Agnė Širinskienė: intriguojantys klausimai 15min.lt durnalistams (0)

Anonimusas
+ 12 - 2
Autorius: Agnė Širinskienė
Šaltinis: https://www.facebook.com/perma...
7536-06-26 (2018 m.), skaitė 615
0

Gerbiamas Raimundai Celencevičiau, nesiekiu daryti įtakos 15min.lt turiniui, ją daryti galite jūs, o aš vis dar, galbūt naiviai, bet tikiu, kad principingai žurnalistinius tyrimus atliekančiai 15min.lt komandai ne tas pats, kas jos nariams moka atlyginimą. Tikiu, kad ši savo srities profesionalų komanda, turėdama reikiamus įgūdžius ir patirtį, sugebės rasti atsakymus ir sau, ir visuomenei. Jeigu Lietuvoje negalioja dvigubi standartai ir sutariama, kad viešosios informacijos rengėjams ir skelbėjams turi būti taikomi tokie pat aukšti skaidrumo ir moralės standartai, kaip ir politikams, pasiaiškinkime, ar iš tiesų taip yra. Tikiuosi skaidrumo ir atvirumo iš 15min.lt pagrindinio akcininko, o iš žurnalistų – profesionalaus požiūrio ir objektyvaus tyrimo, kuris atsakytų kad ir į tokius klausimus:

Ar tiesa, kad dabartinis Eesti Meedia vadovas Svenas Nuutmannas dirbo Rusijos žiniasklaidos bei telekomunikacijos priemonėse, buvo jų vadovu ir strategu? Ar S. Nuutmannas taip pat vadovavo saugos paslaugų bendrovei „USS Security“? Ar ši bendrovė turi sąsajų su tomis saugos paslaugų tiekėjomis, kurioms buvo pavesta rūpintis Sočyje (Rusija) vykusių olimpinių žaidynių saugumu? Ar tokie tamprūs S. Nuutmanno ryšiai Rusijoje nekenkia 15min.lt ar Eesti Meedia reputacijai?

Ar tiesa, kad Jūsų savininkas M. Linnamae, kaip rašo Estijos žiniasklaida, yra davęs „auką“ vienai iš Estijos valdančiųjų partijų jo farmacijos verslui svarbių įstatymų priėmimo išvakarėse? Ar jums žinoma, kad Estijos valstybinės vaistų agentūros skaičiavimu, kas trečia Estijos vaistinėse parduodama tabletė priklauso M. Linnnamae? Ar toks akcininko įsitraukimas į farmacijos verslą nėra deklaruotina aplinkybė 15min.lt rengiant publikacijas farmacijos temomis?

Ar 15min.lt redakcijai yra žinoma, kokius verslus, be žiniasklaidos priemonių, ir keliose šalyse valdo jų akcininkas? Gal galite juos įvardinti ir nurodyti, kokiose šalyse jie registruoti bei vystomi? Ar tiesa, kad vos M. Linnamae verslai atsiduria ties konkurencijos teisės pažeidimo riba ir jais pradeda domėtis konkurenciją rinkoje prižiūrinčios institucijos, juos perima vienas Olandijos fondas, kuris neturi pareigos atskleisti akcininkų?

Ar jums yra žinoma, kad M. Linnamae investuoja į energetikos projektus, o ypač saulės energetiką? Ar tai nedaro įtakos 15min.lt redakcijai ir neskatina domėtis konkuruojančiomis rinkoje įmonėmis? Ar nemanote, kad skaidrumas reikalautų tokį akcininko interesą deklaruoti rengiant publikacijas energetikos srityje?

Ar tiesa, kad su M. Linnamae siejamos įmonės turi problemų su Lietuvos Konkurencijos taryba? Ar iki šiol bylinėjamasi Lietuvos teismuose? Kokios tai ir su kokiais verslais susijusios bylos? Ar nėra vengiama Konkurencijos tarybai ir teismams pateikinėti dokumentus apie įmonių akcininkus, o ypač tuos, kurių duomenys saugomi Olandijos fonde STAK Kemplake?

Ar redakcijos žurnalistams yra žinoma, kiek žiniasklaidos priemonių Lietuvoje priklauso pagrindiniam holdingo akcininkui? Ar registruodamas įmones užsienyje, registravimui pasirinkdamas fondų, kurie neatskleidžia savo akcininko, formą, akcininkas nebando apeiti įstatymų? Ar jums toks verslo modelis, kai visuomenė neturi galimybės sužinoti žiniasklaidos priemonės ar klasifikuotų skelbimų portalo akcininko, atrodo moralus?

Ką apie paviešintus NSGK dokumentus, kuriuose minima naujienų portalo 15min.lt valdžia, neva dėl kritikos MG Baltic atleidusi direktorių Tomą Balžeką, mano jūsų akcininkai? T. Balžekas savo FB paskyroje yra apie tai užsiminęs.

Ir dar - šis klausimas nesusijęs su akcininku, tačiau visada labai norėjau to paklausti.

Ar tiesa, kad jūsų politikos skilties redaktorės tėvas yra įtakingas Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys?

Kodėl to nei žurnalistė, nei redakcija nėra viešai deklaravusi?

Ar nemanote, kad man, kaip ir kitiems politikams, būtų tikslinga žinoti, kad bendraudama su žurnalistu, turinčiu aiškias politines pažiūras, (ne)susidursiu su neobjektyvumu, nusistatymu ar šališkumu?

85% Plius 85% Plus
15% Minus 15% Minus
12   2
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)
Dovilas Petkus. Ko mes dar nesupratome gindami šeimą? (2)
T. Bakučionis. Prezidentės teisėkūros „varnelė“ arba kam skambina paskutinis skambutis (2)
Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus
Seimas prisidės prie pagalbos senoliams leisdamas dykai dalinti sriubą savo teritorijoje (2)
Prancūzijos demokratija ir Lietuvos šūdokratija (2)
Žmonių partijos lakštingalos iniciatyvą palaiko net olimpinis čempionas (1)
Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi (3)
Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį (2)
Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti (6)
M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus (5)
Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI