JAV AT anuliavo įstatymą, vertusį nėštumo centrus reklamuoti abortus (0)

ProPatria.lt
+ 2 - 0
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2018/0...
7536-07-06 (2018 m.), skaitė 158
0

happy-little-baby-girl-laughing-sitting-sofa-jeans-white-blue-30388733.jpg

JAV Aukščiausiasis Teismas (toliau – Teismas) 5 balsais prieš 4 nusprendė, kad Kalifornijos valstija negali valstijoje veikiančių žmogaus gyvybę ginančių (angl. pro-life) nėštumo centrų versti reklamuoti abortų.

Teismo svarstymas vyko dėl įstatymo, kuris reikalauja, kad nėštumo centrai teiktų rašytinę informaciją apie tai, kaip valstijoje pasidaryti abortą už mokesčių mokėtojų lėšas, bei neturintiems medicinos licencijos nurodo pasikabinti informaciją apie tai, kad jie nesiūlo medicininių paslaugų. Organizacija Nacionalinis šeimos institutas ir gyvybės advokatai, atstovaujanti beveik 1,5 tūkst. nėštumo centrų, pasipriešino šiam įstatymui.

Kalifornijos valstija teigė, kad įstatymas buvo būtinas apsisaugoti nuo klaidinančių nėštumo centrų reklamų, ir taip atkartojo klaidingą abortų advokatų teiginį, paprastai nukreiptą prieš nėštumo centrus visoje šalyje. Kovos už gyvybę aktyvistai atsakė apibūdindami įstatymo reikalavimus kaip „priverstinę kalbą“, kuri pažeidžia Pirmąją JAV Konstitucijos pataisą ir kuri, jeigu liks galioti, turės dramatiškų padarinių žodžio ir religijos laisvei.

Daugumos teisėjų nuomone Teismas anuliavo įstatymą kaip pažeidžiantį Pirmąją JAV Konstitucijos pataisą. Teisėjas Clarence‘as Thomasas atmetė Kalifornijos argumentą, kad „profesinė kalba“ yra atskira kategorija nuo kalbos, kurią gina Teisių bilis, pažymėdamas, kad „kalba nėra nesaugoma vien todėl, kad yra ištarta profesionalų“.

„Kaip ir su kitokio pobūdžio kalba, profesinės kalbos turinio reguliavimas kelia riziką, kad valdžia siekia ne paremti teisėtą reguliavimo tikslą, bet užgriaužti nepopuliarias idėjas ar informaciją […] istorijos bėgyje įvairios valdžios manipuliavo gydytojo-paciento diskurso turiniu tam, kad padidintų valstybės galią ir nuslopintų mažumas“, – rašė teisėjas C. Thomasas.

Teisėjas taip pat atmetė argumentą, kad reikalavimas buvo būtinas medicininiu atžvilgiu ir pastebėjo, kad įstatymas išskyrė nėštumo centrus ir negaliojo kitoms įstaigoms, siūliusioms panašias paslaugas.

Organizacija Live Action įkūrėja ir vadovė Lila Rose gyrė Teismo sprendimą anuliuoti „neteisingą įstatymą“: „Planuotos tėvystės organizacija ir už abortus pasisakantys politikai sukūrė šį įstatymą specialiai tam, kad jis veiktų prieš gyvybės apsaugos siekiančius nėštumo centrus. Šis neteisingas įstatymas buvo vienas blogiausių nusižengimų prieš Pirmosios pataisos garantuojamas teises, ir jis parodo, kokius atstumus gali nueiti abortų industrija ir jos politiniai sąjungininkai, siekdami nuslopinti gyvybės šalininkų požiūrį ir skatinti negimusių vaikų žudymą. Sveikiname Aukščiausiojo Teismo sprendimą, saugantį žodžio laisvės teises šiuo centruose“, – sakė L. Rose.

Ji pridėjo: „Gyvybę saugantys nėštumo centrai daro vieną svarbiausių darbų mūsų visuomenėse. Jie teikia palaikymą, švietimą, kūdikių aprūpinimą, tėvystės pamokas ir motinystės priežiūrą moterims, kurioms to reikia. Be pagalbos moterims nėštumo metu, jie siūlo paramą dar ilgai po to, kai kūdikis gimsta. Tokios abortus atliekančios įstaigos kaip Planuotos tėvystės organizacija jau naudoja milijonus mokesčių mokėtojų dolerių tam, kad skatintų abortų verslą. Niekas neturėtų būti verčiamas abortų industrijai teikti nemokamą reklamą – juo labiau gyvybę saugantys nėštumo centrai, kurie siekia gyvybę apsaugoti, o ne sunaikinti“.

Žodiniai argumentai byloje buvo išsakyti kovo mėnesį, jų pasiklausyti galima čia, o paskaityti – čia.

Tikėtina, kad šis Teismo sprendimas turės reikšmingos įtakos panašiems įstatymams, galiojantiems Havajuose ir Ilinojaus valstijoje.

Versta pagal 'US Supreme Court strikes down law forcing pregnancy centers to promote abortion'.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
2   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Rusijos karinis orlaivis su 14 karių – numušė sirai (2)
Prie Sirijos krantų dingo Rusijos karinis orlaivis IL-20 su 14 karių (3)
NATO generalinis sekretorius atsiskaitinėja JAV-oms / ГЕНСЕК НАТО ОТЧИТЫВАЕТСЯ ПЕРЕД США
Rinkiminių lenktynių ypatybės Brazilijoje / Особенности предвыборной гонки в Бразилии
Izraelis raketomis smogė Damasko oro uostui (5)
Pinigų paslaptys: Septyni imperijos etapai (video LT)
Demaskuojamas Didžiosios Britanijos globalinis melas apie Sergejaus ir Julijos Skrypalių nunuodijimą (2)
"Atviras dangus" ėmė trukdyti JAV-oms pūsti miglą / «Открытое небо» стало мешать США напускать туману
Abiejų Korėjų bendradarbiavimui trūksta pamato / Межкорейскому сотрудничеству недостаёт фундамента
Amerikoniški "mirties fabrikai", arba dabartinis amerikoniškas daktaras Mengelė
STOP, nufilmuota: JAV baigė filmuoti būsimą cheminę ataką Sirijoje
R. Alaunis. Osama bin Ladenas – teroristas ar CŽV agentas?
Liberalizmas – neokolonijinė JAV dominavimo politika
Rugsėjo 11-oji – tragedija, kurią norima užmiršti
Atsisakyk dolerio: Pasaulio lyderiai bando atsikratyti priklausomybės nuo JAV valiutos
Paimto į nelaisvę JAV-ų bandito apklausa Sirijoje / Допрос пленного в Сувейде (5)
Britanijos džeimsai bondai nustatė Skrypalių nuodytojus (1)
JAV-os ruošia sąjungininkus įsiveržimui į Venesuelą / США готовят союзников к вторжению в Венесуэлу
JAV-os ieško kompromiso pergalei prekybos kare su Kinijos Liaudies Respublika / США ищут компромиссы для победы в торговой войне с КНР
JAV-os bando sutrukdyti Pekinui įgyvendinti "kinišką svajonę" / США пытаются мешать Пекину в осуществлении китайской мечты
Senoji Europa "siurbia smegenis" iš jaunųjų Europos šalių
Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai (1)
Vakaroidų koalicija ruošia naują melą apie cheminį ginklą Sirijoje / Западная коалиция готовит новую ложь о химоружии в Сирии
Nekrologas Makeinui (1)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito