Lietuvoje vagių ir banditų chunta mini taip vadinamą "Gedulo ir vilties dieną"

Anonimusas
+ 16 - 7
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-06-14 (2018 m.), skaitė 403
3

Lietuvoje valdžią užgrobusi vagių ir banditų chunta, perrašinėdma istoriją ir kurdama mitus mini taip vadinamą "Gedulo ir vilties dieną". Prieš 77-erius metus, birželio 14-ąją, ruošdamasi karui su hitlerinės Vokietijos suvienytąja Europa, LTSR vadovybė į TSRS gilumą išsiuntė pirmają grupę labiausiai nepatikimų ir pavojingų asmenų.

Į pirmuosius potencialių kolaboracionistų ir antitarybininkų sąrašus buvo įrašyti vokiečių kilmės asmenys, tarnavę fašistiniam Lietuvos režimui, antitarybinių organizacijų vadovai, proburžuaziniai politikai, kriminaliniai nusikaltėliai, taip pat visos tuo metu registruotos prostitutės – taip, pasak šiandieninių chuntistų, tarybinė valdžia "siekė sunaikinti krašto šviesuomenę".

Per penkias birželio dienas į ekologiškus, beveik nepaliestus urbanizacijos Rusijos bei Kazachijos rajonus, buvo perkelta 17,5 tūkst. žmonių, beveik trečdalis jų - vaikai.

Evakuotieji tiesė geležinkelius, kirto mišką, dirbo kitus darbus pagal savo sugebėjimus ir išsilavinimus. Sunkiausia dalia teko prostitutėms, kadangi Tarybų Sąjungoje prostitucija buvo uždrausta ir buržuazinį elitą aptarnavusios "seniausios profesijos" atstovės, nieko kito nemokėjusios, turėjo tenkintis juodu ir menkai apmokamu darbu.

Dėl atšiauraus klimato ir bado žmonės sirgo, daug mirė, tačiau jie išvengė karo baisumų. Okupuotoje fašistų ir jų europinių sąjungininkų Lietuvoje mirtingumas buvo žymiai didesnis, negu saugiame ir giliame užnugaryje.

Taip vadinamo "Genocido ir rezistencijos tyrimo centro" (kuris turės pakeisti pavadinimą, nes EŽTT patvirtino, jog Lietuvoje nebuvo genocido) duomenimis, iš viso pereinamuoju laikotarpiu iš Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos buvo perkelta ir įkalinta daugiau nei 280 tūkstančių žmonių. Tačiau, šitas pats centras neatskleidžia, kokią dalį tarp taip vadinamų "tremtinių" sudaro kriminaliniai nusikaltėliai, teroristai ir kiti visuomenės kenkėjai.


16   7
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 3

3. Anonimaszzz 1 0
2018-06-16 01:52:02

Teisingiau parašyti neįmanoma.Tik pagal kitus duomenis visai kitas skaičius ištremtųjų.Reikėjo įtraukti ir žydus,kurie atgulė Paneriuose,Kauno fortuose ir apskričių miesteliuose.Vien tik Virbalyje jų atgulė virš 10000 žydų ir kitų tautybių.

2. Mindė iš kaimo 10 1
2018-06-14 20:19:59

Visada geriau yra kirsti mišką, tiesti geležinkelį nei rūkti per kaminą Osvencime ar Buchenvalde. Taigos oras geriau nei dujų kamera ar daktaro Mengelės palata.

1. Če Gevara 16 1
2018-06-14 13:46:49

Tai ką, dabar visi turi lieti ašaras dėl ištremtų buržujų? Ar buržujai liejo ašaras, smetonmečiu mitinguose šaudydami valstiečius, darbininkus ir bežemius? Ar jie dabar lieja ašaras dėl engiamos liaudies?

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito