „progresyvistai“ paskelbė karą santuokai ir šeimai?

Anonimusas
+ 3 - 1
Autorius: Alkas.lt
Šaltinis: http://alkas.lt/2018/05/11/aktualioji-istorija-kodel-komunis...
7536-05-13 (2018 m.), skaitė 174
2

Tomas Baranauskas ir Vytautas Sinica | Alkas.lt nuotr.
Tomas Baranauskas ir Vytautas Sinica | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ laidos vedėjas istorikas Tomas Baranauskas ir politologas Vytautas Sinica kalba apie vieną iš odioziškiausių kairiosios ideologijos aspektų – idėją pakeisti tradicinę šeimos sampratą bet ko sugyvenimu su bet kuo, arba šeimos, kaipo tokios, išardymo siekį. Kartu pristatoma neseniai šia tema lietuviškai išleista Polo Kengoro (Paul Kengor) knyga „Išardymas. Nuo komunistų iki progresyvistų – kairiųjų karas prieš santuoką ir šeimą“ (Vilnius, 2017).

Kur yra šiandien skelbiamos „seksualinės revoliucijos“ ištakos? Ką apie šeimos išardymą rašė ankstyvieji socialistai XIX a., o taip pat Karlas Marksas ir Frydrichas Engelsas? Kas apie šeimą pasakyta „Komunistų partijos manifeste“? Kokių prieš šeimą nukreiptų priemonių ėmėsi Vladimiro Lenino vadovaujami bolševikai, 1917 m. užgrobę valdžią Rusijoje? Kodėl Josifas Stalinas buvo priverstas atsisakyti lenininės seksualinės revoliucijos? Kaip ir kodėl ji atgimė po Antrojo pasaulinio karo Vakaruose? Ar liberalios šiuolaikinių liberalų idėjos ir veiklos metodai?

Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidos metu.


3   1
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 2

2. Komuna 3 0
2018-05-14 12:30:47

Liberastiniai kliedesiai, slepiantys (tikiu, kad specialiai, ne iš nežinojimo, nes išsakyti klasinių priešų), tikrąją reikalo esmę. Komunizme, kuriame panaikinta privatinė nuosavybė gamybos įrankiams, bus sukurta tokia socialinės-ekonominės formacija, kurioje tarp žmonių nebelieka jų santykius iškreipiančių prekinių-piniginių motyvų – lieka tik patys žmonės, siejami tiesiog žmogiškų saitų. Tai reikš „visuomeninį perversmą“, per kurį „neabejotinai išnyks tiek ligšioliniai ekonominiai monogamijos pagrindai, tiek ir jos papildinio – prostitucijos  - pagrindai.“ (K. Marksas ir F. Engelsas. Rinktiniai raštai. V., 1950. T. 2, p. 209). Todėl vyro ir moters santykis atgausiąs savąjį natūralumą. Dar daugiau. „Bet kadangi monogamija atsirado dėl ekonominių priežasčių, tai ar ji išnyks, kai išnyks šios priežastys?“, – klausė F. Engelsas, tuo pačiu atsakydamas, kad „ji ne tik neišnyks, bet, priešingai, tik tuomet bus pilnai įgyvendinta... Prostitucija išnyks, o monogamija, užuot žlugusi, pagaliau taps realybe ir vyrams.“ (ten pat, p. 210). Bet –  toliau klausia Engelsas, – ar tikrai gali „išnykti prostitucija, nenutraukdama kartu su savimi į prarają ir monogamijos?“ Be abejonės, nes  „pradeda veikti naujas momentas, kuris monogamijos išsivystymo metu teegzistavo vos užuomazgoje: individualinė lytinė meilė“ (ten pat).* Kadangi „kapitalistinės gamybos ir jos sukurtų nuosavybės santykių panaikinimas pašalins visus šalutinius, ekonominius sumetimus, kurie dabar dar tebeturi tokią didelę įtaką sutuoktiniams pasirinkti“, tuomet „nebeliks jokio kito motyvo, išskyrus abipusę simpatiją“ (ten pat, p. 215), – toliau rašo Engelsas. Bet „lytinė meilė savo prigimtimi yra išimtinė“ – jos objektu būna vienas priešingos lyties asmuo, tad ir „lytine meile paremtoji santuoka savo prigimtimi yra monogamija“ (ten pat). Taigi, „Komunistų manifesto“ žodžiais tariant, „panaikinus dabartinius gamybinius santykius, dings ir iš jų kyląs žmonų bendrumas, t. y. oficialioji ir neoficialioji prostitucija.“ (K. Marksas ir F. Engelsas. Rinktiniai raštai. V., 1949. T. 1, p. 24). Komunizme šeima,kaip ekonominis vienetas, išnyksianti, o vietoje jos komunistinė šeima būsianti tiesiog laisvu apsisprendimu ir abipuse meile paremta vyro ir moters sąjunga su vaikais, kaip šios abipusės meilės įsikūnijimu (Etika. V., 1979, p. 218-219). Esminis momentas-laisvas apsisprendimas. Ne taip, kaip dabar, kuomet dauguma santuoku sudaromos grynai ekonominiais išskaičiavimais, o kur dar turčių turimi kalnai meilužių. Čia teorija. O kaip buvo praktikoje? Prisiminkime TSRS laikus. Kokius mokesčius (didesnius), mokėjo viengungiai ir kokius mokesčius (mažesnius), mokėjo susituokę. Dar mažesnius mokėjo turintys vaikus. Taigi. Video puikus buržuazinės manipuliacijos, vykdomos liberalų, nusidažiusių ultra-dešiniaisiais, pavyzdys. 

1. Lauras 2 0
2018-05-13 19:02:12

slepiasi

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito