Rinkų smūgis Briuseliui, privertęs patvirtinti euroskeptikų vyriausybę Italijoje (0)

Algimantas Lebionka
+ 9 - 0
Autorius: Algimantas Lebionka
Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2...
7536-06-03 (2018 m.), skaitė 394
0

https://2.bp.blogspot.com/-3HmyuYuFuSk/WxNeISMPOyI/AAAAAAAAKBA/rJ0Al7Zb8SEp0rjenWU7xeDnsOVlskvHgCLcBGAs/s1600/Italy-Govt-640x480.png

Europos komisaras Gunteris Etingeris (Günther Oettinger) DW korespondentui pasakė, kad „rinkos ir prasti lūkesčiai išmokins Italijos rinkėjus nebalsuoti už populistines partijas rinkimuose“. Paaiškėjo, tačiau, kad rinkos privertė keisti nuomonę ne Italijos rinkėjus, o eurokratus.

Penktadienį buvo pagaliau patvirtinta 5-žvaigždžių ir Šiaurės lygos koalicinė vyriausybė, kurioje liko ir euroskeptikas Paolo Savona.

Italijos prezidento S.Mattarella pastangos užblokuoti šią vyriausybę nepavyko dėl rinkų reakcijos, gyventojų masinių protestų ir apklausos rezultatų, kurie parodė, kad organizavus naujus rinkimus Šiaurės lyga gaus 8 procentais daugiau rinkėjų balsų, o 5 žvaigždžių partija išlaikys savo poziciją.

Italai nori lyros ir nenori milijonų negrų, kapojančių į gabalus ir ryjančių jų mergaites, kaip įvyko su Pamela rinkimų išvakarėse, jie nori Afrikos juodaodžius deportuoti, eurokratams, priešingai, šitie juodi žmogėdros – genetinė medžiaga naikinant baltąją Europą. Toks jų „tėvo“ Kudenchove Kalergi šimto metų senumo planas.

Naujoji Italijos vyriausybė buvo patvirtinta penktadienį po pietų. Ji sudaryta iš profesionalų ir profesorių. Vadovaus jai profesorius iš Florencijos Džiuzepė Konti. Partijų lyderiai šią vyriausybę vadina „permainų vyriausybe.“ Euroskeptikas Paolo Savona naujoje vyriausybėje užėmė ES reikalų ministro postą. Šiaurės lygos lideris Matteo Salvini bus vicepremjeras ir Vidaus reikalų ministras. Birželio 2 Respublikos dieną Italija sutiko jau su nauja vyriausybe.

Per septynis dešimtmečius Italijoje pasikeitė 64 vyriausybės. Kiekviena valdė po 14 mėnesių. Savona - didelis euro kritikas ir prezidentas Mattarella skaitė ji pavojingu skirti į finansų ministro postą.

Finansų ekspertus nustebino tai, kad politiniai įvykiai Italijoje turėjo tokį didelį vaidmenį visame pasaulyje. Kai buvo atmesta Savona kandidatūra į finansų ministro postą ir nepatvirtinta vyriausybė, griuvo viso pasaulio rinkos. Italijos fondų rinka krito 5%, kas skaitoma dideliu kritimu. Įdomu tai, kad krito ir JAV fondų rinka, o Dow Jones Industrial Average, krito 400 punktų. Net Kinijos ir Japonijos rinkos patyrė kritimą.

Galima suprasti, kad krito Italijos rinkos. Ir net galima suprasti jų kritimą Europoje. O visas pasaulis? Manoma, kad tai signalas apie euro pabaigą, arba visos Europos, arba galima laukti dar kokios dramos. Tai požymis, kad mes esame greta burbulo sprogimo, tik taip galima paaiškinti Italijos vyriausybės tvirtinimo peripetijų įtaką JAV, Kinijos ir Japonijos ekonomikoms. Akivaizdu, kad bet koks neigiamas veiksnys įtakoja ant adatų sėdinčius investuotojus ir sukelia tarp jų paniką. Jeigu finansinės rinkos tokios pažeidžiamos, tai koks bus kritimas įvykus kažkam rimtam?

Krito ne tik akcijų rinka, bet ir obligacijų rinkos stipriai nusėdo. Ekspertus stebino tai, kad krito ir Italijos valstybės obligacijų kainos. Investuotojai pardavinėjo 2% Italijos valstybės obligacijas, jų pelningumas pašoko per kelias valandas nuo 0,9% iki 2,4% . To nebuvo jau tris dešimtmečius.

Niekas pasaulyje negalėjo spėti, kad Italijos prezidento atsisakymas patvirtinti finansų ministrą pasaulyje sukels tokią paniką. Bet tai įvyko. Tai buvo trigeris. Finansinė krizė Europoje prasidėjo ne vakar, ji tik įsibėgėja. Dar prieš dvejus metus Europos finansų „trobelė“ degė atvira liepsna. Apie tai mano apžvalgose „Liepsnojanti ES finansų „trobelė““:

http://ldiena.lt/straipsnis/3274/liepsnojanti-es-finansu-trobele-trumpa-apzvalga

http://ldiena.lt/straipsnis/3292/liepsnojanti-es-finansu-trobele-2-dalis

Nuorodos:

http://lebionka.blogspot.com/2018/05/italija-demokratijos-mirtis.html

http://www.breitbart.com/london/2018/06/01/brussels-defeated-populist-coalition-takes-office-in-italy-eurosceptic-savona-returns-as-eu-affairs-minister/

http://lebionka.blogspot.com/2018/03/kovo-4-diena-parlamento-rinkimai.html

http://lebionka.blogspot.com/2016/09/toliau-tapomas-angelos-merkel-portretas.html

https://www.zerohedge.com/news/2018-06-01/three-critical-lessons-europes-recent-mini-meltdown

 

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
9   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąDemilitarizuota zona Idlibe - puiki politinė iniciatyva / Демилитаризованная зона в Идлибе – отличная политическая инициатива
Naujas JAV-ų požiūris į Kiniją / Новый подход США к Китаю
Trampas apkaltino JAV-ų demokratus socializmu / Трамп обвинил демократов в социализме
Pasaulio akcijų biržų kritimas
JAV-os gali įvesti sankcijas savo artimiausiam sąjungininkui / США могут ввести санкции против ближайшего союзника
Brazilijos p-rezidento rinkimuose bus antras turas / На выборах президента Бразилии предстоит второй тур
A. Guoga. Politinė pasaulio ateitis
JAV-os neatsisako planų destabilizuoti Kinijos Liaudies Respubliką / США не оставляют планов по дестабилизации КНР
JAV-os ir Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika toliau gilina kontaktus/ США и КНДР продолжают налаживать контакты
Apklausa parodė, kad žmonės visame pasaulyje Putinu pasitiki labiau nei Trumpu
NATO veiksmai vis labiau demonstruoją puolamąjį pobūdį / Действия НАТО приобретают всё более наступательный характер (1)
JT „žmogaus teisių“ ekspertai reikalauja daugiau teisėtų abortų
Surogacija neteisinga ir tada, kai ją renkasi heteroseksualios poros
JAV pripažino Holodomorą ukrainiečių tautos genocidu (2)
Moterys prieš vyrus JAV: Kristina Ford galėjo apgauti melo detektorių
Donaldas Trampas užstojo amerikiečius vyrus
JT teismas apribojo „neteisėtas ir žiaurias“ JAV sankcijas prieš Iraną
Brazilija p-rezidento rinkimų išvakarėse / Бразилия накануне выборов президента
Norway is a paradise for pedophiles.
Convicted Norwegian pedophile arrested by police in Thailand
Blaivininkas D. Trumpas siūlo pasauliui įsivaizduoti jį girtą (2)
Medikai iš Kanados ragina įteisinti organų donorų eutanaziją
JAV ėmėsi Rusijos oligarchų pamėgto „pinigų prieglobsčio“ – Kipro
Indija ignoruoja JAV grasinimus ir sutinka įsigyti priešlėktuvinę S-400 sistemą iš Rusijos

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI