Girti Ukrainos perversmininkų chuntos kariai šarvuočiais traiško žmones

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: https://ltnacionalistas.wordpr... 2015-03-17 21:14:45, skaitė 4266, komentavo 0

Girti Ukrainos perversmininkų chuntos kariai šarvuočiais traiško žmones

getimage-2.jpg

Kovo 16 d. Rytų Ukrainoje esančiame Konstantinovkos mieste, kurį laiko užėmusios Kijevo chuntos pajėgos, šarvuočiui įsirėžus į pėsčiuosius žuvo 8 metų mergaitė, motina ir per stebuklą liko gyva trejų mėnesių mergaitė, buvusi vežimėlyje, iš kurio ji buvo išmesta smūgio jėgos. Šarvuotį vairavo girti Kijevo chuntos kareiviai.

Dėl šio įvykio mieste kilo neramumai. Chunta prigrasino naudoti kovines kulkas.

„Incidentas įvyko Lomonosovo gatvėje, prie Ligoninės Nr.5. Trys pėstieji pakliuvo po kovinės transporto priemonės ratais: 8 metų mergaitė žuvo vietoje, moteris ir vaikas vežimėlyje buvo nugabenti į ligoninę“, – pripažino  Ukrainos vidaus reikalų ministerija. Moteris ligoninėje mirė .

Vietiniai gyventojai tvirtina, kad šarvuočio vairuotojas buvo girtas.

Įvykio vietą greitai apsupo įsiutę gyventojai, tačiau išsigandę nusikaltėliai pabėgo. Jiems tai padėjo padaryti jų štabo atstovai.

Mieste kilo neramumai. Žmonės pradėjo užpuldinėti chuntos kareivius ir sudegino keletą jų autobusų. Jie apsupo chuntos armijos užimtą mokyklą ir pareikalavo atiduoti jiems žmogžudžius. Kadangi to padaryta nebuvo, gyventojai akmenimis išdaužė langus ir sudegino „nacionalinės gvardijos“ mašinas, buvusias šalia. Taip pat jie sutriuškino kareivines, kuriose buvo įsikūrusios milicijos spec. pajėgos.

Naktį buvo girdėti šūviai, tačiau apie aukas nepranešama. Galimai šaudė į orą.

Vidaus reikalų ministro pavaduotojas Antonas Geraščenko pareiškė, kad jėgos struktūroms duotas įsakymas šaudyti.

„Jei kas nors Konstantinovkoje naudos ginklus prieš teisėtą Ukrainos valdžią, naudodamiesi šiuo incidentu masiniams neramumams sukelti, mes iššausime vieną įspėjamąjį šūvį, o po to sušaudysim. Jei nebus laiko įspėti, mes nedelsiant nušausime“, – pareiškė Gerašenko. – Niekas neturi teisės pakelti ginklo prieš Ukrainos vyriausybę“.

Kijevui lojalios Donecko regiono policijos vadovas Večiaslavas Absorkinas pareiškė, kad „atsakingi už incidentą du kareiviai yra sulaikyti ir perduoti kariniam prokurorui“.

Nepatvirtintais duomenimis, į Konstantinovką siunčiamos papildomos chuntos karinės pajėgos.

Tai ne vienintelis atvejis, kuomet girti chuntos kareiviai kelia nelaimes užimtų miestų gatvėse. Mariupolyje šarvuotis važiavo per raudoną šviesą visu greičiu ir trenkėsi  į Žigulius, kurie kirto sankryžą. Per stebuklą niekas nenukentėjo.

Panašiai atsitiko su UAZ’u, kuris išlėkė per raudoną šviesą, trenkėsi į Opelį ir apsivertė. Kariškių mašinoje buvo rastas atidarytas konjako butelis.

Chersono apskrityje, trasoje Charkovas-Simferopolis šarvuotis išlėkė į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į Fiatą. 63 metų lengvojo automobilio vairuotojas žuvo vietoje, o jo dukra papuolė į ligoninę su sunkiomis traumomis.