Die Welt: Italija įsiveda paralelinę valiutą, kuri gali sugriauti Euro zoną (2)

Algimantas Lebionka
+ 23 - 0
Autorius: Algimantas Lebionka
Šaltinis: http://lebionka.blogspot.lt/20...
7536-05-19 (2018 m.), skaitė 528
2

https://1.bp.blogspot.com/-9JkFzGY8Euk/Wv-mECsdeiI/AAAAAAAAJ2M/9pmHF_gyFuQMvwA4Yl9phsjsc-uBCupiACLcBGAs/s1600/1-Euro-Muenze-2.jpg

Dar pirmasis Vokietijos kancleris Otto fon Bismarnkas yra sakęs, kas skirtingo ekonominio išsivystymo valstybės negali gyventi su vieninga valiuta. Iš to išlošia tik stiprios ekonomikos, o silpnieji negali vystytis, negali konkuruoti. Tai įvyko ir su ES valstybėmis, kurios įsivedė eurą.

Šiandien jau niekam ne paslaptis, kad euro įvedimas buvo katastrofa daugumos ES šalių ekonomikoms. Geriausias pavyzdys – nuskurdusi ir nesivystanti Lietuva, ir sparčiausiai besivystančios Vyšegrado grupės šalys Lenkija, Vengrija, Čekija, kurios neįsivedė euro.

Europos Sąjungoje euras buvo įvestas 2000 metais. Jo tikslas buvo ES valstybių suvienijimas, pagerinimas prekybos ir ekonominis augimas. Viltys nepasiteisino, apie tai kalba šių metų Pasaulio banko BVP augimo analizė. Tuojau pat po euro įvedimo Vokietijos ekonomika nustojo sparčiai augti.

Čekija neįsivedė euro ir demonstruoja didelį ekonomikos augimą. Jos augimas žymiai didesnis už ES vidutinį lygį. Rezultatai rodo neigiamą euro įtaką ES ekonomikai. Vieninga valiuta neleidžia šalims devalvuoti savo valiutą ir taip didinti eksportą. 2008 krizės euras neatlaikė.

Graikija yra geriausias euro „naudos“ pavyzdys. Įvedus eurą Graikijos ekonomika sparčiai augo. Graikija skolinosi ir praktiškai bankrutavo. Ekonomika susitraukė 9% vos per metus, o nuo 2008 metų ji susitraukė 25%.

Pasaulio banko pateikiama analizė rodo, kad ne ką geresnė ekonomikos padėtis ir Italijoje. Jos augimas nesiekia vieno procento. Tai arti paklaidos ribos. Centrinių bankų buhalteriai praeityje parodė savo nuostabius gebėjimus manipuliuoti ekonomikos rodikliais. Pavyzdžiui, prie BVP priskirti nelegaliai dirbančių prostitučių uždirbamas pajamas, lėšas už neišnuomoto nekilnojamo turto nuomą ir pan.

200833126-a81eadef-46e4-4b5c-8fe5-3cf1d01c6034.jpg

Nauja Italijos vyriausybė, kurią sudarys kairioji 5 žvaigždžių partija ir dešinioji „šiaurės lyga“, sugalvojo originalų planą, kaip išvesti šalį iš stagnacijos ir planuoja įvesti paralelinę valiutą eurui. Šie planai sukėlė ES zonoje tikrą paniką. Apie tai šiandien rašo die Welt straipsnyje „Italijos „paralelinė valiuta“ turi galią sugriauti Euro zoną.“

Straipsnyje pažymima, kad nuo Leonardo Da Vinči laikų italai pasižymi išradėjų talentu. Naujas jų išradimas – paralelinė eurui valiuta. Tai numatyta partijų koalicijos sutartyje. Šis išradimas, daugelio ekspertų nuomone, turi potenciją sugriauti euro zoną.

Partijų koalicijos sutartyje (57 puslapių), pavadintoje „Contratto per il governo del cambiamento“ (permainų vyriausybės paktas) skelbiama, kad valstybiniai įsipareigojimai šalies viduje, gali būti apmokami nesinaudojant euru. Jeigu Italijos vyriausybė turės neapmokėtų skolų, jūs už jas galite gauti ne eurus, o itališkus mini-BOT (trumpalaikius iždo kredito popierius). Kol kas mechanizmas, die Welt nuomone, nėra aiškus.

Mano manymu, be jokios abejonės tai yra paralelinė atsiskaitymo priemonė – pinigai, skirti kredituoti Italijos ūkį, kai jis yra nepakankamai kredituojamas trumpaisiais kreditais.

Italija yra trečia euro zonos ekonomika ir toks jos žingsnis reikštų „mišias“ euro zonai.

Šiuo metu Italijos skola yra 2,3 trilijono eurų. Į blogas naujienas eurui sureagavo Milano fondų indeksai, jis penktadienį krito 1,5%. Išaugo skolinimosi procentas. Iki savaitės pabaigos Roma turi apmokėti dešimties metų trukmės valstybės obligacijas 2,2 procento, žymiai daugiau, negu kitos Euro zonos šalys (galimai kriminaliniai nusikaltėliai Kubilius ir Šimonytė prisiskolino milijardus už 9,7%!). Palyginimui: Vokietija už dešimties metų skolas moka 0,6 procento, Ispanija – 1,4 procento.

Kiekvienas italas šiuo metu turi 38000 eurų skolą (kiekvienas vokietis 23700. Kiekvienas dirbantysis skolingas po 100000 eurų. Italijoje - 5,6 milijonai skurdžių (Lietuvoje 20%).

Mažai kam kyla abejonių, kad Euras buvo didžiausia ekonominė kvailystė, nusikalstamas marksistų-globalistų projektas. Su ekonomika tai neturėjo nieko bendro.

Nėra abejonių, kad mes greitu laiku tapsime euro laidotuvių liudininkais. Amžiną atilsi duok mirusiems, Viešpatie!

Vakar Šiaurės lygos ir 5 žvaigždžių partijos pritarė koalicijos sutarčiai.  

Nuorodos:

https://www.welt.de/wirtschaft/article176513657/Italien-Neue-Regierung-will-Verbindlichkeiten-mit-Schuldscheinen-bezahlen.html

http://lebionka.blogspot.lt/2018/04/euro-valiutos-nesekme-ekonomika-auga.html

https://www.corriere.it/politica/18_maggio_19/governo-siamo-all-ultimo-miglio-nomi-conte-roventini-789ac9b8-5ad5-11e8-be88-f6b7fbf45ecc.shtml

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
23   0
Komentarai: 2
2. Anonimas
2018-05-21 20:00:44
0 0

Amen

1. Anonimas
2018-05-19 17:27:24
9 0

Stipk Eurokolchoze.

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Juodaodis pamokslininkas apie negroidinę rasę!
Kuom skiriasi NEONACIAI nuo nacionalsocialistų (2)
Apie atmatas bažnyčioje ir apie tilto katastrofos Italijoje pasekmes Lietuvai.
Apie atmatas bažnyčioje ir apie tilto katastrofos Italijoje pasekmes Lietuvai. (1)
Liudininko pasakojimas apie nacionalistų nusikaltimus Lietuvoje (2)
Pasikėsinta į Venesuelos lyderį – Vakarų žiniasklaida tyli
Fidelį Kastro atsimenant. Tiesa apie kapitalizmą
Kaip Tarybiniai organai ieškojo banderų
Lietuvoje greta laidojami nacių talkininkai ir prezidentai
Kaip Tarybiniai organai "miško brolius" gaudė
Kodėl kelyje vairuotojams privalo būti „nulio promilių“ reikalavimas?
Lesbiečių "šeimas" giriantis tyrimas stebina metodologinėmis klaidomis
Profsąjungos palaiko valdžios siekį drausti prekybos centrų darbą sekmadieniais
Gyventojų Lietuvoje vis mažėja, o vargšų — daugėja (1)
JTO nuleido Vilnių ant žemės. Ar gali Grybauskaitė toliau vaidinti demokratę? (1)
Pasiūlymas Žemaičiams ir Lietuviams atsisakyti/atsimesti krikšto (1)
Graikijoje migrantai užblokavo kelią reikalaudami geresnių apartamentų (1)
Akmenės apylinkės teismo teisėja Daiva Domeikienė terorizuoja kaimynus, buvo užgrobusi valstybinę žemę
Šūdmaišių ir „Pupyčių“ Lietuva – tikrasis elitas? (1)
"WhatsApp" programėlė suteiks specialiosioms tarnyboms prieigą prie vartotojų žinučių
Martynas Katelynas. Naujoji Ispanijos vyriausybė atidarė vartus į Europą
Holivudo kompanijos: kine turėtų būti daugiau translyčių
Autovampyrizmas
Pernelyg didelė savikritika

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito