Europos Komisija "pastatė į vietą" Lietuvą, blokuojančią Astravo AE statybą (0)

Anonimusas
+ 18 - 0
Autorius: Vladimiras Matvejevas
Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni...
7536-07-06 (2018 m.), skaitė 417
0

Astravo AE statybos, archyvinė nuotrauka
Astravo AE statybos, archyvinė nuotrauka

Europos Komisijos ataskaita apie statomos Astravo AE streso testavimą nuvylė Lietuvą ir paskatino Baltarusiją. Vilniuje bando išlaikyti teisuolių veidus blogo žaidimo metu ir teigia, kad mūšis nesibaigė

Tačiau Minskas pareiškė, kad yra pasirengęs dar glaudžiau bendradarbiauti su Briuseliu ir įgyvendinti visas rekomendacijas dėl atominės elektrinės saugos.

Europos Komisijos ataskaita paskelbta birželio pabaigoje, Vokietijos prezidento Franko Valterio Šteinmejerio oficialaus vizito Baltarusijoje metu. Europos žiniasklaida pradėjo kalbėti apie Minsko ir Briuselio suartėjimą. Tuo tarpu Lietuva dar kartą išreiškė savo priešišką poziciją Baltarusijos atominės elektrinės atžvilgiu ir paragino Europą pasmerkti atominius planus Minske. Briuselyje Vilniui buvo pažadėta atsižvelgti į jo baimę, o tai diplomatijos kalba reiškia: "Jūsų numeris šešioliktas".

Net ir Lietuvoje protingi politikai supranta, kad Astravo atominės elektrinės statybos jau neįmanoma sustabdyti. Laikas su tuo susitaikyti ir galvoti, kaip gauti iš to naudos. Buvęs premjeras, Lietuvos socialdemokratų Darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas po EK ataskaitos pareiškė, kad Lietuva "neteisingai priešinasi"  Baltarusijos atominės elektrinės statybai.

"Mes stengiamės įrodyti Briuseliui ir kitoms tarptautinėms struktūroms, kad Baltarusija stato elektrinę, siekdama susinaikinti, ir atitinkamai sunaikinti Lietuvą", — sakė Kirkilas interviu "Žinių radijui".

Žinoma, į tokius Lietuvos argumentus Briuselis žiūri pašaipiai ir apgailestaudamas. Kaip dainavo Vladimiras Visockis: "Na, ką paimsi iš bepročio!"

Savo ruožtu Minskas bando rasti bendrų sąlyčio taškų su Briuseliu ir vykdo pragmatinį dialogą. Dėl to Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupė (ENSREG) patvirtino ataskaitą apie Astravo AE testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatus. Tačiau buvo pareikštos rekomendacijos stiprinti stoties saugą, kurią jie pažadėjo įvykdyti Minske.

O Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dėl nežinomų priežasčių abejoja Minsko gebėjimu laikytis duoto žodžio ir įvykdyti visus Europos Komisijos nurodymus. Už Europos Vyriausybės pragmatiškumo jis, kaip visada, geriausiomis lietuvių rusofobijos tradicijomis, mato "Kremliaus ranką".

"Tam tikri procesai — mes juos tiksliai matome, kaip vyksta lobizmas toje pačioje EB ir agentūrose, kurios vertina branduolinį saugumą", — cituoja Skvernelio žodžius leidinys "Obzor".

Tačiau apie kaimyninės Lenkijos poziciją Astravo AE atžvilgiu Lietuvos žiniasklaida ir valdžios institucijos stengiasi neužsiminti. Varšuva, kitaip nei Vilnius, neketina boikotuoti Baltarusijos atominės elektrinės, o tyliai laukia jos eksploatacijos pradžios. Lietuviai stengiasi "kuo greičiau nukirpti laidus" ir atsijungti nuo BRELL energijos žiedo. Vilniaus energetinį saugumą Varšuva garantuoja "LitPol Link" atšaka. Bet kokią elektros energiją Lenkija tieks Lietuvai šia atšaka, Varšuvoje stengiamasi nutylėti.

Nesunku numatyti, kad ateityje pirkdami pigią elektros energiją iš Baltarusijos atominės elektrinės, lenkai ją tieks Lietuvai. Juk pagal kvapą nenustatysi, kokia elektra teka laidais — iš Lenkijos ŠE ar iš Astravo AE. Taigi, dividendai iš Lietuvos energetinės nepriklausomybės nuo Maskvos ir Minsko greičiausiai nusės Lenkijos biudžeto skryniose. O mokės už šią pseudonepriklausomybę ne valstybės pareigūnai, o paprasti gyventojai, kurie paklusniai mokės sąskaitas už šilumą ir elektros energiją savo bute.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
18   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąKuo pasitikėti — reitingais ar širdimi?
Lietuviški kačiukai ir šuniukai kartu su kibinais keliaus į Japoniją
Šimtai sunkvežimių už 70 milijonų eurų padės dar labiau atgrasyti Rusiją (1)
Kaimynų kerštas Lietuvai: Lietuva vėl išsidūrė su SGD terminalu
Kiaulės ausys ant neveikiančios sinagogos durų - nusikaltimas, o patyčios iš šventinių mišių - legalus reklamos būdas (1)
Prekybcentrių („Maxima“, „Norfa“, „Iki“, „Rimi“) vergai valdžios nejaudina (2)
Atsakymas į klausimą: "Bliamba, žmonės, na kada Jūs pradėsit patys galvoti?" (2)
Liudvikas Jakimavičius. Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj (2)
Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo
Vėl šventė skurstantiems: „Lidl“ parduotuvėje p-rezidentė D. Grybauskaitė davė startą šimtmečio „Maisto banko“ akcijai (5)
Teroristų ir banditų garbintojų šabašo prie Užsienio reikalų ministerijos rezoliucija (3)
G. Kniukšta. Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite (4)
Apie Lietuvos Valstybine sieną ir Europos rytinės sienos apsaugą
Kuo maitinti vaikus mokyklose ir darželiuose?
Lietuvos žemdirbiai kovoja, kad tiesioginės išmokos pasiektų ES vidurkį
„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI