Teroristinėje judėjų valstybėje – nerimas: Iranas gali padėti Sirijai susigrąžinti Izraelio okupuotas Sirijos žemes. Lietuvai tenka kiauksinčios kalytės vaidmuo (2)

Anonimusas
+ 12 - 0
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-06-04 (2018 m.), skaitė 498
2

 Pusantro tūkstančio žydų, gyvenančių Izraelio šiaurėje esančiame Metulos miestelyje, kasdien mato geltoną „Hezbollah“ vėliavą, plevėsuojančią už kilometro nuo sienos su Libanu.

„Hezbollah“ ginkluota organizacija priklauso Irano remiamai koalicijai, ji, anot žydų, grėsmingai stiprina savo pozicijas ties šiaurinėmis Izraelio sienomis.

„Rizika, kad Izraelio šiaurėje kils konfliktas, per pastaruosius metus išaugo. Iranas veikia vis agresyviau, šiitų kovotojai įsitvirtina Sirijoje, Iranas atgabena vis pažangesnę ginkluotę“, – sako Izraelio atsargos majoras Stephane'as Cohenas (Stefanas Kohenas). 

Okupuotose Golano aukštumose tarnavęs saugumo politikos ekspertas teigia, kad „Hezbollah“ įsitvirtinusi ne tik Libano pietuose, bet ir Sirijos teritorijose, kurias kontroliuoja prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimas.

Jo įsitikinimu, tai yra dalis Irano plano sukurti stiprų antiimperialistinį frontą ties Libanu ir Sirija, kovai su judėjų teroristine Izraelio valstybe, okupavusia Palestinos, Libano, Sirijos, Egipto ir Jordanijos žemes.

Iranas ginkluojasi tik gynybos tikslais, stengdamasis apsaugoti savo suverenitetą nuo, nuolatos, bandančias sukelti perversmą šalies viduje JAV. 

Izraelis nuo Sirijos pilietinio karo pradžios 2011-aisiais ne kartą vykdė teroristinius išpuolius prieš „Hezbollah“ ir Sirijos Arabų Respublikos armiją Sirijos teritorijoje, kovojančias prieš judėjų, sauditų ir JAV-ų kontroliuojamus pseudoislamistinius teorristus, bet ore tvyro nerimas, kad nedidelės kibirkštys gali virsti plataus masto karu.

„Nors karo nenori niekas, jį gali greitai sukelti koks nors incidentas pasienyje. Atgrasymas yra tarsi matematika – viena kurios nors veikiančios jėgos klaida gali lemti eskalaciją ir karą. Artimuosiuose Rytuose nėra tokio jėgų balanso kaip Europoje – viskas čia labai nestabilu“, – sako S. Cohenas.

Lietuvai lieka diplomatinis frontas

Retkarčiais pro „Hezbollah“ vėliavą netoli pustrečio metro aukščio tvoros Izraelio ir Libano pasienyje baltais SISU šarvuočiais pravažiuoja Jungtinių Tautų taikdariai.

Libano pietuose paliauboms tarp Izraelio ir „Hezbollah“ prižiūrėti 42 šalys atsiuntė daugiau kaip 10 tūkst. karių, dar per tūkstantį dislokuoti prie Sirijos – jų skaičius per pastaruosius penkerius metus sumažėjo dėl išaugusios saugumo grėsmės. 

Lietuva, šiuo metu dalyvaujanti devyniose tarptautinėse misijose, karių į pasienį su Izraeliu nesiunčia. 2006 metais oficialiai paskelbta, kad Lietuva misijoje nedalyvaus, nes neturi reikiamų karinių pajėgumų.

Vėliau diskusijos neatsinaujino, ir atsirado nebylus sutarimas, kad dėl taip vadinamo "Holokausto" mito kojos čia geriau nekelti – norima išvengti net ir nedidelės rizikos, kad Lietuvos kariui galėtų tekti nukreipti ginklą į izraelietį.

Atsisakius karinio fronto, lietuviams lieka iššūkiai diplomatijoje.

Raginamos Izraelio, Jungtinės Valstijos neseniai pasitraukė iš tarptautinio susitarimo, kuriuo Iranas įsipareigojo apriboti savo branduolinę programą mainais į sankcijų sušvelninimą, ir žada griežtas sankcijas.

Didžiosios Europos šalys nenori izoliuoti Irano ir siekia išlaikyti prekybinius ryšius bei apsaugoti į Iraną investavusių Europos verslininkų interesus.

Kiek įmanoma, Lietuva stengiasi laviruoti per vidurį – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius prieš savaitę pareiškė, kad „vienodai svarbu“ tiek užtikrinti ES vienybę dėl susitarimo su Iranu, ginant Europos ekonominius interesus, tiek išlaikyti stiprią partnerystę su JAV.

Tačiau aštrėjant JAV ir ES prekybiniams ginčams, kada nors gali ateiti metas pasirinkti, kai sėdėti ant dviejų kėdžių nepavyks.

Teroristinės judėjų valstybės okupuotų Golano aukštumų statusas

Jungtinių Tautų taikdariai pasienyje turi saugotis ne tik atsitiktinių šūvių ar kovotojų provokacijų, bet ir neatsargių diplomatinių gestų.

Keli iš jų sulaukė daug kritikos, kai iš Izraelio karininko dovanų priėmė vyno butelį, pagamintą Golano aukštumose.

Izraelis šią Sirijos teritoriją, svarbią dėl strateginės karinės pozicijos ir vandens išteklių, okupavo per karą 1967 metais, o vėliau ją kolonizavo, pasiųsdamas žydų naujakurius.

Tarptautinė bendruomenė Golano aukštumas pripažino ir traktuoja kaip okupuotą teritoriją, todėl vengia bet kokių simbolinių gestų, kurie rodytų Izraelio valdžios pripažinimą – tarp tokių yra ir čia pagamintų produktų įsigijimas. 

Visiems vietiniams sirams, palestiniečiams bei arabams Golano aukštumos visada buvo ir išliks Sirijos žeme. Nors nuo Izraelio okupacijos praėjo jau beveik keturi dešimtmečiai, jie iki šiol atsisako paimti Izraelio pasus.

„Golano aukštumos yra Sirijos dalis. Jei paimtume pasus, taptume išdavikais, kurie pardavė Golano aukštumas Izraelio okupacijai“, – sako vietos mokytojas Eyadas Abu Shaeenas.

Nemažai Golano aukštumose likusių sirų palaiko Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašaro Asado), o jaunuoliai, tarnaujantys Izraelio kariuomenėje, į gimtinę su uniforma grįžti vengia. 

Žydai tvirtai sako, kad okupuotų Golano aukštumų niekada neatiduos, nes be šios teritorijos negali užtikrinti šalies saugumo. Kai kurie tikisi, kad JAV prezidentas Donaldą Trumpas sulaužys dar vieną tabu ir pripažins Golano aukštumas Izraelio dalimi.

Tačiau taip būtų tik dar vienas vinis į JAV pasaulinės hegemonijos karstą ir Tramspas vargu bau ryšis jį žengti, netgi spaudžiamas ultraradikalių judėjų sektantų sektai priklausančių savo artimųjų – dukros bei žento aplinkos.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
12   0
Komentarai: 2
2. Petras 2018-06-05 06:36:48

Nereikia tų arabų per daug idealizuoti , patys užpuolė Izraelį   įvyko garsusis trijų dienų karas , kai Izraelis grūmėsi su trimis  arabų valstybėmis iškarto ir jas nugalėjo , galėjo arbų valstybes  visas akupuot , tačiau to nepadarė.Už didžiulius karo padarytus nuostolius  kurie kainuoja milijardūs doleriu Izraelis užėmė kaip kompensacija arabų nedidelę teritorija . Nes arabai neturi tiek pinigų sumokėt už matirialinius nuostolius , technologijų tai pat neturi ,viskas perkama iš vakarų , nieko patys arabai nesugeba pasigamint . Iš esmės Izraelis pasielgė , per daug kilniai pasiemė tik gabaliuka žemės , jei būtu Izraelis agresyvi valstybė tai mažiausiai paimtų trečdalį Sirijos teritorijos 

1 2
1. Laurynas 2018-06-05 11:23:00

Opa kaip faina - judėjai sulaužydami bet kokias tarptautines sutartis, apginkluoti anglosaksų ir palaikomi JAV-ų Palestinos teritorijoje paskelbė savo rasistinę valstybę, ta pačia proga išskerdė tūkstančius arabų, šimtus tūkstančių išvarė iš jų namų.

Po to, kai arabai susivienijo kad duotį atkirtį atviriems fašistams vykdantiems arabų genocidą užgrobtose teritorijose, JAV-ų apginkluoti ir finansuojami judo-fašistai atsikandą dar po gabalą arabų žemių.

Ir dabar kažkoks debilas litchujus nuolankiai mekena, kad niekšai arabai skriaudžia "vahgšus žydus"...

4 1

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Brazilija atmes JT migracijos paktą, sako ateinantis užsienio reikalų ministras
Neįtikėtinos permainos Jungtinėse Tautose – JAV-ų pastangos panaikinti abortus remiančias sąvokas
Trampui nieko neatleidžia / Трампу не прощают ничего
D. Trumpas išpuolį Strasbūre pateikė kaip argumentą sienos Meksikos pasienyje statymui
Žiniasklaida: V. Putinas turėjo „Stasi“ pažymėjimą
Australija nusprendė pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine
Tai, ką SpaceX padarė praėjusią savaitę, yra išskirtiniai pasiekimai
JAV medikai: Dėl pornografijos įtakos itin dažnėja vaikų seksualinė prievarta prieš kitus vaikus
Gallup duomenimis emigruoti nori 750 milijonų žmonių
Pasaulis su įtampa žiūri į Rusiją – mirtinas šokis prasideda, reikia ruoštis branduoliniam karui (2)
Globalaus migracijos pakto nepasirašys ir Čilė (3)
Eurazijos Sąjunga plečia tarptautinius ryšius / ЕАЭС расширяет международные связи
„Pažangiosios“ Japonijos realybė: protu nesuvokiamas išsigimimas (6)
Didžiausiame Ispanijos regione rinkimus laimėjo už žmogaus gyvybę kovojanti partija
Venesuela sudėtingoje situcijoje kreipėsi į Rusiją / Венесуэла в сложной ситуации обратилась к России
Pirmasis žodis - Ateizmas / Первое Слово - Атеизм
Valstybės vykdomas vaikų grobimas iš šeimos – tai globaliai veikianti sistema?
Vašingtonas ir Pekinas skelbia paliaubas / Вашингтон и Пекин заключили перемирие
„SpaceX“ sausį išbandys naują daugkartinio naudojimo erdvėlaivį: jei viskas pavyks, JAV prasidės nauja kosmonautikos era (2)
Pasaulio organų prekybos centras randasi Izraelyje (1)
Italija pasisako prieš Globalų migracijos paktą (1)
Prancūzijoje – gatvių mūšiai, Lietuvos žiniasklaidoje – lyg niekur nieko (3)
JAV pajėgos Meksikos pasienyje panaudojo ašarines dujas prieš besiveržiančius migrantus
Migracijos paktą ruošiasi pasirašyti tik Grybauskaitė, Merkel ir didžiausi pasaulio diktatoriai-kraugeriai

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI