Ramūnas Karbauskis: Apsivalymas prasideda! (6)

Ramūnas Karbauskis
+ 15 - 0
Autorius: Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/2018...
7536-06-01 (2018 m.), skaitė 774
6

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė, kad „MG Baltic“ atstovai palaiko nuolatinius ryšius su buvusiu KGB pareigūnu, taip pat kitais asmenimis, kurių atstovaujamos įmonės siekia pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį. Komitetas turi duomenų, kad „Rosatom“ ir „MG Baltic“ siekia gauti itin stambius ilgalaikius užsakymus, susijusius su strateginiais Lietuvos projektais, todėl tai gali kelti grėsmę valstybės interesams. Rusijos korporacijos „Rosatom“ ir jos kontroliuojamų įmonių interesams atstovaujantys asmenys planuoja išlaikyti „Rosatom“ įtaką VĮ „Ignalinos IAE“ uždarymo procese, pasitelkdami įtakingiausią verslo grupę Lietuvoje – koncerną „MG Baltic“, kuris galimai neteisėtą poveikį valstybės institucijoms, politikams ir (ar) poliniams procesams siekia daryti pasinaudodamas plačiais politiniais ryšiais ir kontroliuojama žiniasklaidos grupe.

Tokia informacija, nurodyta NSGK išvadose, šokiruoja. Visgi ne mažiau šokiruojantis faktas, jog aukščiausi valstybės vadovai ir kai kurie politikai, anksčiau ėję tokias pareigas, dabar teigia to nežinoję ar negalėję nieko padaryti. Ar ankstesni Seimai neturėjo tokių teisių, Vyriausybė ir Prezidentė tokių galių, kurias turi dabar? Tenka aiškiai konstatuoti – ir galėjo, ir turėjo, tačiau politikus, matyt, tenkino tokia situacija. Netgi daugiau – jie galimai patys klimpo politinėje korupcijoje. Jei ne principingi, sąžiningi teisėsaugininkai, jei ne nauja Seimo dauguma, valstybė ir toliau būtų išnaudojama grupelės žmonių, kuriems sąžinė ir moralė yra nesuvokiamos vertybės. Dabar taip norisi paklausti Prezidentės – ar tikrai neatsimenate, ką rašėte laiškuose E. Masiuliui? Paklausti Andriaus Kubiliaus, ar jis ir toliau neigs savo ryšius su koncernu „MG Baltic“, „Rosatom“, teigs, jog jo sūnaus tapimas „Modus grupės“ stebėtojų tarybos nariu neturi nieko bendro su Andriaus Kubiliaus vadovautos Vyriausybės sprendimais atsinaujinančios energetikos srityje Lietuvoje ir su jo sūnumi siejamo verslo interesais Baltarusijoje? Paklausti Gabrieliaus Landsbergio, ar jis tiesiog itin naivus jaunuolis, ar visgi – arogantiškas, į korupcinius santykius linkusios partijos vadovas, partijos rinkimų programą pristatęs ir kitus klausimus restorane ir aptarinėjęs būtent su koncerno MG Baltic atstovu?

Visus NSGK tyrimo išvadų skeptikus ir kritikus noriu nuraminti – tyrimas tęsis. Jis tikrai nesubliūkš, kaip tai vykdavo Lietuvoje anksčiau. Dabar jau ir viso Seimo garbės reikalas tyrimą pratęsti, kad būtų įvardinti visi, kurie pamiršo pažadus rinkėjams ir valstybę ilgus metus skandino politinės korupcijos liūne. Laikas atsinaujinti ir siekti kitokių standartų politikoje.

Todėl neabejoju, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime palaikys NSGK išvadas. Seimas dabar turi rimtą pagrindą parengti įstatymų projektus, stiprinančius teisėsaugos institucijų galimybes užkirsti kelią neskaidriems procesams. Seime neliko ir prieštaraujančių, jog reikia didinti politikų atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir prekybą poveikiu. Žinoma, Seimo narių, ypač su politine korupcija siejamos opozicijos, pasiruošimą kardinaliems pokyčiams įrodys jų tolimesni veiksmai.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
15   0
Komentarai: 6
6. Anonimas123 2018-06-02 23:06:39

Žulikus reikia sodinti į kalejimą. jei griove Lietuvą , pelnėsi visų mūsų sąskaita, o dabar akis išpūtę rėkia: ''mes nieko nežinom, nieko nedarem'' tai ar tai ne naglumo viršūnė ? tai apie ką kalbama visi juk ir be išvadų žinojo, matė, o kaikas ir savo kailiu patyrė ka reiškia bandyti pasakyti priėš, bet ka gal vienas paprastas žmogus prieš valstybės sistema ? Pavyzdys kaip buvo išardyti bėgiai į Latvija ? ar juos chuliganai išardė, toki atstuma, gal rankom išnešė ? juk ne. Buvo dirbama gavus kažkieno leidimą, po kažkieno parašu taip sakant, o tai reiškia kad tuos asmenis galima atsekti kurie taip padarė. Jeigu taip tai kodėl mokesčių moketojai turi likti atpirkimo ožio vietoj ir moketi bauda iš eurosajungos ir prafinansuoti atstatymą, o ne tikrieji kaltininkai? Norite teisingumo ir tvakos šitoje valstybėje ? tai pasodinkit nor vieną prisidirbusį pagaliau, o turtą konfiskuokite patirtiems nuostoliams padengti.  Kai tikrieji nusikaltėliai bus sodinami ilgiems metams į kalėjimą, o turtas konfiskuojamas , baigsis aferos , išnyks nebaudžiamumas , o viltį oriai gyventi prarade ir dėlto iė Lietuvos ''pabėgę'' piliečiai sugrįš. Tikiuosi jūs Ramūnai padarysite tvarką.

2 0
5. Anonimas 2018-06-01 21:51:37

Vidinės kelių buržuazijos grupių rietenos. Ne daugiau.

6 1
4. Anonimas 2018-06-01 19:28:19

o kaip su svetimos kariuomenes bazes kurimu? kas palaiko rysy su Lietuvos okupantais?

8 2
3. Laurynas 2018-06-01 23:31:59

Visi palaiko ryšį. O ypatingai aktyviai NATOistų bybius čiulpia patys idėjiškiausi buvę LTSR Komunistų partijos ir VLKJS nariai.

3 1
2. Anonimas 2018-06-01 16:46:51

Karbauskis su fašistinių išgamų uniforma!

1 10
1. Laurynas 2018-06-01 17:29:31

Karbauskis ne su uniforma, o su kamufliažiniu balachonu. Kamufliažas nei tautybės, nei ideologijos neturi.

13 2

Siųsti komentarąSeimas paskelbė dviejų dienų referendumą, su dviejų savaičių pertrauka, dėl dvigubos pilietybės įteisinimo (1)
Lietuva neturi ko pasiūlyti pasauliui, išskyrus nepriklausomybės imitaciją
Kvietimas į mitingą prieš cenzūrą LRT: SUGRIAUKIME PROPAGANDOS SISTEMĄ!
Dovilas Petkus. Raudonasis Linas vis dar sėdi kabinete
Kremliaus ruporas surengė dar vieną hibridinę ataką prieš Lietuvą
Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją
„Bado akcijos“ metinėms
Žurnalistai prieš visuomenę (3)
Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
Latvijos verslininkas pateikė 30 milijonų eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą Paryžiaus arbitražui
Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
L. Linkevičius toliau ragina panaikinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą
Kuo pasitikėti — reitingais ar širdimi?
Lietuviški kačiukai ir šuniukai kartu su kibinais keliaus į Japoniją
Šimtai sunkvežimių už 70 milijonų eurų padės dar labiau atgrasyti Rusiją (5)
Kaimynų kerštas Lietuvai: Lietuva vėl išsidūrė su SGD terminalu
Kiaulės ausys ant neveikiančios sinagogos durų - nusikaltimas, o patyčios iš šventinių mišių - legalus reklamos būdas (1)
Prekybcentrių („Maxima“, „Norfa“, „Iki“, „Rimi“) vergai valdžios nejaudina (2)
Atsakymas į klausimą: "Bliamba, žmonės, na kada Jūs pradėsit patys galvoti?" (2)
Liudvikas Jakimavičius. Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj (2)
Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo (1)
Vėl šventė skurstantiems: „Lidl“ parduotuvėje p-rezidentė D. Grybauskaitė davė startą šimtmečio „Maisto banko“ akcijai (6)
Teroristų ir banditų garbintojų šabašo prie Užsienio reikalų ministerijos rezoliucija (10)
G. Kniukšta. Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite (4)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI