Žiniasklaida apibūdino pagrindinę Baltijos valstybių baimę prieš Rusiją

Anonimusas
+ 7 - 0
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/baltic/20180610/6248187/ziniasklaida-...
7536-06-10 (2018 m.), skaitė 194
1

Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Vilnius, Ryga ir Talinas nerimauja dėl to, kad tebenaudoja senas tarybines sistemas, nepaisant to, kad Baltijos respublikos įstojo į ES beveik prieš 15 metų

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Baltijos šalys bijo, kad Rusija gali nutraukti joms elektros tiekimą, — rašo "Helsingin Sanomat".

Anot leidinio, Lietuva, Latvija ir Estija nerimauja dėl to, kad su Rusija jas sieja tarybinė infrastruktūra — geležinkelis, naftotiekis ir dujotiekis, o taip pat energetikos sistema BRELL, nepaisant to, kad Baltijos respublikos įstojo į Europos Sąjungą prieš 15 metų.

Pažymima, kad Baltijos šalys gali susidurti su elektros tiekimo nutraukimo grėsme, jei Rusija pasitrauks iš BRELL 2020-aisiais metais, kai ji sugabės užtikrinti energetinę nepriklausomybę Kaliningradui. Savo ruožtu Vilnius, Ryga ir Talinas ketina prisijungti prie Europos elektros tinklų tik 2025 metais.

Laikraščio apklaustieji ekspertai mano, kad Baltijos šalių planai yra "politinis projektas" ir abejoja jų efektyvumu.

Vienas iš leidinio pašnekovų pareiškė, kad regiono energetinis saugumas nepadidės, o papildomos išlaidos atsiguls ant mokesčių mokėtojų pečių.

Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė apie pasitraukimą iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) dar 2017 metų rudenį. Valdžia pabrėžia, kad tokiu būdu nori pasiekti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Pasirašytas memorandumas su Europos Komisija, pagal kurį prisijungimas prie Europos tinklų vyks 2025 metais.

Planuojama, kad Baltijos valstybės bus sinchronizuotos su ES energetikos tinklu per Lenkiją per jau pastatytą junginį "LitPol Link". Šį pasiūlymą remia Vilnius, tačiau Talinas ir Ryga laiko jį "techniškai nepatikimu".


7   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 1

1. Mindė iš kaimo 1 0
2018-06-11 12:49:05

Baisiausia turėtu būti Lietuvai,  rusai išmes mus iš žiedo, estai turi skalūnus, latviai pasigamina kiek suvartoja, nes turi Inčiukalnio SDS, o Lietuva turi tik uždaromą AS, į kurią dar reikia kišti šimtus milijonų uždarymui, vietoj to , kad ji būtu iki šiol tebeveikusi ir nešusi pelną. Idiotams sunlu suprasti, kad elektros energiją visada labiau apsimoka pardavinėti nei pirkti. 

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito