Seimas siūlo Lietuvoje už Georgijaus juostą skirti nuo 150 iki 300 eurų baudas

Anonimusas
+ 3 - 2
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/society/20180518/6025569/lithuania-uz...
7536-05-18 (2018 m.), skaitė 204
3

Georgijaus juostelė, archyvinė nuotrauka
Georgijaus juostelė, archyvinė nuotrauka

Seimas pritarė projektui, kuriuo siūloma Georgijaus juosteles priskirti prie nacistinių ir komunistinių simbolių, kurių platinimas Lietuvoje būtų ribojimas

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas pritarė teikiamam projektui, pagal kurį Georgijaus juostų platinimas, naudojimas susirinkimuose ar kituose masiniuose renginiuose arba kitoks demonstravimas užtrauktų baudą nuo 150 iki 300 eurų, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai įregistravo atitinkamas pataisas Seime.

Seimas po pateikimo projektui pritarė. Iš užsiregistravusių 76 Seimo narių už buvo 41, prieš — 10, susilaikė — 25. Tolesnis projekto svarstymas numatomas rudens sesijoje.

"Šiuo metu Georgijaus juostelės tapo prorusiškų jėgų ir Rusijos imperializmo atpažinimo ženklu", — teigia vienas iš projekto autorių Laurynas Kasčiūnas.

Ironiškai į tokį konservatorių siūlymą sureagavo socialdemokratas Algirdas Sysas, pasiūlydamas uždrausti ne tik juosteles, bet ir visą Rusiją.

Akcija "Georgijaus juosta" skirta Didžiojo Tėvynės karo pergalės šventėms. Akcijos idėja atsirado 2005 metais agentūroje "RIA Novosti", kuri dabar įtraukta į MIA "Rossija Segodnia". Tuo pačiu metu buvo surengta pirmoji akcija, o nuo to laiko pririšti juostelę gegužės 9-osios išvakarėse jau tapo tradicija. Milijonams žmonių ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje, Georgijaus juosta yra atminties, kartų ryšio ir karinės šlovės simbolis. 2017 metais akcija įvyko daugiau nei 90 pasaulio šalių.


3   2
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 3

3. Jurijus Subotinas 0 0
2018-05-20 20:46:14

Ir gerai, tegu skiria, taip ir reikia rusofasizma garbinantiems kuiliams...

2. Komuna 1 1
2018-05-19 19:27:48

Manau, kad tokie konservų veiksmai susiję su nesenu paskyrimu į JAV CŽV vadovo pareigas tokios nacistės, kaip Džinos Chaspel. Ši veikėja plačiai žinoma dėl cžv vykdytų kankinimų tardomųjų atžvilgiui, įrodymų apie vykdytus kankinimus slėpimu ir naikinimu ir dar daugeliu dalykų.  ir t.t. Pažvelkime. Ši veikėja nesenai buvo paskirta į pareigas. Nepraėjus ir savaitei, Ukrainos fašistinė valdžia suima Rusijos žurnalistą. Manau, kad tai tik pradžia. Kažko panašaus reikia laukti klumpialendijoje.

1. Komuna 4 0
2018-05-18 19:29:36

Valstybė, esant kapitalistinei santvarkai, tarnauja išimtinai buržujų klasės reikalams; tokia valstybė be abejonės yra ir dabartinė Lietuva. Tad ir demokratija čia esanti, anot V. Lenino, „apkarpyta, skurdi, netikra demokratija, demokratija tiktai turtingiesiems, mažumai“ (V. Leninas. Pilnas raštų rinkinys. V., 1986. T. 33, p. 87). Norint kalbėti apie demokratiją, kaip liaudies valdžią, kaip tautos daugumos valdžią, privalome išeiti iš kapitalizmo rėmų ir kelti siekį tokios santvarkos, kuri socialinėje-ekonominėje srityje įgyvendintų tą lygybę, kuri dabar tik formaliai deklaruojama teisiniame ir politiniame lygmenyje; o tokia santvarka būtų socializmas. „Grynoji demokratija“ yra melaginga darbininkus mulkinančio liberalo frazė.“ (V. Leninas. Pilnas raštų rinkinys. V., 1987. T. 37, p. 242), – reikalo esmę nusakė V. Leninas: apie ją plepama tam, kad paprasti žmonės nesuvoktų už demokratinių frazių pasislėpusios plutokratinės tikrovės – turtų, pinigų valdžios, kapitalo diktatūros, buvimo. 

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito