Vienadienis streikas Argentinoje: kova ar imitacija? (0)

Anonimusas
+ 2 - 5
Autorius: Kibirkštis
Šaltinis: http://kibirkstis.blogspot.com...
7536-07-02 (2018 m.), skaitė 281
0

Kai kurie draugai prašė parengti lietuviškai medžiagos apie situaciją ir praeitos savaitės įvykius Argentinoje. Mat Če Gevaros tėvynėje pastaruosius keletą metų šeimininkaujanti dešiniųjų vyriausybė 27% kylančios infliacijos akivaizdoje nusprendė darbo užmokesčių kėlimą apriboti 15% buržujų džiaugsmui ir akivaizdžiai darbininkų nenaudai. Dar daugiau, Argentinos prezidentas M. Makri susitarė su Tarptautiniu valiutos fondu dėl 50 mlrd. JAV dolerių kredito, sprendimą motyvuodamas būtinybe gelbėti smunkančią nacionalinę valiutą.

Nenuostabu, kad kilo protestai – jau praeitą savaitę (birželio 25 d., pirmadienį) Argentinoje vyko didžiausių šalies profsąjungų konfederacijų organizuotas visuotinis streikas, įtraukęs apie 1 mln. skirtingų šakų darbininkų. Nors, akcijai realiai pristabdžius šalies ekonominį gyvenimą (daug kur sustojo transportas, aršesni protestuotojai netgi blokavo kelius – ypač paveikta sostinė, Buenos Airės) žiniasklaidoje girdėti ir Argentinos buržuazinės valdžios nusiskundimų tariamu jos destruktyvumu, visgi kalbėti apie kažkokį didelį kovingumą ar laimėjimus trūksta pagrindo.

Vieną dieną išėjo į gatves – pristabdė eismą, pastreikavo, galop pažėrė valdžiai reikalavimų puokštę. Dar ir pažadą, kad jei reikalavimai nebus vykdomi – sekanti akcija, truksianti nebe 24, o 48 valandas, įvyksianti rugsėjį. Ir ką? Ogi nieko. Valdžia reikalavimus ignoruos, o kapitalistai toliau lobs kainoms kylant, o dirbančiųjų atlyginimams stovint vietoje. Tada įvyks žadėtoji akcija rugsėjį, kuri, palikdama buržujams minimalius nuostolius, tikriausiai bus taip pat ignoruojama.

Tipiška schema. Ne daug kuo tesiskirianti nuo mūsų lietuviškų „protestų“, kurių lyderiai (pvz.: profsąjungų konfederacija), patys šeriami iš valstybinio biudžeto, veikiau vaidina, nei realiai kovoja. Tiesa, pietiečiai, ypač latinosai – karštesni. Bet esmės tai nekeičia. Vienadienis ar dvidienis streikas vargu ar privers valstybę, juolab pačią valdančiąją klasę, nusileisti. Taip tiesiog nebūna.

Stojus į ringą žūtbūtinei kovai su priešininku, neglostoma ir nemasažuojama, bet smūgiuojama drąsiai ir be pasigailėjimo. Lygiai tas pat ir čia. Istorinė patirtis rodo, kad realūs pokyčiai, nė nekalbant apie revoliucijas, iškovojami radikaliais veiksmais, galinčiais prasitęsti savaites ar net mėnesius (tam ir turėtų būti skirtos profsąjunginės „streikų kasos“)...

Pavyzdžiui, šį pavasarį Graikijos uostų darbininkai, kairiųjų profsąjungų ir Kompartijos vadovaujami, po eilės streikų išsireikalavo kolektyvinių sutarčių ir jų darbo pripažinimo sunkiu bei kenksmingu sveikatai. Tačiau profsąjungos nelygios profsąjungos. Bėda, kad daugumoje „civilizuotų“ kraštų jos daugmaž įtrauktos į pačią buržuazinę sistemą ir veikiau imituoja kovą, nei organizuoja darbininkus ekonominiams jų reikalams ginti. Taip yra Lietuvoje, taip, nors ne visur, yra ir užsieniuose.

Žinoma, tereikia linkėti geriausios kloties Argentinos, kaip ir kitų kraštų darbininkijai. Tačiau nematyti realaus akligatvio, į kurį dirbančiuosius veda tariami jų lyderiai ir geradėjai, o vietoje niūrokos tikrovės mėginti įsivaizduoti „didingą revoliucinio proletariato kovą“, kur ja nė nekvepia – tiesiog nerimta. Komunistiniam judėjimui verčiau reiktų išanalizuoti tokios padėties priežastis ir ieškotis objektyvias 21-ojo amžiaus sąlygas atitinkančių strateginių bei taktinių prieigų.

Parašė: Juozas Mickevičius

28% Plius 28% Plus
72% Minus 72% Minus
2   5
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
Kazachstanas atsisako „Sojuz“. Falcon 9 – gerokai pigiau
Irakas primena pasauliui kaip reikia šlovinti Spalio evoliuciją
Salvini laimėjo! Italijos senatas patvirtino naują įstatymą, kuris palengvina migrantų deportavimą
"Il Giornale": Briuselis Kadafio ir Libijos pinigus panaudojo terorizmui ir migracijai skatinti
Rinkimai JAV-ose parodė augantį visuomenės susipriešinimą / Выборы в США показали растущую поляризацию электората
JAV-os ir vėl smogė Irano ekonomikai / США нанесли новый удар по экономике Ирана
Pašiniano partija ruošiasi triumfuoti Armėnijos parlamento rinkimuose / Пашинян готовится к триумфу на парламентских выборах
Lithuanian Government Elite Pedophile Scandal (1)
Dvigubas smúgis JAV: Indija iš Rusijos už rublius pirko S - 400
D. Trumpas vis labiau griežtina poziciją dėl prie sienos artėjančių migrantų
Rusijos-Kubos bendradarbiavimas įgauna pagreitį / Российско-кубинское партнёрство набирает обороты
D. Trumpas: JAV gali dislokuoti prie sienos su Meksika net 15 tūkst. karių
Naujos Rusijos ir JAV ginklavimosi varžybos — ką darys Lietuva? (1)
Žingsniai, kurie atkurtų Sirijos vientisumą: ką Prancūzija, Vokietija, Turkija ir Rusija nusprendė Stambule
Dėl potvynio 75 procentai Venecijos dingo po vandeniu
Rinkimai į JAV-ų Konkresą išsiskiria savo įtampa / Выборы в Конгресс США отличаются высоким накалом страстей (1)
Valdančioji Gruzijos partiją praranda autoritetą / Правящая партия Грузии теряет авторитет
Dėl imigrantų JAV pasiuntė karius prie sienos su Meksika
D. Trumpas apie jus soli pilietybės įgijimo principą: tai – absurdiška ir ilgiau tęstis negali
Šalys apleidžia JAV dolerį – aukso paklausa išaugo iki 42 proc.
Brazilijos laukia rimtos transformacijos / Бразилию ждут глубокие трансформации
Ekspertas: JAV neatsiklaus Briuselio apie raketų dislokaciją Europoje (1)
Migrantų karavanas artinasi prie JAV-ų sienos / Караван мигрантов приближается к границе США
Vašingtonas nori apsaugoti nuo smūgio savo ištikimiausią vasalą - Saudo Arabijos karalių / Вашингтон хочет «вывести из-под удара» саудовского короля

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI