JAV AT anuliavo įstatymą, vertusį nėštumo centrus reklamuoti abortus (0)

ProPatria.lt
+ 2 - 0
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2018/0...
7536-07-06 (2018 m.), skaitė 202
0

happy-little-baby-girl-laughing-sitting-sofa-jeans-white-blue-30388733.jpg

JAV Aukščiausiasis Teismas (toliau – Teismas) 5 balsais prieš 4 nusprendė, kad Kalifornijos valstija negali valstijoje veikiančių žmogaus gyvybę ginančių (angl. pro-life) nėštumo centrų versti reklamuoti abortų.

Teismo svarstymas vyko dėl įstatymo, kuris reikalauja, kad nėštumo centrai teiktų rašytinę informaciją apie tai, kaip valstijoje pasidaryti abortą už mokesčių mokėtojų lėšas, bei neturintiems medicinos licencijos nurodo pasikabinti informaciją apie tai, kad jie nesiūlo medicininių paslaugų. Organizacija Nacionalinis šeimos institutas ir gyvybės advokatai, atstovaujanti beveik 1,5 tūkst. nėštumo centrų, pasipriešino šiam įstatymui.

Kalifornijos valstija teigė, kad įstatymas buvo būtinas apsisaugoti nuo klaidinančių nėštumo centrų reklamų, ir taip atkartojo klaidingą abortų advokatų teiginį, paprastai nukreiptą prieš nėštumo centrus visoje šalyje. Kovos už gyvybę aktyvistai atsakė apibūdindami įstatymo reikalavimus kaip „priverstinę kalbą“, kuri pažeidžia Pirmąją JAV Konstitucijos pataisą ir kuri, jeigu liks galioti, turės dramatiškų padarinių žodžio ir religijos laisvei.

Daugumos teisėjų nuomone Teismas anuliavo įstatymą kaip pažeidžiantį Pirmąją JAV Konstitucijos pataisą. Teisėjas Clarence‘as Thomasas atmetė Kalifornijos argumentą, kad „profesinė kalba“ yra atskira kategorija nuo kalbos, kurią gina Teisių bilis, pažymėdamas, kad „kalba nėra nesaugoma vien todėl, kad yra ištarta profesionalų“.

„Kaip ir su kitokio pobūdžio kalba, profesinės kalbos turinio reguliavimas kelia riziką, kad valdžia siekia ne paremti teisėtą reguliavimo tikslą, bet užgriaužti nepopuliarias idėjas ar informaciją […] istorijos bėgyje įvairios valdžios manipuliavo gydytojo-paciento diskurso turiniu tam, kad padidintų valstybės galią ir nuslopintų mažumas“, – rašė teisėjas C. Thomasas.

Teisėjas taip pat atmetė argumentą, kad reikalavimas buvo būtinas medicininiu atžvilgiu ir pastebėjo, kad įstatymas išskyrė nėštumo centrus ir negaliojo kitoms įstaigoms, siūliusioms panašias paslaugas.

Organizacija Live Action įkūrėja ir vadovė Lila Rose gyrė Teismo sprendimą anuliuoti „neteisingą įstatymą“: „Planuotos tėvystės organizacija ir už abortus pasisakantys politikai sukūrė šį įstatymą specialiai tam, kad jis veiktų prieš gyvybės apsaugos siekiančius nėštumo centrus. Šis neteisingas įstatymas buvo vienas blogiausių nusižengimų prieš Pirmosios pataisos garantuojamas teises, ir jis parodo, kokius atstumus gali nueiti abortų industrija ir jos politiniai sąjungininkai, siekdami nuslopinti gyvybės šalininkų požiūrį ir skatinti negimusių vaikų žudymą. Sveikiname Aukščiausiojo Teismo sprendimą, saugantį žodžio laisvės teises šiuo centruose“, – sakė L. Rose.

Ji pridėjo: „Gyvybę saugantys nėštumo centrai daro vieną svarbiausių darbų mūsų visuomenėse. Jie teikia palaikymą, švietimą, kūdikių aprūpinimą, tėvystės pamokas ir motinystės priežiūrą moterims, kurioms to reikia. Be pagalbos moterims nėštumo metu, jie siūlo paramą dar ilgai po to, kai kūdikis gimsta. Tokios abortus atliekančios įstaigos kaip Planuotos tėvystės organizacija jau naudoja milijonus mokesčių mokėtojų dolerių tam, kad skatintų abortų verslą. Niekas neturėtų būti verčiamas abortų industrijai teikti nemokamą reklamą – juo labiau gyvybę saugantys nėštumo centrai, kurie siekia gyvybę apsaugoti, o ne sunaikinti“.

Žodiniai argumentai byloje buvo išsakyti kovo mėnesį, jų pasiklausyti galima čia, o paskaityti – čia.

Tikėtina, kad šis Teismo sprendimas turės reikšmingos įtakos panašiems įstatymams, galiojantiems Havajuose ir Ilinojaus valstijoje.

Versta pagal 'US Supreme Court strikes down law forcing pregnancy centers to promote abortion'.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
2   0
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Afganistane partizanai apšaudė okupantų karinę bazė, kurioje tarnauja teroristai iš Lietuvos (1)
Dr. Paul’as Craig’as Roberts’as: “JAV karas su terorizmu iš tiesų yra karas prieš musulmonų šalis, vykdančias savarankišką nuo Vašingtono ir Izraelio užsienio politiką” (1)
Kodėl Makronui nacionalizmas ir patriotizmas yra skirtingos sąvokos
Terorizmas ir migracija finansuojami per musulmonų Chavala pogrindinio bankingo sistemą (1)
Rublio kaip regioninės valiutos įsitvirtinimas - žingsnis kovoje su dolerio hegemonija / Развитие рубля как региональной валюты – шаг в борьбе с гегемонией доллара
Libiją pavertė antruoju Somaliu / Ливию превратили во второе Сомали
Jaras Valiukėnas: Neskubėkite lipti į traukinį, kuris lekia į prarają
Izraelis-Palestina: priešpriešos paaštrėjimas / Израиль-Палестина: обострение противостояния
Kazachstanas atsisako „Sojuz“. Falcon 9 – gerokai pigiau
Irakas primena pasauliui kaip reikia šlovinti Spalio evoliuciją
Salvini laimėjo! Italijos senatas patvirtino naują įstatymą, kuris palengvina migrantų deportavimą
"Il Giornale": Briuselis Kadafio ir Libijos pinigus panaudojo terorizmui ir migracijai skatinti
Rinkimai JAV-ose parodė augantį visuomenės susipriešinimą / Выборы в США показали растущую поляризацию электората
JAV-os ir vėl smogė Irano ekonomikai / США нанесли новый удар по экономике Ирана
Pašiniano partija ruošiasi triumfuoti Armėnijos parlamento rinkimuose / Пашинян готовится к триумфу на парламентских выборах
Lithuanian Government Elite Pedophile Scandal (1)
Dvigubas smúgis JAV: Indija iš Rusijos už rublius pirko S - 400
D. Trumpas vis labiau griežtina poziciją dėl prie sienos artėjančių migrantų
Rusijos-Kubos bendradarbiavimas įgauna pagreitį / Российско-кубинское партнёрство набирает обороты
D. Trumpas: JAV gali dislokuoti prie sienos su Meksika net 15 tūkst. karių
Naujos Rusijos ir JAV ginklavimosi varžybos — ką darys Lietuva? (1)
Žingsniai, kurie atkurtų Sirijos vientisumą: ką Prancūzija, Vokietija, Turkija ir Rusija nusprendė Stambule
Dėl potvynio 75 procentai Venecijos dingo po vandeniu
Rinkimai į JAV-ų Konkresą išsiskiria savo įtampa / Выборы в Конгресс США отличаются высоким накалом страстей (1)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI