Europos pramonė ir energetika dviejų tironų - Putino ir Erdogano rankose: atidarytas dujotiekis Azerbaidžano dujoms į Europą tiekti

Anonimusas
+ 2 - 9
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-06-12 (2018 m.), skaitė 193
0

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas antradienį atidarė naują dujotiekį, kuriuo pirmą kartą bus tiekiamos Kaspijos dujos iš Azerbaidžano per Anatoliją į Europą.

Tokiu būdu Europos pramonė ir energetika tapo priklausoma ne tik nuo kruvino Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino, bet ir nuo fundamentalistinį islamą propaguojančio jo draugo ir partnerio kovoje prieš JAV ir sauditų bloką.

8,5 mlrd. JAV dolerių vertės Transanatolijos dujotiekis (TANAP) yra vienas iš keleto didžiulių projektų, kuriais didžiuojasi Turkijos vadovas.

TANAP dujotiekis sujungtas su Pietų Kaukazo dujotiekiu, kuris pumpuoja dujas iš Azerbaidžanui priklausančios srities Kaspijos jūroje, per Azerbaidžaną ir Gruziją, į Turkiją.

Dujotiekis turi būti sujungtas su Transadrijos dujotiekiu (TAP), kuris pumpuoja dujas per Graikiją ir Albaniją į Italiją.

Visas projektas žinomas kaip „Pietinis dujų koridorius“. Jo kaina – 40 mlrd. JAV dolerių. Sistemą remia Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos. Ji leis Azerbaidžanui pirmą kartą pumpuoti dujas tiesiogiai į Europą aplenkiant Rusiją.

„TANAP yra naujausias bendros vizijos vaisius“, – sakė R. T. Erdoganas per atidarymo ceremoniją, pavadindamas dujotiekį naujo „energetikos Šilko kelio“ dalimi.


2   9
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 0

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito