A. Babčenka gyvas, jo mirtis buvo inscenizuota (4)

Anonimusas
+ 1 - 9
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-05-30 (2018 m.), skaitė 499
4

Trečiadienį Kijeve įvyko neįtikėtinas dalykas – anksčiau skelbta, kad žinomas rusų žurnalistas, Kremliaus kritikas Arkadijus Babčenko yra nužudytas, tačiau paaiškėjo, kad jis yra gyvas. Tai skelbia net keli šaltiniai. Paskelbta, kad šis tariamas žurnalisto nužudymas – specialioji Ukrainos saugumo tarnybų operacija.

Pats žurnalistas pasirodė priešais kameras ir atsiprašė visų, taip pat savo žmonos, kuri apie šią operaciją nieko nežinojo.

 

Prieš A. Babčenkai pasirodant eteryje, saugumo tarnybos vadovas Vasilijus Gricako sakė, kad įsakymas likviduoti A. Babčenką pasiekė iš Rusijos specialiųjų tarnybų. Žinybos vadovas teigė, kad pilietis, kurio pavardė prasideda raide G, reikiamų žmonių rado tarp antiteroristinės operacijos kovotojų.

Skelbė apie FSB žudiką

Kiek anksčiau paskelbta, kad prieš žurnalisto Arkadijaus Babčenkos nužudymą į Kijevą atvyko gerai žinomas Rusijos saugumo tarnybos žudikas, pravarde Validolis, skelbia „KavkazCentr“.

Skelbiama, kad į Kijevą Čečėnijos pilietis Validas Lurachmanovas, dar žinomas kaip Aleksandras Smirnovas, atvyko gegužės 3 dieną. Remiantis šaltiniais, jis į Ukrainos teritoriją pateko pasinaudojęs padirbtu pasu.

„Kol kas neaišku, kokiu tikslu jis atvyko. Neatmetama galimybė, kad Rusijos saugumo tarnybos žudikas sekė paskui dar vieną auką ir į Ukrainą atvyko konkrečiu tikslu – surengti dar vieną nusikaltimą“, – teigia „KavkazCentr“.

Skelbiama, kad žudikas 2016 metais buvo sulaikytas Turkijoje. Ten jis buvo apkaltintas Abdulvachido Edilgerijevo nužudymu, kitų čečėnų nužudymų planavimu ir šnipinėjimu Rusijos naudai.

Po metų žudikas ir dar vienas kaltinamasis buvo perduoti Rusijai – išmainyti į Ilmo Umerovo ir Achmeto Čijgozo paleidimą į laisvę.

„Teksty“ skelbia, kad Validolis panašus į Rusijos žurnalisto A. Babčenkos žudiką, kurio fotorobotu dalijasi policijos pareigūnai.

Priminsime, kad anksčiau skelbta, kad Rusijos opozicijos žurnalistas A. Babčenka buvo nužudytas gegužės 29 dienos vakare prie savo namų Kijeve. Žudikas tris kartus šovė jam į nugarą, kai žurnalistas ėjo namo iš parduotuvės.

Metė kaltinimus Rusijai

Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas anksčiau trečiadienį teigė, kad A. Babčenkos nužudymas – Rusijos suorganizuota operacija. Pasak Ukrainos ministrų kabineto vadovo, Maskva nesugebėjo atleisti žurnalistui už jo reiškiamas pažiūras, rašo newsru.com.

Kijeve neva įvykdytą nusikaltimą V. Groismanas pakomentavo asmeniniame „Facebook“ puslapyje. Išreikštą nuomonę jis papildė paskutinės socialiniame tinkle A. Babčenkos parašytos žinutės atvaizdu.

Žinutėje žurnalistas prisiminė, kaip 2014 m. gegužės 29 d. tik dėl perkrovos rizikos nesėdo į sraigtasparnį, kuris tą pačią dieną sudužo Ukrainos rytuose.

„Man pasisekė. Taip išeina, kad turiu antrą gimtadienį“, – konstatavo A. Babčenka. „Prieš 10 valandų jis parašė apie antrą savo gimtadienį. Ir štai – nužudytas. Esu įsitikinęs, kad Rusijos totalitarinė mašina neatleido jam už sąžiningumą ir principingumą“, – parašė V. Groismanas. A. Babčenką jis pavadino „tikru Ukrainos draugu, <...> bandžiusiu atskleisti pasauliui tiesą apie Rusijos demonstruojamą agresiją“.

Prielaidą, kad dėl A. Babčenkos nužudymo gali būti kaltas Kremlius, kiek anksčiau išsakė ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas, kalbėdamas Niujorke vykusiame JT Saugumo Tarybos posėdyje, informuoja „Interfax-Ukraine“.

„Kas už tai atsakingas, pasakyti dar negalima, tačiau žvelgdami į analogiškus atvejus esame priversti manyti, kad siekdama destabilizuoti Ukrainą Rusija naudojasi ir kitokio tipo taktika, pavyzdžiui, organizuoja teroro aktus, užsiima ardomąja veikla ir vykdo politines žmogžudystes“, – sakė P. Klimkinas.

Ministerijos vadovas priminė, kad A. Babčenka buvo priverstas palikti Rusiją dėl jam iškilusios grėsmės. „Jis ir toliau kovojo už demokratinę Rusiją, Ukrainą, tad Maskva, žinoma, visada žvelgė į jį kaip į priešą“, – sakė P. Klimkinas.

10% Plius 10% Plus
90% Minus 90% Minus
1   9
Komentarai: 4
4. Anonimas 2018-05-31 07:53:36

LDBT aktyvas(pasyvas) paskubėjo su protestais prie RU ambasados.

4 0
3. AnonimaszzzA 2018-05-31 00:00:41

Durnių laive kitaip b ūti negali.

4 0
2. Durnių Laivo Kapitonė 2018-05-30 23:17:09

dar ir Tapinas susimovė.... Blia tokie asai

7 0
1. Durnių Laivo Kapitonė 2018-05-30 21:57:51

Linkevičius URM (Ukrainos Reikalu Ministras) spejo susimauti ir pareikšti ultimatumus Kremliui del nuzudymo

8 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Orbano apsilankymas Maskvoje prilygsta vidurinio piršto rodymui Europai
Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (2)
Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
Zacharova: "Sputnik" mušamas, nes yra efektyvus
Danijoje populiarėja už griežtesnę imigracijos politiką pasisakanti partija
Jungtinėje Karalystėje iš šeimų atimama rekordiškai daug vaikų
Ekspertas paaiškino, kodėl Vakarai bando apriboti Rusijos žiniasklaidos darbą
Nobelio taikos premijos laureatė perspėja Vakarus: Rusijos demonizavimas pavojingas pasauliui (2)
Valcmanas (Porošenko) neįgalus laimėti rinkimus demokratiniu būdu / Порошенко не по силам победить на выборах демократическим путём
Demaskuojamas JAV globalinis melas apie Ukrainos fašistų 2014-07-17 numuštą Malaizijos keleivinį lėktuvą Boeing-777 (8)
Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą
Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
Rygoje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves palaikyti rusų mokyklas (5)
Patriotizmas – vertybė, o bukas nacionalizmas – slegiantis melas ir pražūtingas nuodas (1)
Taikos sutartis su Japonija galėtų būti naujas žodis Rusijos-Japonijos santykiuose / Мирный договор с Японией может стать новым словом в двусторонних отношениях
"Antirusiški" Valcmano (Porošenkos) pasiūlymai - rinkiminės kampanijos dalis / «Антироссийские» предложения Порошенко – часть предвыборной кампании
Rusija laimi informacinį karą prieš Vakarus
Kodėl Rytų Europa nusistačiusi prieš imigrantus / Почему в Восточной Европе настроены против иммигрантов
Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus
Permės kraštą valdo Chabadas! / Сенсационный материал от Романа Юшкова: в Пермском крае власть находится под управлением Хабада!
Pensijų reforma – rusofobų veidmainystės pavyzdys
Migracijos klausimas kaitina priešrinkiminę kampaniją Švedijoje / Миграционный вопрос накаляет предвыборную кампанию в Швеции
JAV tarptautiniai nusikaltėliai paviešino B.Klintono ir B.Jelcino pokalbius
Beslano tragedija (3)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito