Vietoj skulptūrų ant Žaliojo tilto stovės meninės instaliacijos

Anonimusas
+ 3 - 2
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/society/20180523/6072610/zaliasis-til...
7536-05-24 (2018 m.), skaitė 236
1

Žaliasis tiltas, archyvinė nuotrauka
Žaliasis tiltas, archyvinė nuotrauka

Netrukus bus skelbiamas pirmasis šio tilto meninių, technologinių, mokslinių ir kitų laikinų instaliacijų projektų konkursas

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Artimiausiu metu sostinės Žaliasis tiltas pasipuoš meninėmis instaliacijomis, šiandien miesto Taryba patvirtino konkurso nuostatus ir netrukus bus paskelbtas pirmasis Žaliojo tilto meninių, technologinių, mokslinių ir kitų laikinų instaliacijų projektų konkursas, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.

Pranešime pabrėžaima, kad šiuo konkursu siekiama pritraukti įvairius menininkus, kurių kūriniuose atsispindėtų miesto prioritetai, projektai apjungtų mokslą, meną, verslą bei miestiečius bendrai veiklai.

"Tikimasi, kad kuriant Žaliojo tilto viziją bus pasiūlyti netradiciniai ir inovatyvūs sprendimai, kurie padės seniausią miesto tiltą padaryti šiuolaikiškesnį ir gyvesnį", — skelbiama pranešime.

Savivaldybė yra numačiusi lėšas — vienam projektui didžiausia skiriama suma iki 15 tūkst. eurų —, kurios bus skiriamos tik tada, jei projekto įgyvendintojai pateiks tinkamą pagrindimą.

Konkurso nuostatuose numatyta, jog atviri konkursai būtų skelbiami kartą per metus, o juose galėtų dalyvauti ir atskiri menininkai, ir įmonės — visi, turintys meninių, technologinių, mokslinių ir kitų instaliacijų (ekspozicijų) projektų vadybos ir ekspozicijų rengimo patirties Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Dalyvių bus prašoma pateikti meninės idėjos aprašymą, brėžinį (eskizą) ir projekto įgyvendinimo sąmatą, o projektui įgyvendinti galės būti pasirinktos pačios įvairiausios raiškos priemonės bei medžiagos, meninių projektų temą leidžiama pasirinkti laisvai. Prioritetas būtų teikiamas tiems projektams, kurie turės papildomus finansavimo šaltinius. Taip pat svarbu, kad būtų pateiktas instaliacijos (ekspozicijos) projekto įgyvendinimo veiksmų planas ir etapai.

Projektai bus vertinami 7 narių komisijos pagal šiuos kriterijus: aukštas meninis pasiūlytų sprendinių idėjos lygis ir originalumas; projekto aktualumas ir reikšmingumas Vilniaus miestui; projekto išskirtinumas, novatoriškumas; turimi kiti projekto finansavimo šaltiniai; projekto prieinamumas ir sklaida bei sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas.

2015 metais nuo Žaliojo tilto Vilniuje buvo nuimtos tarybinių laikų skulptūros dėl jų avarinės būklės. Keturios skulptūros: "Mokslo jaunimas", "Žemės ūkis", "Taikos sargyboje", ir "Pramonė ir statyba" — stovėjo ant Žaliojo tilto per Nerį Vilniaus centre daugiau nei 60 metų.

Vėliau miesto valdžia paskelbė, kad šios skulptūros niekada nebegrįš į seną vietą. Tuometinis Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis teigė, kad šios skulptūros gali būti panaudotos propagandiniais tikslais.


3   2
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 1

1. hmm... 5 0
2018-05-24 21:49:47

Ar verta ką nors komentuoti... Vietoj skulptūrų privalo stovėti: 1. kuprotas ožysbergas - "Pramonė ir statyba", 2. raselė/komsorgė - "Taikos sargyboje", 3. bubilius - "Mokslo jaunimas" , 4. peroksidinė magnolija - "Žemės ūkis" ...

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito